וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביה"ח הדסה לעובדים שלא התחסנו: מסירים אחריות משפטית במקרה שתידבקו

עודכן לאחרונה: 4.3.2021 / 20:35

מנכ"ל ביה"ח שיגר מכתב לעובדים שטרם חוסנו נגד קורונה או שמסרבים לעשות זאת, והבהיר כי לא יוכלו לתבוע אם יידבקו בנגיף ממטופל. כמו כן, אותם עובדים לא ייזכו להגנה משפטית אם יגרמו להדבקתו של מטופל. ההודעה מצטרפת למדיניות ביה"ח לפיה עובד שלא חוסן יועבר מתפקידו

בווידאו: הכנסת אישרה את החוק המאפשר להעביר מידע על אזרחים שלא התחסנו/צילום: ערוץ הכנסת

מנכ"ל בית החולים הדסה בירושלים, פרופ' זאב רוטשטיין, הודיע הערב (חמישי) לעובדים שלא התחסנו נגד קורונה כי לא יוכלו לתבוע את בית החולים במקרה של הידבקות ממטופל. במכתב חריג ששלח רוטשטיין הוא הוסיף כי אם עובדים אלה יחלו בנגיף וידביקו מטופל שימות - בית החולים לא יגן עליהם מפני תביעה.

"בהמשך להודעות קודמות של הנהלת המרכז הרפואי לגבי ציבור העובדים שטרם התחסן או שהחליט מסיבות שונות שלא להתחסן, מחובתה של ההנהלה להודיע לכל אחת ואחד מכם, כי ההנהלה אינה יכולה לספק לציבור הלא מחוסנים סביבת עבודה מוגנת מפני הנגיף", נכתב.

עוד כתב רוטשטיין כי "האמור גוזר אחריות אישית של כל אחד הבוחר להגיע לבית החולים, ביודעו כי אין לו הגנה על תוצאות העלולות להיגרם לו או לעזבונו, במקרה שחס וחלילה לא ישרוד בעקבות המגיפה. מעבר לנקודה הקריטית הזאת מבקשת ההנהלה להודיע, כי לא תספק הגנה משפטית ו/או ביטוחית כנגד תביעות עתידיות נגד איש צוות, שגרם בהחלטתו שלא להתחסן נזק ישיר או עקיף".

מכתב של בי"ח הדסה לעובדים 4 במרץ 2021. הדסה, אתר רשמי
מכתב של בי"ח הדסה לעובדים 4 במרץ 2021/אתר רשמי, הדסה

מוקדם יותר השבוע פרסם בית החולים מכתב ובו פירט את מדיניותו כלפי עובדים שטרם חוסנו נגד קורונה. בהדסה הבהירו כי מסורבי חיסון מכל סוג שהוא לא יורשו לטפל במטופלים. "מסורבים אלה ייבדקו שמית אחד אחד על ידי אגף משאבי אנוש ובהתייעצות עם מנהלי בתי החולים לגבי נחיצותם בבית החולים, ובכפוף לכל דין, לרבות הוראות חוק והנחיות מנהליות, יתאפשר להם לצאת לחל"ת מרצונם ללא הגבלת זמן".

במקביל, עובדים אלה יועלו לוועדה בה תישקל העברתם לתפקיד במסגרתו לא יבואו במגע עם מטופלים, הטלת מגבלות שייקבעו על ידי חברי הוועדה או הוצאה לחופשה. אם לא יימצא להם תפקיד, תישקל המשך העסקתם בבית החולים תוך שמירת זכויותיהם ובתיאום עם ועדי העובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully