המהומות בבתי הכלא התחדשו: אסירים ביטחוניים ניסו להצית תא בכלא רמון

אש הוצתה על ידי אסירים של פתח, ומדוברות שב"ס נמסר כי הושגה שליטה על האש. ההצתה מגיעה לאחר שאמש פרצו מהומות ברמון וכן בכלא קציעות, בעקבות תוכנית העברת אסירים בין מתקני כליאה שונים לאחר בריחת ששת המחבלים מכלא גלבוע

בווידאו: האיום של האסירים הביטחוניים: (מערכת וואלה!)

אסירים ביטחוניים בכלא רמון ניסו היום (חמישי) להצית תא כליאה. האסירים הינם פעילי פתח, ולפי דוברות שירות בתי הסוהר הושגה שליטה על האש. לפי שעה, שורר בבית הסוהר שקט מתוח.

אתמול פרצו מהומות ברמון וכן בבית הכלא הביטחוני קציעות שבנגב, בעקבות תוכנית שב"ס להעביר אסירים בין מתקני כליאה שונים. זאת, לאחר בריחת ששת המחבלים מכלא גלבוע ביום שני. הנהגת האסירים הביטחוניים הודיעה על מרד בבתי הכלא נגד "הצעדים הדכאניים" שננקטו נגד האסירים.

עוד בוואלה!

מהומות לאחר בריחת המחבלים: אסירים ביטחוניים הציתו תאים בכלא קציעות ורמון

לכתבה המלאה
ניסיון נוסף להצתת תאים. תא שהוצת בכלא קציעות, אתמול (צילום: תמונות גולשים, -)

בכלא קציעות שבנגב אסירים ביטחוניים הבעירו שבעה תאים בכלא, כחלק מהפרת סדר שפרצה במקום. במקביל, שריפות פרצו בשני תאים באגפים שונים בבית סוהר רמון. בשני בתי הסוהר כוחות החירום השתלטו על האש.

כל האסירים הביטחוניים בגלבוע פונו ממתקן המעצר לאחר התקרית, והם מפוזרים בין בתי כלא שונים. גורם בשב"ס אמר כי מטרתה של נציבת השירות, קטי פרי, היא להפריד בין "הקומונות של המחבלים", שהתחברו בבתי המאסר לפי שיוך ארגוני. שינוע האסירים בין בתי הסוהר צפוי להסתיים בימים הקרובים.

לדברי הבכיר, ביומיים האחרונים יותר מ-300 אסירים המזוהים עם הג'יהאד האסלאמי פוזרו בבתי כלא שונים. "הם לא מחליטים היכן ישובצו ולכן פרץ הכעס והמרמור שהביא למהומות", אמר.

מהומות לאחר בריחת האסירים. פתח הבור דרכו ברחו המחבלים (צילום: אתר רשמי, .)

מוקדם יותר היום נודע לוואלה! כי בכירים בשב"ס פנו ביממה האחרונה למספר עורכי דין, בהם עו"ד עודד סבוראי, על מנת לקבל ייעוץ משפטי לאחר בריחת האסירים מכלא גלבוע ולקראת חקירה פלילית אפשרית או ועדת חקירה אם תקום. "יש לחץ עצום בקרב בכירים בארגון", אמר לוואלה! גורם המעורה בפרטים.

במערכת אכיפת החוק עלו היום קריאות להקמת ועדת חקירה לבחינת התקלות שאפשרו את בריחת ששת האסירים הביטחוניים. אולם, במשרד לביטחון הפנים הבהירו כי ימתינו לקבלת תחקיר האירוע לפני שיגבשו את עמדתם בנוגע להשלכות.

"בריחת האסירים מכלא גלבוע זה לא כשל נקודתי, מדובר במחדל של שנים שזועק לשמיים", אמר הבוקר לוואלה! בכיר במערכת אכיפת החוק. "ככל שנחשפים פרטים נוספים על השתלשלות העניינים שהובילו לבריחה, מתבררים ממדי המחדל. אין מנוס מהקמת ועדת חקירה חיצונית ובלתי תלויה לבירור כל הנסיבות שהביאו לבריחת האסירים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully