מבוכה לממשלת עיראק: בכיר במיליציות המקורב לאיראן שוחרר ממעצר

ניסיון נוסף של ראש הממשלה לרסן את כוחות של הקבוצות הפרה-צבאיות נכשל, אחרי שקאסם מוסלח יצא לחופשי כשבועיים לאחר שנעצר בחשד לעבירות טרור. הוא נקשר לשיגורי רקטות לעבר מטרות אמריקניות וכן לחיסול פעילים פרו-דמוקרטים

רויטרס
09/06/2021

עיראק שחררה בכיר במיליציות השיעיות המקורב לאיראן, שנעצר בחודש שעבר בחשד לעבירות טרור, אחרי מחסור בראיות נגדו - כך אמרו היום (רביעי) גורמים בממשלה ובמיליציות. כוחות הביטחון עצרו את קאסם מוסלח, המפקד על כוחות הגיוס העממי במחוז אנבאר שבמערב עיראק, ב-26 במאי. הצבא אמר אז כי הוא חשוד בעבירות טרור, אך לא פירט.

כוחות הגיוס העממי מאגדים את המיליציות הפרה-צבאיות של עיראק, רובן שיעיות ומקורבות לאיראן. בידי גורמים מערביים וכמה גורמים עיראקיים, מוסלח היה מקורב לאיראן. גורמי ביטחון אמרו לרויטרס כי מעצרו היה קשור לשיגורי רקטות לעבר בסיסי צבא שבהם יש נוכחות של כוחות אמריקניים. מנגד, כמה כלי תקשורת ופרשנים אמרו כי הוא נעצר בשל מעורבותו בחיסול פעילים פרו-דמוקרטים.

ראש ממשלת עיראק, מוסטפא אל-כאזימי, מיצב את עצמו באופן פומבי כמי שמתנגדת לדומינטטיות של המיליציות והמפלגות המזוהות עם איראן, ומעצרו של מוסלח נתפס כניסיון משמעותי לרסן את כוחן. שחרורו מזכיר מקרה דומה ביוני שעבר, כשראש הממשלה הורה על מעצר חמושים שהואשמו בשיגורי רקטות לעבר מטרות אמריקניות.

בשני המקרים, המיליציות פרסו בתגובה כוחות בתוך "האזור הירוק" המבוצר של בגדאד, שבו שוכנים מבני ממשל ושגרירויות זרות, איש לא הועמד לדין וכל העצורים שוחררו.

  • עיראק
  • איראן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully