אבו מאזן: לא נקיים את הבחירות ברשות ללא השתתפות תושבי מזרח ירושלים

ההצהרה של יו"ר הרשות נחשבת למשמעותית ביותר מצדו עד כה על הכוונה לדחות את הבחירות לפרלמנט הפלסטיני ב-22 במאי. "ללא קיום התמודדות, תעמולה והצבעה בתוך ירושלים, לא יתקיימו הבחירות", נמסר בסיום הישיבה של תנועת הפתח. אבו מאזן התייחס גם לעימותים בבירה: "קו אדום"

דורש מישראל לאפשר לתושבי מזרח ירושלים להצביע בבחירות. אבו מאזן (צילום: רויטרס)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר הלילה (שני) כי אם ישראל לא תאפשר לתושבי מזרח ירושלים להצביע בבחירות לפרלמנט הפלסטיני - הן יידחו. "ללא קיום התמודדות, תעמולה והצבעה בתוך ירושלים, לא יתקיימו הבחירות", נמסר בסיום הישיבה של הוועד המרכזי של תנועת הפתח, בראשה עומד אבו מאזן.

במהלך הישיבה, ציין אבו מאזן כי לא ניתן יהיה לקיים את הבחירות לפרלמנט ב-22 במאי ללא השתתפותם של תושבי מזרח ירושלים. הודעת הפתח היא ההצהרה המשמעותית ביותר עד כה מצד יו"ר הרשות על כוונה אפשרית לדחות את הבחירות.

כמו כן, התייחס אבו מאזן לעימותים בשער שכם, ואמר כי "ירושלים היא קו אדום. לא נסכים לשום פגיעה בה. אני מברך את בני עמנו על העמידה האיתנה מול התכניות הישראליות להשתלט על העיר הקדושה".

עוד בוואלה!

ממשל ביידן לא מתנגד לדחיית הבחירות ברשות: "זו החלטה של הפלסטינים"

לכתבה המלאה
הבחירות ברשות אמורות היו להיות הראשונות מזה 15 שנה. שכונת סילוואן במזרח ירושלים (צילום: רויטרס)

בשבוע שעבר ציינו מקורות ישראליים ופלסטיניים כי אבו מאזן עשוי בסבירות גבוהה להודיע על דחיית הבחירות. ההצבעה בחודש מאי אמורה הייתה להיות הפעם הראשונה בה יתקיימו בחירות ברשות הפלסטינית מזה 15 שנה. אך אבו מאזן ויועציו הקרובים נוטים לדחות אותן בשל החשש כי הן יסתיימו בהפסד של הפתח ובהתחזקות נוספת של חמאס. ישראל וארצות שותפות לחששות האלה, אך הן לא אומרות זאת באופן רשמי ופומבי.

אבו מאזן שוחח בטלפון בשבוע שעבר עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה. לאחר השיחה פורסמה הודעה בה הודגש כי יו"ר הרשות והנייה הסכימו שהבחירות חייבות להתקיים גם במזרח ירושלים. שינוי זה במדיניות חמאס, הגיע לאחר שעד לפני כמה ימים הבהיר הנייה כי ההצבעה במזרח ירושלים אינה תנאי לקיום הבחירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully