זוגות מתחתנים חוששים ממתווה התו "השמח": "מי שמסרב להיבדק - שלא יבוא"

מתווה התו הירוק המרוכך לאכיפת הגבלות הקורונה באירועים יוצא לדרך ברביעי, כדי לצמצם את ההדבקות בהתכנסויות עם סיכויי הדבקה גבוהים. זוגות שתכננו את חתונתם לתקופה זו מלינים על חוסר הוודאות לאור המצב: "אנשים שמתכננים להתחתן לא נושמים"

לקראת כניסתו לתוקף ביום רביעי של מתווה התו הירוק המרוכך, שקיבל את הכינוי "התו השמח", זוגות שתכננו את חתונתם לתקופה זו מביעים חשש מקיום האירוע תחת ההנחיות החדשות ומלינים על חוסר הוודאות בו הם מצויים.

תם שרעבי ושלומי בן אסולי צפויים להינשא ביום חמישי הבא. בכך, לפי שעה, חתונתם תיערך תחת ההנחיות החדשות. "אני כל הזמן עוקבת מה מצב התחלואה לראות שאין החמרה כדי לקוות שיהיה בסדר שבוע הבא", סיפרה שרעבי. "אני לא רגועה מהסיטואציה בכלל".

היא שיבחה את החלטת הממשלה שלא לסגור את אולמות האירועים חרף התחלואה הגואה. "אני מאוד שמחה שראש הממשלה לא סגר הכל מראש וכן נותן קצת אוויר אבל מצד שני החוסר ודאות הזה ממש לא פשוט", אמרה. "הדבר היחיד שאני לחוצה ממנו לגבי כל החתונה הזאת זה רק לגבי ההגבלות של הקורונה. חברות שלי שמתחתנות בספטמבר לא נושמות מרוב לחץ".

לדבריה של שרעבי, "90% מהאורחים שלנו מחוסנים. אנחנו כותבים שהחתונה מתקיימת תחת הנחיות התו הירוק. יצטרכו להציג בכניסה לאולם תעודת מתחסן תעודת מחלים או בדיקה שלילית. אנחנו מאוד ממושמעים רק שיתנו לנו להתחתן כמו בני אדם".

"ראש הממשלה לא סגר הכל מראש וזה נותן קצת אוויר". תם שרעבי ושלומי בן אסולי (צילום: אתר רשמי, אייל חדי)

שלומי, ארוסה, סיפר על התנאים מול אולם האירועים ואמר כי "נתנו לנו 'חוזה קורונה' שנהיה מבוטחים למצבים קיצוניים בגלל הקורונה. באו לקראתנו בהרבה דברים. אני אופטימי מאוד, יותר זורם ותם פחות. היא בלחץ ובקושי ישנה בלילות בגלל החששות מה יהיה שבוע הבא".

תקנות התו "השמח"

התו השמח מיועד להגביל חתונות ושמחות, הופעות עמידה, מסיבות וכנסים. על פי המתווה שהוסכם, הכניסה לאירועים שיוגדרו כבעלי סיכויי הדבקה גבוהים תתאפשר למחוסנים, מחלימים ובעלי תוצאת בדיקה שלילית.

כמות המשתתפים לא תוגבל, תחול חובת עטיית מסכות, למעט בזמן פעילות מותרת (אוכל ושתייה), אירוע יוגדר כבעל סיכויי הדבקה גבוהים כאשר מתקיים במקום סגור, יותר ממאה משתתפים מתקיים בעמידה ותנועה כולל ערבוב בין המשתתפים.

"רוב האורחים כן נענו לבקשה שלנו". דברת כהן וישראל יעקב (צילום: באדיבות המצולמים)

דברת כהן וישראל יעקב, בני זוג העובדים במערכת הבריאות שחתונתם תיערך יום לפני אכיפת המתווה, סיפרו על הדרך בה בחרו לאכוף את ההגבלות. "התו מתחיל ביום רביעי ואנחנו מתחתנים ביום שלישי אז על פניו אנחנו לא נכנסים לסרט הזה, אבל בגלל ששנינו עובדי מערכת בריאות ביקשנו מהאורחים הלא מחוסנים שסירבו להיבדק שלא להגיע", אמרה כהן.

בני הזוג מתגוררים בגבעת שמואל ועתידים להתחתן בקיסריה, מול 170 אורחים. "אני מאוד מפחדת מהדבקה באירוע. שנינו עובדים עם אוכלוסיות בסיכון ולשנינו יש משפחות עם קרובים מבוגרים ואוכלוסייה יותר בסיכון ולא היינו רוצים שבחתונה שלנו תהיה הדבקה", הוסיפה כהן. "כל מי שלא מחוסן - ביקשנו שייבדק. היו כמה אנשים שלא הסכימו ואז ביקשנו מהם לא לבוא. רוב האורחים כן נענו לבקשה שלנו".

בווידאו: חתונה בנצרת בניגוד להנחיות (צילום: דוברות משטרת ישראל)

זיו ברזני, מנכ"לית "האפי וודינג", חברה לארגון חתונות, אמרה כי המצב "לא כל כך גרוע". לדבריה, "זה לא כמו בהתחלה שזוגות ממש נלחצו והייתה סגירה מוחלטת של המשק. אז לא הייתה אפשרות לקיים אירועים, היום אפשר לקיים אירועים ועם התו השמח בעיקר שאנחנו בקיץ ויש מקומות פתוחים - אז ההגבלות הן לא הגבלות קשות".

"התו כרגע לא מונע מזוגות לקיים חתונות כי עדיין אפשר לקיים, רובנו מחוסנים והיום בדיקות הקורונה זה משהו שאנחנו מתורגלים אבל אין היסטריה כרגע. יש מתכונת של שינוי בתפיסה של חתונות באופן של צמצום בגודל המוזמנים. היום נהוגות חתונות של 200 איש בממוצע בעוד שלפני הקורונה, היו בסביבות 350 איש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully