שגריר ישראל בארה"ב לשעבר: "הישראלים כפויי טובה כלפי נתניהו"

בריאיון בכנס של "מקור ראשון" השווה רון דרמר את נתניהו ל"ענק גוליבר", ואת הפוליטיקאים בישראל ל"ליליפוטים המנסים לפגוע בו בארץ הגמדים". עוד הוסיף כי "אם נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל - ההשפעה של ישראל בארה"ב תפחת, ואין על זה שאלה בכלל"

"הישראלים כפויי טובה כלפי נתניהו". רון דרמר בוועידה, היום (צילום: אתר רשמי, שריה דיאמנט, מקור ראשון)

שגריר ישראל בוושינגטון לשעבר, רון דרמר, אמר היום (ראשון) כי "הישראלים כפויי טובה כלפי נתניהו". בכנס של עיתון "מקור ראשון", אמר דרמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא "גוליבר בארץ הגמדים. אני לא רוצה למתוח ביקורת על פוליטיקאים בישראל - אבל מדובר בליליפוטים שמנסים לפגוע בגוליבר".

דרמר הוסיף כי אם נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל, "ההשפעה של ישראל בארצות הברית תפחת, וכי "אין על זה שאלה בכלל. נתניהו מוכר מאוד בארה"ב ויכול לדבר בצורה יעילה לדעת הקהל באמריקה", נימק.

עוד בוואלה!

ח"כים מיהדות התורה בקריאה פומבית ראשונה לנתניהו: תפנה את מקומך כראש ממשלה

לכתבה המלאה
"אם נתניהו לא יהיה רה"מ - ההשפעה של ישראל בארה"ב תפחת". דרמר ונתניהו (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

דרמר אמר כי "ישראל צריכה להשקיע יותר בנוצרים אוונגליסטים מאשר ביהודי ארה"ב. 25 אחוזים מאזרחי ארה"ב הם אוונגליסטים, ויהודי ארה"ב יותר ביקורתיים כלפי ישראל מאשר האוונגליסטים".

דרמר נחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לנתניהו ב-15 השנים האחרונות. הוא נחשב לבן טיפוחיו, ובמקביל לתפקידו כשגריר ישראל בוושינגטון וכיועץ מדיני, הוא גם ייעץ לנתניהו בנושאים פוליטיים.

"ישראל צריכה להשקיע יותר בנוצרים אוונגליסטים מאשר ביהודי ארה"ב". דרמר (צילום: GettyImages)

זו אינה הפעם הראשונה בה דרמר מציג חזית אחידה ופומבית עם עמדות נתניהו. בשנה שעברה אמר דרמר כי "ממשל ביידן יעשה טעות אם יחזור להסכם הגרעין עם איראן", והוסיף כי "המסר לממשל ביידן הוא - שבו עם בעלות הברית שלכם באזור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully