בנט על המתיחות בדרום: "הסבלנות שלנו אזלה, תושבי עוטף עזה אינם אזרחים סוג ב'"

בטקס אזכרה ממלכתי לחללי צוק איתן בנט כי היריבות של ישראל היא אינה "עם האוכלוסייה העזתית", אך בצד השני יצטרכו "להתרגל לתפיסה אחרת של יוזמת תקיפות וחדשנות". ראש הממשלה הבהיר: "כעת זו המשמרת שלנו - ונעשה כל שביכולתנו על מנת להשיב את השבויים והנעדרים"

20/06/2021

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר היום (ראשון) כי ישראל לא תסבול התקפות על עוטף עזה - וכי על חמאס להתרגל למדיניות חדשה של תקיפות ברצועה. "הסבלנות שלנו אזלה, תושבי עוטף עזה אינם אזרחים סוג ב'", אמר בנט בנאום שנשא בטקס ממלכתי לחללי צוק איתן. באירוע נכחו שר הביטחון בני גנץ, יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ונשיא המדינה היוצא ראובן ריבלין.

בנט כינה את האוכלוסייה בעזה כמי שמוחזקת כבת ערובה בידי ארגון טרור, וציין כי היריבות של ישראל היא אינה עמה. "אותם אנשים לפעמים משמשים מגן אנושי מכוון סביב מכונות הריגה", אמר. הוא הזהיר כי חמאס יצטרך להתרגל ל"תפיסה ישראלית אחרת של יוזמה, תקיפות וחדשנות".

נשיא המדינה רובי ריבלין, ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו באזכרה לחללי צוק איתן, הר הרצל, 20 ביוני 2021. יונתן זינדל, פלאש 90
בנט, ריבלין, גנץ ונתניהו בטקס האזכרה לחללי צוק איתן, היום(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

הוא התייחס לסוגיית השבויים והנעדרים, הנמצאת במרכז המו"מ הלא ישיר מול חמאס, ואמר: שבע שנים בהם מחזיקים בהדר גולדין ואורון שאול - שנים ארוכות של געגוע וציפייה שנגזרו על המשפחות של אזרחנו - אברה מנגיסטו והישאם אסייד, נעשה כל שביכולתנו על מנת להשיבם הביתה".

"אני יודע ששמעתם לאורך השנים הרבה הבטחות והצהרות, והמשפחות ידעו מפחי נפש ואכזבות", הוסיף. "כעת, זו המשמרות שלנו, זו המחויבות שלנו. אנחנו כאן כדי להמשיך במחויבות ונפעל בנחישות - למען שבו בנים לגבולם".

"זו המחויבות שלנו". לאה גולדין, אמו של הדר גולדין, מחוץ לטקס בהר הרצל. היום(צילום: פלאש 90, אוליבייה פיטוסי)

אחרי בנט נשא דברים שר הביטחון, וכמו ראש הממשלה גם הוא התייחס לשבויים והנעדרים. "68 החללים שנפלו במערכה היו היפים והטובים שבבני העם. כל אחד עולם ומלואו שנגדע באבו, כך גם חמשת האזרחים והנתין הזר שהיה בקרבנו. בלבי אני נוצר את כולם ולא שוכח את מי שנותרו בעזה - הדר גולדין, אורון שאול והאזרח אברה מנגיסטו. המשפחות חיות עם הכאב וחוסר הידיעה שעה שעה ויום יום, ועם זאת מגייסות כוחות ונאבקות בצדק על השבת הבנים הביתה".

גנץ המשיך ואמר כי "גם בעתיד נפעיל את מלוא היכולות מול האיומים. כל אופציות התקיפה על השולחן וכל האמצעים המופעלים ימשיכו לעמוד בעתיד". הוא התייחס לבחירות באיראן ואמר" בחירתו של ראיסי לנשיא היא עוד עדות להקצנה הצפויה לתקופנית האירנית. ישראל תגן על עצמה מול כל איום ואת זאת נעשה יחד עם ידידנו האמריקנים וכל שותפנו בעולם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully