רע"ם תמכה, בנט נעדר: גוש מתנגדי נתניהו יקבעו את הרכב הוועדה המסדרת

חברי מפלגתו של עבאס יצאו מהמליאה וחזרו ברגע האחרון כדי להצביע בעד הצעת לפיד, אחרי שהשניים הגיעו להסכמות. בכך, מנעו פשרה בין נתניהו ובנט, במסגרתה הליכוד אמורה הייתה להעביר לימינה נציג נוסף שישאיר בידיה את השליטה בוועדה. יו"ר יש עתיד: צעד בדרך לממשלת אחדות

בווידאו: ברגע האחרון: רע"ם הפילה את הצעת הליכוד על הרכבת הוועדה המסדרת (צילום: ערוץ הכנסת)

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) את הצעת גוש מתנגדי נתניהו על הרכב הוועדה המסדרת. מפלגת רע"ם הפילה את הצעת הליכוד, עליה הסכימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט, והצביעה בעד המתווה הנגדי. ההצעה עברה ברוב של 60 תומכים מול 51 מתנגדים.

חברי הכנסת של רע"ם יצאו מהמליאה וחזרו ברגע האחרון כדי להצביע. ההחלטה התגבשה לאחר שיו"ר המפלגה מנסור עבאס נפגש עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. בתמורה להצבעה נגד הרכב הוועדה המסדרת מטעם הליכוד, לפיד ועבאס סיכמו כי רע"ם תקבל מקום בוועדת הכספים, תפקידו של סגן יו"ר הכנסת, ותעמוד בראש ועדה למיגור האלימות בחברה הערבית לאחר הקמת הממשלה.

עוד בוואלה!

נתניהו: בחירות ישירות לראשות הממשלה הן הפתרון; סער: זה לא הזמן לשינוי השיטה

לכתבה המלאה
ניצחון למתנגדי נתניהו. אלקין ולפיד, הערב (צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)
הפיל את ההצעה. עבאס במליאה, הערב (צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)

דקות ספורות קודם לכן, נתניהו ובנט הגיעו לפשרה על הרכב הוועדה. לפי הסכם בין השניים, ימינה תמכה בהצעה שמגדירה נציג אחד בוועדה לכל חמישה חברי כנסת, ובתמורה הליכוד אמורה הייתה להעביר נציג אחד מהמכסה שלה בוועדה למפלגתו של בנט, אך לבסוף ההצעה נפלה ברוב של 60 מתנגדים לעומת 58 תומכים.

בנט שקל ביממה האחרונה להצביע בעד הצעת גוש מתנגדי נתניהו שמקנה למפלגתו שני נציגים בוועדה, אך בעקבות הלחצים והביקורת שהופנו אליו מצד הליכוד - החליט להיענות להצעה לפיה לימינה יהיו שני נציגים בוועדה במקום אחד.

ההסכמות בין הליכוד וימינה היו משאירות לבנט את יכולת הכרעה בהחלטת שיתקבלו בוועדה המסדרת בכנסת, ובין היתר לנסות למצות את המגעים להקמת ממשלה עם נתניהו בתקופת המנדט שעוד נותרה ברשותו.

ההסכמות עם בנט לא סייעו. נתניהו וגנץ במליאה (צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)
סער וליברמן, הערב (צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)
אקוניס, זוהר וכץ בכנסת, הערב (צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בירך על אישור ההצעה. "מודה לשותפים. הניצחון בהצבעה על הוועדה המסדרת הוא עוד צעד קטן בדרך לממשלת אחדות ישראלית".

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שהביע בהזדמנויות שונות התנגדות חריפה לממשלה בתמיכה או הימנעות של רע"ם, כתב בטוויטר כי "‏מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר".

ביהדות התורה מסרו כי "במידה שתקום חלילה ממשלה אחרת, סיעת יהדות התורה תהיה באופזיציה כסיעה לוחמת ומאוחדת"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully