בשל החשש מהסופה "אלזה": שרידי הבניין שקרס במיאמי הופלו באופן מבוקר

מטעני נפץ הופעלו על ידי הרשויות כדי להפיל את החלק במבנה שנותר עומד אחרי האסון, שאירע לפני שבוע וחצי. לדברי הרשויות, מאמצי החיפושים אחר 121 הנעדרים יוכלו להתחדש בזמן הקרוב. לאחר הריסת הבניין, משלחת פיקוד העורף תחזיר מחר לארץ חלק מאנשיה

סוכנויות הידיעות
05/07/2021
שרידי הבניין שקרס במיאמי נהרסו באופן מבוקר (רויטרס)

שרידי הבניין שקרס באזור מיאמי לפני שבוע וחצי הופלו הלילה (שני) באופן מבוקר. זאת, בשל החשש מפני הגעתה האפשרית של הסופה הטרופית אלזה לחופי פלורידה והנזק שהיא עשויה להסב לשארית המבנה. לפי הרשויות, מאמצי החיפושים אחר 121 הנעדרים יוכלו להתחדש בזמן הקרוב.

מטעני נפץ הופעלו על ידי הצוותים במקום במהלך מתוכנן, שנועד להפיל את החלק במבנה שנותר עומד אחרי האסון ולהקל על הצוותים במהלך החיפושים. הפיצוצים הובילו להתמוטטתו המלאה של מגדל צ'מפלין הדרומי בסרפסייד, שהתמוטט ב-24 ביוני. עד כה חולצו 24 גופות מההריסות. בין הדיירים במבנה בן 12 הקומות היו יהודים ואזרחים דרום אמריקנים רבים.

עוד בוואלה!

מחשש לקריסתו: שרידי הבניין במיאמי ייהרסו בפיצוץ מבוקר

לכתבה המלאה
הפיצוץ המבוקר שהרס את שרידי המבנה באזור מיאמי, הלילה(צילום: רויטרס)
הפיצוץ המבוקר שהרס את שרידי המבנה באזור מיאמי, הלילה(צילום: רויטרס)

מאמצי החיפושים אחר הנעדרים הופסקו מאז שבת בצהריים, זאת כדי שהמהנדסים יוכלו לאבטח את האתר ולהכין אותו לקראת ההריסה המבוקרת, שלדברי הרשויות היא הכרחית כדי לאפשר לצוותים להמשיך את החיפושים בבטחה. "ברגע שהבניין יופל וברגע שהאתר ייחשב מאובטח, נחזיר את המחלצים לערמה כדי שעבודתם תתחדש", אמרה הלילה ראש מחוז מיאמי-דייד, דניאלה לווין קאבה.

הפיצוץ המבוקר שהרס את שרידי המבנה באזור מיאמי, הלילה(צילום: רויטרס)
הפיצוץ המבוקר שהרס את שרידי המבנה באזור מיאמי, הלילה(צילום: רויטרס)

הסופה הטרופית אלזה מתקדמת לאזור עם רוחות חזקות, ולפי התחזיות האחרונות היא צפויה להשפיע במיוחד בעיקר על דרום פלורידה ולפגוע באדמה במהלך היום או מחר.

משלחת פיקוד העורף חוזרת ארצה

קציני מילואים של פיקוד העורף הנמצאים במיאמי כחלק ממשלת הסיוע הישראלית אמרו לאחר הערכת מצב כי חלק מהמשלחת יחזור ארצה כבר מחר, וחלק נוסף ביום חמישי. לאחר הפלת שרידי הבניין הוחלט בצה"ל להשאיר צוות מומחים ומהנדסים וצוות מנטלי כדי שימשיכו לסייע לכוחות המקומיים.

כוחות הסיוע של צה"ל פועלים לפי מודל של ענף אגירה ומיצוי מידע (אגמים) בפיקוד העורף, המבוסס בינה ממלאכותית ואלגוריתמיקה. המשלחת הצבאית מקבלת הערכה גם מצוותי החילוץ המקומיים והאוכלוסייה המקומית, ושיטת העבודה בה הם פועלים זוכה לשבחים מקצועיים.

  • מיאמי
  • פלורידה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully