קרבות החיסונים מגיעים לכיתות: "הצייתנים שהתחסנו משלמים את מחיר האדישות"

עם פתיחת שנת הלימודים, הורים לילדים במערכת החינוך זועמים על המתווה במסגרתו ילדיהם נותרו ללמוד מרחוק מאחר ובכיתה בה הם לומדים ישנם פחות מ-70% מחוסנים. הזעם כלפי המתווה עצמו והלא-מחסנים הגיע בעצימות גבוהה לרשתות: "זה יוצר שסע שעלול להוביל לחרמות ואיומים"

01/09/2021

הורים לילדים במערכת החינוך זועמים על מתווה הלימודים, במסגרתו ילדיהם נותרו ללמוד מרחוק מאחר ובכיתה בה הם לומדים ישנם פחות מ-70% מחוסנים. הזעם מורגש בקרב ההורים שדאגו לחסן את ילדיהם, המפנים את כעסם לאלו שבחרו שלא לאשר חיסון, ודיונים בנושא מציפים את הרשתות. בנוסף, ההורים מותחים ביקורת על עצם הסעיף במתווה, שלפי שעה משאיר בבתים עשרות אלפי תלמידים בערים האדומות.

עוד לפני פתיחת שנת הלימודים היה ברור שבחלק גדול מחטיבות הביניים בערים האדומות הלימודים ייפתחו מרחוק. אם בתיכונים שיעור המחוסנים חצה את רף ה-80%, בחטיבות הביניים שיעור המחוסנים עומד על 53% בלבד, ולפי נתוני משרד החינוך ישנם 110 אלף תלמידים לא מחוסנים.

"הילדים שלנו סובלים מזה". למידה מרחוק(צילום: פלאש 90, חן לאופולד)

אורן אוזן מקריית מלאכי, אב לילדה בכיתה ט' שהחלה ללמוד בזום היום, סיפר כי "יש כעס על ההורים שלא מאשרים לילדיהם להתחסן. יש גם כעס על המתווה עצמו, למה בכלל צריך את הרף הזה של 70%. אבל אם כבר צריך, אז צריך. הילדים היו חודשיים בבית. אני עשיתי את החיסון לילדה שלי, אבל למה כולם לא עושים את זה כדי שיחזרו ללמוד? הילדים שלנו סובלים מזה. הם גם ככה מפסידים חומר של שנה וחצי כי לא למדו".

אוזן הסביר כי לפי המתווה, בכיתה עם פחות מ-70% מחוסנים ניתן ללמוד בחוץ, אלא שבשטח בית הספר בו לומדת בתו אין מספיק מקום. "בחוץ גם אי אפשר ללמוד. חם נורא. אין מספיק מקום לכל הכיתות. אולי כיתה אחת תצליח ללמוד כמו שצריך, אבל אין מספיק מקום לכולם. אי אפשר ללמוד בחום כזה - אלה יהיו מפגשים חברתיים, לא לצורך לימודים".

"יש הורים שחיסון זה מהם והלאה"

גם מירב לוי דיאמנט, תושבת אילת ואמא לילד שעלה הבוקר לכיתה ט' בזום, מודאגת מאוד מהמצב. "הבוקר כשראיתי את הבן שלי שוב יושב מול הזום זה הכה בי. עוד שנה אבודה. בשנה שעברה הוא התרסק ומתלמיד מצטיין סיים עם ממוצע 30 בתעודה. הפעם הייתי מספיק טיפשה לרוץ ולחסן אותו, ממש בהתחלה", שיתפה.

דיאמנט המשיכה, "קיוויתי שככה נציל את שנת הלימודים. אלא שהיום מתברר שסתם מיהרנו ושום דבר טוב לא קרה בגלל שיש הורים שחיסון זה מהם והלאה. למה? למה הטובים, הצייתנים צריכים לשלם את מחיר האדישות וחוסר האכפתיות? למה במקום להעניש אותנו, המחוסנים, לא פותחים כיתות למחוסנים וכל החכמים שלא התחסנו שייהנו בזום? מדינת חלם", אמרה.

"לא פותחים כיתות למחוסנים, וכל החכמים שייהנו בזום?". פתיחת שנת הלימודים(צילום: ראובן קסטרו)

מאיר פור מאשדוד הזהיר כי התניית הלימודים בשיעור המחוסנים עלולה לפלג ולהוביל לשסע וחרמות. בנו, תלמיד בכיתה ט', התחיל הבוקר את הלימודים במפגש חברתי מטעם בית הספר בשטח פתוח ואחרי זה חזר ללמידה בזום, זאת משום שכיתתו לא עברה את רף ה-70% של מחוסנים.

"הכעס הוא בעיקר על הממשלה שבדרך הזאת מנסה ללחוץ שיעשו יותר חיסונים, זה לא לגיטימי, זה יוצר שסע וכעסים, שעלולים להוביל לחרמות ואיומים, זה לא מה שאנחנו צריכים כרגע, זה גם לא יוביל ליותר התחסנות", אמר פור. הנזק שנגרם הוא יותר גדול מהתועלת. מדובר כאן בנזק נפשי לילדים. זאת גם לא האחריות של הילד אם ההורה שלו לא מרשה לו להתחסן. מה הם אשמים הילדים?", סיכם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully