וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לפני החקירה הנגדית של ישועה: הדיונים במשפט נתניהו התחדשו

עודכן לאחרונה: 3.5.2021 / 10:44

בית המשפט המחוזי בירושלים עוסק בבקשות סנגורי רה"מ לקבלת חומרי חקירה נוספים ובעתירות שהגישו לגילוי חומרי ראיות, בין היתר מתשאולים של תמיר פרדו במשטרה ומהמשא ומתן עם ארי הרו. עוד ביקשו שהחקירה הנגדית של מנכ"ל וואלה! לשעבר, שתחל מחר, תארך במשך 20 ימי דיון

בווידאו: משפט נתניהו התחדש/מערכת וואלה!

הדיונים במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו התחדשו הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים. הדיון עוסק בבקשות של סנגורי נתניהו לקבלת חומרי חקירה נוספים ובעתירות שהגישו לגילוי ראיות. מחר תחל החקירה הנגדיות של מנכ"ל וואלה! לשעבר אילן ישועה, שבועיים אחרי שהסתיימה החקירה הראשית. הסנגורים ביקשו 20 ימי דיונים לחקירה הנגדית.

בקשותיו של סנגורו של נתניהו מתייחסות בין היתר לתשאולים של תמיר פרדו במשטרה וכן לחומרים הנוגעים למשא ומתן עם ארי הרו, לאחר שחלק מהמסמכים הועברו עם השחרות. בנוגע לפרדו, טוענת המדינה כי הקטעים שהושחרו אינם קשורים לתיק וכי "קיים בעניינם אינטרס ציבורי שעלול להיפגע כתוצאה מחשיפת הדברים".

בנוגע להודעה אחרת של פרדו, טענה המדינה כי היא אינה קשורה לתיק וצוות התביעה לא נחשף אליה. עו"ד עמית חדד אמר במהלך הדיון כי "אין לנו ולא הודעה אחת שמסר במשטרה, אין עד שלא מוסר הודעה, זה העד היחיד שאנחנו מכירים שלא מסר הודעה ומסתבר שכן מסר, ואת ההודעות לא מוסרים לנו... החריג הוא חסיון. ומה שעושים פה, שמגיע שוטר שמגיש את החומר רק לכבודכם, אז נדמה שיש פה איזה בעיה של חסיון".

פתיחת משפטו של רה"מ 5 באפריל 2021. אורן בן חקון, אתר רשמי
חוזרים לאולם הדיונים. נתניהו בבית המשפט/אתר רשמי, אורן בן חקון

בנוגע להרו, אמר חדד בדיון כי עולות שאלות בנוגע למועד שבו החל המשא ומתן עם הרי בנוגע להפיכתו לעד מדינה, ולכן הם מבקשים פרוטוקולים ודוחות המלאים. "נדמה שלא יכול להיות ספק שבכל מה שקשור לעניין הזה, איך הפך לעד מדינה. חלה חובת גילוי מקסימלית כי הדבר הזה הוא רלוונטי גם להגנת הנאשם, ואפילו אטען שחיוני להגנת הנאשם", אמר בדיון.

עדות ישועה

בהופעותיו הקודמות בפני בית המשפט המחוזי בירושלים תיאר ישועה את הלך הרוח באתר וואלה! במהלך השנים שבמרכז הפרשה, את התנהלותו מול שאול ואיריס אלוביץ', וכן את יחסיו מול הגורמים שפעלו מטעם נתניהו.

ישועה מסר בעדותו בין היתר כיצד אלוביץ' ביקש ממנו להעלות או להוריד אייטמים הקשורים במשפחת נתניהו, בהם כאלו העוסקים ברעיית ראש הממשלה, כמו גם למנוע את העלאתם של מאמרי דעה שליליים. ישועה תיאר כי בעקבות ריבוי הבקשות שקיבלו, "הנורמה הייתה שבעצם אנחנו לא עורכים את האתר".

ביום העדות שלפני כן, הוצגה תכתובת שבה ישועה מברך את אלוביץ' על עסקת בזק-יס ביום חתימתה. אלוביץ' הודה בחזרה לישועה ואמר שיש לו תרומה בכך. בעדויות שקדמו לכך הושמעו שיחות בינו לבין מנכ"לית בזק לשעבר סטלה הנדלר בהן היא הביעה חשש כי החברה תיפגע מאופן הסיקור של נתניהו באתר.

לו"ז שלב ההוכחות

שלב ההוכחות נפתח בתיק 4000 - פרשת בזק-וואלה - במסגרתו נאשם נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים, ובני הזוג אלוביץ' נאשמים במתן שוחד. קבוצת העדים הראשונה תכלול מלבד ישועה גם בכירים נוספים לשעבר בוואלה! וכן את עד המדינה שלמה פילבר, שהיה מקורב לנתניהו וכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת בתקופה הרלוונטית.

קבוצת העדים השנייה הייתה אמורה לכלול גם היא עדים שקשורים לתיק 4000, אולם לאחרונה החליטו בפרקליטות להעביר אליה את איש העסקים ארנון מילצ'ן ואת העוזרת האישית שלו, הדס קליין. השניים הם עדי מפתח בתיק 1000, במסגרתו מואשם ראש הממשלה במרמה והפרת אמונים בשל קבלת מתנות בסכומי עתק ממילצ'ן ומהמיליארדר ג'יימס פאקר. פרשת טובות ההנאה הייתה אמורה לחתום את שלב ההוכחות, אולם לאחר שהתברר לפרקליטות כי מילצ'ן היה בקשר עם סנגורו לשעבר, עו"ד בעז בן צור, שמייצג היום את נתניהו, הוחלט להקדים את עדויותיהם של מילצ'ן וקליין.

אחרי שיסתיימו העדים הקשורים לתיק 4000 תעבור התביעה לתיק 2000, שעוסק בשיחות שהוקלטו בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. נתניהו נאשם בתיק זה במרמה והפרת אמונים, בעוד מוזס מואשם כי הציע לנתניהו שוחד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully