בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף מטרות של חמאס ברצועת עזה

דובר צה"ל אישר כי מטוסי קרב וכלי טיס נוספים תקפו אתרים לייצור אמצעי לחימה, מנהרת הברחת אמצעי לחימה ועמדה צבאית של חמאס. לפי ההודעה, הצעד הגיע בעקבות שיגור הרקטה שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לשדרות, בתום אירועי יום העצמאות

בווידאו: שיגור הרקטה מרצועת עזרה לאזור שדרות (צילום: דדי פולד)

חיל האוויר תקף הלילה (שישי) יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה. לפי הודעת דובר צה"ל, בין המטרות של מטוסי הקרב וכלי טיס נוספים היו אתרים לייצור אמצעי לחימה, מנהרת הברחת אמצעי לחימה ועמדה צבאית של חמאס. זאת, בתגובה לירי רקטה לעבר ישראל, שהתפוצצה בשטח פתוח בסמוך לשדרות.

הרקטה ששוגרה אמש מרצועת עזה לשטח ישראל נפלה בשטח פתוח סמוך לשדרות ולא היו נפגעים. לפני כן, התרעות צבע אדום נשמעו בעיר וביישובים ניר עם ואיבים שבשער הנגב. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק.

דובר צה"ל אישר כי נורתה רקטה משטח הרצועה. עיריית שדרות מסרה כי "לפני זמן קצר הופעלה אזעקת צבע אדום. רקטה אחת שוגרה מהרצועה ונפלה בשטח פתוח מחוץ לעיר. אין דיווח על נפגעים בגוף או על נזק".

עוד בוואלה!

"זה הגבול המוגן בעולם. לא מזהה סיבה רציונלית למלחמה, אבל עזה זו עזה"

לכתבה המלאה
רקטה שוגרה מעזה לשטח ישראל (צילום: אתר רשמי, -)

הפעם האחרונה בה שוגרה רקטה מהרצועה הייתה בחודש שעבר ביום הבחירות, אז היא התפוצצה בשטח פתוח סמוך לבאר שבע, בעת שראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בעיר. מדובר צה"ל נמסר אז כי זוהה שיגור אחד מהרצועה, ובעקבותיו הופעלה התרעה בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בהמשך הלילה דובר צה"ל הודיע כי מטוסי ומסוקי קרב של חיל האוויר תקפו מטרות של חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי. בעקבות נפילת הרקטה נתניהו ביטל סיור מתוכנן בקלפי וקיצר את ביקורו בבאר שבע, שהיה חלק מסיור בערי הדרום לרגל יום הבחירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully