אסון הר מירון

המפכ"ל ליועמ"ש: יש להקים ועדת בדיקה חיצונית למחדל במירון

שבתאי אמר למנדלבליט כי יש להקים את הוועדה, לאחר חוות דעתו של היועץ המשפטי כי אין מניעה משפטית להקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את האסון בהילולת הרשב"י. במקביל, מבקר המדינה, היועמ"ש ומ"מ פרקליט המדינה דנו בדבר פתיחת ביקורת מיוחדת עליה הכריז אנגלמן

05/05/2021
בווידאו: המבקר אנגלמן מבקר בזירת האסון בהר מירון (צילום: שלומי גבאי)

מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, אמר היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי יש להקים ועדת בדיקה חיצונית שתבדוק את נסיבות האסון במירון. זאת, לאחר שביום שני קבע מנדלבליט בחוות דעת שמסר בנושא כי אין מניעה משפטית להקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את האירוע בהילולת הרשב"י שהביא למותם של 45 בני אדם.

במקביל, מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, היועץ המשפטי לממשלה וממלא מקום פרקליט המדינה עמית אסימן נועדו היום בעניין החלטתו של אנגלמן לפתוח בביקורת מיוחדת שתחקור את נסיבות האסון. הגורמים סיכמו, בין היתר, כי משרד המבקר יכין תכנית ביקורת ראשונית שעל בסיסה תתקיים הביקורת המיוחדת, וכן כי במסגרתה ייערכו פעולות בדיקה מול גורמים חיצוניים למשרד המבקר.

עוד בוואלה!

מבקר המדינה הגיע להר מירון; תחקיר משרד הבריאות: בעיות בוויסות הפצועים

לכתבה המלאה
שבתאי(צילום: ראובן קסטרו)

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הגיע להר מירון ביום שני, לראשונה במסגרת ביקורת המדינה המיוחדת שפתח על האסון. הוא ינסה להבין כיצד אירעה הטרגדיה, ומה היו הכשלים שלא זוהו מראש בהילולה.

לפני ביקורו בהר אמר המבקר כי יבחן את ההתנהלות שהובילה לאסון, בו נפצעו גם כ-150 איש, ויעביר את מסקנותיו ליועץ המשפטי לממשלה אם יעלה חשד לפלילים. "מדובר באירוע שניתן היה למנוע אותו, ועתה, מוטל עלינו לבחון ולבדוק כיצד ואיך נדרש היה למנוע אירוע זה", הבהיר, ולא שלל הקמת ועדת חקירה ממלכתית בנוסף.

אנגלמן במיון. שני(צילום: אלי אשכנזי)

חוות הדעת של היועץ המשפטי מגיעה בעקבות בקשה שהעביר שר המשפטים ושר הביטחון בני גנץ למנדלבליט בנושא האסון. בעקבות זאת, גנץ הורה לגורמי המקצוע במשרדו, לגבש הצעה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון במירון שתועלה לאישור הממשלה.

  • מירון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully