נתניהו: כחול לבן מעכבת רכש חיסונים, גנץ: הוא מנסה להישאר ללא שר משפטים

בהתבטאות ראשונה אחרי הבחירות, תקף ראש הממשלה את יו"ר כחול לבן בעקבות ביטול ישיבת הממשלה. "יאנחנו יכולים לאבד את המקום בתור והחיסונים יגיעו למדינות אחרות", טען. גנץ מיהר להגיב והאשים את נתניהו בניסיון לחמוק ממשפט: "עד שאתה יוצא מהבונקר - זה כדי לשקר"

30/03/2021
בווידאו: נתניהו מאשים את כחול לבן בעיכוב רכישת חיסונים (צילום: דוברות הליכוד)

הקרבות בין הליכוד לכחול לבן סביב ביטול ישיבת הממשלה ואישור המינויים נמשכו הערב (שלישי) בחילופי מהלומות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון בני גנץ. נתניהו טען כי יו"ר כחול לבן מעכב את רכש החיסונים לקורונה מבלי להזכיר את שמו, וגנץ השיב כי הסירוב של נתניהו לאשר את המינוי של שר המשפטים הוא ניסיון לחמוק ממשפטו.

"אנחנו צריכים לזכור, יש תפוגה לחיסונים שקיבלנו. אנחנו נצטרך עוד מיליוני חיסונים, עוד חצי שנה, עוד שנה. אף אחד לא באמת יודע מתי", אמר נתניהו, בהתבטאות ראשונה מאז הבחירות. "לצערי, יש מי שמעכב את אישור הממשלה על רכש החיסונים הנוספים הללו, וזה מסוכן מאוד".

יש מי שמעכב את אישור הממשלה". נתניהו(צילום: ראובן קסטרו)

לטענתו של נתניהו, "במקום להקדים מדינות אחרות בתור הפעם, אנחנו יכולים לאבד את המקום שלנו בתור והחיסונים שמיועדים להגיע אלינו יגיעו למדינות אחרות, ולנו יהיה חסר. זה מסוכן לבריאות, זה מסוכן לכלכלה. צריך לשים את הפוליטיקה בצד ולאשר מיד בממשלה את רכש החיסונים הנוספים שדרושים לעם ישראל".

בתגובה, דרש גנץ לאשר את דרישות שני הצדדים עוד הערב. "נתניהו, עד שאתה יוצא מהבונקר, זה בשביל לשקר? אתה חונק את הדמוקרטיה שלנו בשביל לברוח ממשפט, ומנסה להשאיר את מדינת ישראל בלי שר משפטים", טען. "אם המדינה חשובה לך יותר מהמשפט שלך - בוא נכנס ממשלה ונאשר את כל מה שצריך לאשר, היום".

עוד בוואלה!

גנץ ביטל את ישיבת הממשלה: נתניהו מסרב לאשר מינוי קבע; הליכוד: חוסר אחריות

לכתבה המלאה
קרב האשמות. גנץ(צילום: אתר רשמי, אלעד מלכה)

בעוד יומיים תפוג כהונתו הזמנית של גנץ כממלא-מקום שר המשפטים, ועד כה נתניהו מסרב להעלות את המינוי הקבוע להצבעה בממשלה, למרות הוראות חוזרות ונשנות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. גם משרד התקשורת, משרד ההשכלה הגבוהה ומשרד המים מתנהלים כעת ללא שר קבוע, בגלל הסכסוך על המינויים.

לנוכח סירובו של נתניהו למנות שר משפטים, גנץ סירב לכנס את ישיבת הממשלה שהיתה אמורה להתקיים ביום ראשון לאישור תקציב מיוחד להתמודדות עם הקורונה בסך 6.7 מיליארד שקלים, מתוכם 3.5 מיליארד שקלים לרכש חיסונים נוספים. מאז הליכוד וכחול לבן מנהלים קרב האשמות על החיסונים ומינוי שר המשפטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully