200 אלף תלמידים יפתחו את השבוע בזום: אלה הרשויות שתלויות בשיעור המתחסנים

משרד החינוך פרסם את מפת הרמזור המעודכנת, בה נמצאים היישובים האדומים, שלמידה פרונטלית בהם תוכל להתקיים רק בכיתות עם 70% מחוסנים ומעלה. על פי נתוני המשרד, כ-8,000 תלמידים נמצאו חיוביים לקורונה בבדיקות המהירות, על פי דיווחים של הורים לבתי הספר

פרופ' גליה רהב: "מאמינה שילדים מתחת לגיל 12 יחוסנו עד סוף השנה" (מערכת וואלה!)

כ-200 אלף תלמידים יפתחו את שבוע הלימודים הקרוב בלמידה מרחוק באמצעות אפליקציית זום, בהתאם למפת הרמזור המעודכנת ליישובים אדומים שתיכנס לתוקף מחר (ראשון). כמאה אלף תלמידים ייאלצו ללמוד מרחוק, או בשטחים פתוחים ברשויות אדומות, ויצטרפו לכ-103 אלף תלמידים שכבר נמצאים בבידוד.

בין הערים האדומות בהן יידרשו לפחות 70% מתלמידי הכיתות להיות מחוסנים כדי לקיים למידה פרונטלית, נמצאות חיפה, טבריה, עפולה, אילת, בית שאן, חולון, קרית גת, בית שמש, נתניה, אשדוד ועוד.

על פי נתוני משרד החינוך, כ-8,000 תלמידים נמצאו חיוביים לקורונה בבדיקות האנטיגן המהירות. במשרד התגאו בכך שבזכות מבצע הבדיקות המהירות נמנעה כניסתם של כ-180 אלף תלמידים לבידוד. התלמידים שנמצאו מאומתים יבצעו בדיקת PCR כדי לוודא שהם אכן נדבקו בנגיף. הנתונים מתבססים על דיווחים של ההורים לבתי הספר.


לרשימת הרשויות האדומות המלאה

200 אלף בזום. תלמידה לומדת מרחוק (צילום: באדיבות המצולמים)

מדובר בנתון נמוך ממה שציפו לו במשרד החינוך והוא נובע ככל הנראה משיעור היענות נמוך של ההורים. חלק מההורים כלל לא הגיע לאסוף את הבדיקה, חלקם אספו, חתמו שביצעו את הבדיקה אך לא עשו זאת בפועל. בסך הכל חילקו במשרד 1.9 מיליון בדיקות אנטיגן מהירות שהיו מיועדות לילדי הגנים ועד תלמידי כיתות ט'. משרד החינוך לא פרסם נתונים על כמות הטפסים החתומים שהתקבלו על ידי המורים.

עוד פרסם המשרד כי 275 עובדי הוראה וצוותי חינוך לא התחסנו ולא נבדקו, ולכן כניסתם אל מוסדות החינוך נאסרה. במהלך החודש האחרון התחסנו עוד כמאה אלף תלמידים בגילאי 12-18 במוקדי ההתחסנות ברחבי הארץ. כמו כן, מאז תחילת שנת הלימודים כ-4,500 תלמידים ותלמידות התחסנו בבתי הספר. כמו כן, מתוך כ-400 אלף בדיקות סרולוגיות לגילוי נוגדנים, מתוכן נמצאו כ-40 אלף תלמידים שזכאים לתו ירוק ופטור מבידוד.

8,000 תלמידים נמצאו חיוביים במבצע בדיקות האנטיגן (צילום: TPS, שלו שלום)

9,739 בני אדם אובחנו אתמול כחיוביים לנגיף הקורונה - כך עדכן הערב (שבת) משרד הבריאות. מספר החולים הקשים עומד כעת על 677, עלייה של 10 מאתמול. 1,087 מהחולים מאושפזים בבתי החולים, בהם 157 מונשמים.

החולים החדשים אובחנו ב-143,732 בדיקות. בסך הכול, ישנם 90,750 חולים פעילים בנגיף בישראל. 31 בני אדם מתו מקורונה במהלך סוף השבוע, בכך עלה מספר המתים ל-7,153. נכון להיום, מספר המחוסנים במנה השלישית עומד על 2,573,020, ומספר המחוסנים במנה ראשונה הוא 6,010,685.

עוד בוואלה!

בפעם השנייה ברציפות: יותר מ-11 אלף נדבקים בקורונה ביממה; 667 חולים קשים

לכתבה המלאה

על אף נתוני התחלואה המדאיגים, אלפי צעירים וצעירות חגגו במהלך סוף השבוע בפסטיבל הפאנג'ויה באילת, בצפיפות וללא מסיכות. חלק מהמסיבות הופסקו כמה פעמים וחודשו רק כשהחוגגים עטו מסיכות.

מהפקת הפאנג'ויה נמסר בתום האירוע כי "פעלנו בהתאם להנחיות ובהתאם לסיכום עם משטרת ישראל והרשויות המעורבות באירוע כולל משרד הבריאות, באירוע לקחו חלק מעל 50 צוותי ממונה קורונה, ביצענו אלפי בדיקות מהירות בתחילת הפסטיבל ולאורכו - כולל הקפדה על תו ירוק מלא, חילקנו מעל 40 אלף מסיכות לקהל המשתתפים".

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא בתל השומר, העריכה באירוע "שבתרבות" בבאר שבע כי החיסון נגד נגיף הקורונה ייפתח לילדים בני פחות מ-12 עד סוף השנה. "אני חושבת שחיסון של ילדים בני פחות מ-12 לא רחוק. פייזר בהחלט מתקדמת בחיסון שלה. אני חושבת שזה יהיה לקראת סוף השנה או תחילת השנה הבאה", אמרה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully