קבינט הקורונה: בתי עסק יחויבו בסריקת התו הירוק החדש, הוחרגו רק מוזיאונים וספריות

ועדת השרים החליטה כי החל מיום שלישי הקרוב בתי עסק יחויבו לסרוק את התו הירוק החדש באמצעות ברקוד, אך האכיפה תחל רק ביום חמישי. השאלת ספרים בספריות ציבוריות תותר גם ללא תו ירוק, וכך גם ביקור במוזיאונים. "ביטול התו הירוק במקומות פתוחים יידחה וייבחן בהמשך"

בווידאו: קבינט הקורונה דן בדרכים למניעת התפשטות מחודשת של הנגיף ולבלימת זן הדלתא (צילום: עומר מירון/לע"מ)

בצל הירידה בתחלואה ולאחר חודש ללא דיונים, התכנס היום (ראשון) קבינט הקורונה. ועדת השרים החליטה כי החל מיום שלישי הקרוב בתי עסק יחויבו לסרוק את התו הירוק החדש על ידי קריאת ברקוד. ספריות ומוזיאונים יוחרגו בינתיים כך שכיתות אורגניות במתווה קפסולה יוכלו לבוא בשעריהם ללא בדיקת קורונה. עם זאת, הוחלט כי אכיפה של התו הירוק החדש תחל רק ביום חמישי.

בדיון הציגו גורמי המקצוע לראש הממשלה ושרי הקבינט תמונת מצב ממוקדת למצב הקורונה בישראל, בדגש על התחלואה בחברה הערבית והיקפי ההתחסנות בה. כמו כן, הוצגה תוכנית פעולה בנושא. בתחילה, נתבקשו השרים לבחון את ביטול התו הירוק ומעבר להוראות התו הסגול בעוד כשבוע, כתלות במצב התחלואה, אך ההחלטה שהתקבלה בסופו של דבר הייתה לדחות את בחינת הסוגיה.

השרים עמר בר-לב, זאב אלקין ואיילת שקד שהשתתפה בישיבה באופן מקוון עקב שהותה בחו"ל, אמרו כי לא צריך לבטל את התו הירוק במקומות פתוחים בשלב זה. זאת, כדי להעניק די זמן לבחינת השפעת המצב הקיים על התחלואה. שאר השרים היו בעד ביטול התו הירוק אך בנט החליט כי ביטול התו הירוק במקומות פתוחים יידחה לעת עתה אך ייבחן בהמשך.

עוד בוואלה!

קבינט הקורונה התכנס לאחר חודש: הורוביץ יבקש לבחון ביטול התו הירוק בשורת ענפים

לכתבה המלאה

החלטות קבינט הקורונה

  • החל מיום שלישי הקרוב בתי עסק יחויבו לסרוק את התו הירוק החדש על ידי קריאת ברקוד
  • הוחלט כי אכיפה של התו הירוק החדש תחל רק ביום חמישי
  • הוחלט להחריג בינתיים רק ספריות ומוזיאונים כך שכיתות אורגניות במתווה קפסולה יוכלו לבוא בשעריהם ללא בדיקת קורונה
  • בנוגע לביטול התו הירוק במקומות פתוחים החל מעוד שבוע, ראש הממשלה בנט החליט לקחת זמן נוסף לבחון את הצעד הזה ולא לקבל את המלצת משרד הבריאות בינתיים
"התחלנו לבלום את הדלתא. אבל דווקא עכשיו מסוכן להרפות". בנט בישיבת השרים, הערב (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

בתוך כך, ממטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה נמסר כי עד כה הונפקו מעל מיליון תעודות "תו ירוק" חדשות, בקצב של כ-100 אלף הנפקות בשעה. בצל העומסים, הוחלט לאפשר עד ליום חמישי הקרוב הצגת גם תעודת מחלים/מחוסן לצורך כניסה למקומות המופעלים בתו ירוק. "על מנת לאפשר זמן התארגנות לציבור, אכיפת התו הירוק לא תתבצע במהלך ימים אלה והיא תתרכז בהסברה", נמסר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully