בש"ס קוראים לנתניהו להקים קבינט קורונה חלופי: "הממשלה מאבדת עשתונות"

ח"כ בוסו שיגר את המכתב ליו"ר הליכוד בתמיכת גורמים נוספים בסיעות האופוזיציה, שמאשימות את בנט ולפיד בניהול כושל של המגיפה. הוא טען כי ישראל חווה "אובדן שליטה מוחלט וכישלון טוטאלי מול הקורונה", והציע שהפורום שיוקם יעביר הנחיות משלו לציבור

11/08/2021

במפלגת ש"ס יצאו היום (רביעי) בקריאה פומבית לראש האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, להקים קבינט קורונה חליפי בראשותו, זאת בטענה כי "הגיעו מים עד נפש" וישראל חווה "אובדן שליטה מוחלט וכישלון טוטאלי מול מגיפת הקורונה תוך הפקרות מוחלטת ואיבוד עשתונות מצד הגורמים מקבלי ההחלטות בממשלה הנוכחית אשר עולים לנו בחיי אדם".

על הקריאה חתום באופן רשמי ח"כ אוריאל בוסו, חבר המפלגה, אך מאחורי הקלעים תומכים בה גורמים נוספים בסיעות האופוזיציה, שמאשימות בימים האחרונים את הממשלה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד בניהול כושל של המאבק נגד התפשטות הנגיף. במכתב ששיגר היום (רביעי) ח"כ בוסו לנתניהו הוא כתב בין היתר כי "אנו עדים לעלייה מטאורית בתחלואה, והמגמה הולכת ונמשכת ללא מעצורים וללא קרב בלימה אמיתי להשתלטות על המגיפה". לטענת ח"כ בוסו, "הדבר כואב שבעתיים לאחר שכבר יצאנו משם בעוד ידיים אחראיות היו סביב ההגה. כיום, לצערנו, אנו נמצאים בשיאה של תחלואה בממדים מדאיגים והכול בשל חוסר הנהגה מקצועית ונבונה לטיפול במגיפה".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ויו"ר ש"ס אריה דרעי במליאת הכנסת. 28 ביוני 2021. דני שם טוב, דוברות הכנסת
מתקפה על הממשלה. דרעי ונתניהו(צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב)
"הפקרות מוחלטת". בוסו(צילום: אתר רשמי, עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

בוסו ביקש מנתניהו "כדרישת חירום" להקים קבינט קורונה חלופי בראשותו "מתוך תחושת שליחות והצלה, לאור ניסיונך ויכולותיך בקנה מידה עולמי, יחד עם כל שותפיך לניהול המגיפה בסבבים הקודמים שהקדישו ימים ולילות ללא התחמקות מקבלת החלטות גם כאשר הן היו קשות". בוסו, שמתח ביקורת על אופן קבלת ההחלטות של קבינט הקורונה בראשות ראש הממשלה, הסביר כי ההמלצות וההחלטות של הקבינט החליפי "יועברו כהנחיות מצילות חיים לציבור אשר ממתין ומשווע לקול הנהגה אחראית ומנוסה".

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס גם הוא בימים האחרונים לאופן התנהלות שרי הממשלה סביב ההחלטות במאבק נגד הקורונה. לאחר שפורסם כי השרים לפיד ואביגדור ליברמן נעדרו מישיבות הקבינט ולא השתתפו באף אחד מהדיונים, כתב דרעי כי "כשר בממשלה שנטל חלק מרכזי בטיפול במשבר הקורונה, הדיונים בקבינט הקורונה הם קריטיים ומשליכים על החיים של כולנו", ולדבריו, הוא מעולם לא נתקל "בזלזול כה בוטה בציבור מצד שרים בממשלה ובריחה מאחריות. זו הפקרות לשמה. בושה וחרפה".

עוד בוואלה!

זוהר: משבר הקורונה הגיע למחוזות שלא חלמנו - יש הבדל עצום בין הניהול שלנו לשלהם

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully