קנדה: 130 שריפות פרצו בגל החום החריג, העיירה החמה במדינה עלתה באש

החום הכבד וסופות ברקים הובילו לעשרות שריפות במערב המדינה. העיירה לייטון, שם נמדדה הטמרפטורה הגבוהה ביותר בהיסטוריה של קנדה, עלה באש וכל תושביו התפנו. הממשלה תשלח מטוסים צבאיים לסיוע בהשגת שליטה על האש

סוכנויות הידיעות
בווידאו: העיירה לייטון, ששברה את שיאי החום בקנדה, עולה באש (רויטרס)

יותר מ-130 שריפות מתפשטות היום (שבת) במערב קנדה בעקבות גל החום החריג. ממשלת קנדה הודיעה שתשלח מטוסים צבאיים כדי לסייע במאמצים להשגת שליטה על השריפות, שמתעצמות על ידי סופות ברקים, וצוברות תאוצה באזור קולומביה הבריטית.

מוקדם יותר השבוע, תושבי העיירה לייטון נאלצו להתפנות מבתיהם, אחרי שבאזור נרשמה השבוע הטמפרטורה הגבוהה ביותר אי פעם בקנדה - 49.6 מעלות, בשבירת שיא בפעם השלישית בתוך כמה ימים. הכפר, שנמצא כ-260 ק"מ מצפון-מזרח לוונקובר, עלה בלהבות, ו-250 התושבים ברחו כשהם מותירים אחריהם את רכושם. "בתוך רבע שעה כל המקום בער", סיפר ראש העיר.

"בתוך רבע שעה כל המקום בער". השריפות בקולומביה הבריטית (צילום: רויטרס)
"שלבים הראשונים של קיץ ארוך ומאתגר" (צילום: רויטרס)

שירותי הכיבוי בקולומביה הבריטית דיווחו על 136 שריפות באזור, אחרי כ-12 אלף מכות ברק יום קודם לכן. מאות אנשים קיבלו התרעה שייתכן שיתבקשו לעזוב את בתיהם. דרכים מרכזיות נחסמו לתנועה.

השר לביטחון הציבור, ביל בלייר, אמר כי מזג האוויר והשריפות יש השפעה "הרסנית" ו"חסרת תקדים" על קולומביה הבריטית. "השריפות מראות שאנחנו בשלבים הראשונים של מה שמתגלה כקיץ ארוך ומאתגר", אמר.

גורמי בריאות במדינה שיערו שלחום הקיצוני היה חלק ב-719 מקרי מוות פתאומיים שנרשמו בשבוע החולף. "רבים ממקרי המוות היו של קשישים שחיים לבדם בדירות עם אוורור מינימלי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully