לימודים בימי קורונה

רגע אחרי הסגר: ההורים גילו שחופשת הפורים במערכת החינוך התארכה ביום

הורים רבים הופתעו לגלות שילדיהם יצאו לחופשת חג בת 4 ימים, במקום 3 כפי שנהוג, מאחר ששושן פורים חל השנה ביום שבת. במצב כזה, יאלצו לקחת יום חופש נוסף מהעבודה, וזאת בתום תקופת סגרים ממושכת שהותירה רבים מהם במצב קשה. "אנחנו קורסים תחת הנטל, והילדים מעורערים"

15/02/2021
בווידאו: בעלי מעונות יום וגנים פרטיים דורשים מתווה ישים לפתיחת הגנים (צילום: רוני כנפו)

הורים רבים הופתעו לגלות היום (שני) כי חופשת הפורים במערכת החינוך תיארך השנה ארבעה ימים ולא שלושה, כפי שנהוג בשנים הקודמות. זאת, מאחר ששושן פורים חל השנה ביום שבת. על פי ההנחיות שנשלחו ממחלקת הגננות בהסתדרות המורים אל מנהלות גני הילדים, הלימודים בגנים יסתיימו ביום רביעי 26 בפברואר בשעה 12:00 ויחודשו רק ביום שני 1 במרץ.

מדובר במצב בעייתי עבור הורים עובדים, שייאלצו לקחת שלושה ימי חופש ממקום עבודתם - ביום רביעי, חמישי וראשון. וזאת במהלך תקופת סגרים ממושכת, שהותירה הורים רבים במצב שבו הם נאלצים לשלב בין שמירה על הילדים לעבודה מהבית. הנהגת ההורים הארצית פנתה לשר החינוך יואב גלנט בבקשה להתערב בלוח החופשות, כדי להחזיר את המצב לקדמותו ולבטל את יום החופש ב-28 בפברואר.

"בימים אלו של חזרה מסגר שלישי, אנו מבינים כי חופשת פורים התארכה לפתע ביום נוסף, כך שב-28 בפברואר מתקיימת חופשת פורים במערכת החינוך", כתבו ההורים בפנייה. "ראוי לציין כי בלוח החופשות הראשון שפורסם, יום זה לא הופיע וההורים התארגנו בהתאם".

עוד בוואלה!

גנץ ואדלשטיין סיכמו: ההקלות במסחר יוקדמו ליום ראשון, לא יוטל סגר בפורים

לכתבה המלאה
"המצב הזה לא ייתכן". ילדים והורים בכניסה לגני הילדים, בתום הסגר הקודם(צילום: ראובן קסטרו)

ראש הנהגת ההורים הארצית הוסיף כי "לא ייתכן שלאחר סגר כה ממשוך שוב תתקיים חופשה של שלושה ימים במערכת החינוך". לדבריו, "ההורים קורסים תחת הנטל, והילדים מעורערים מחוסר יציבות, עד כדי תופעות פיזיולוגיות ונפשיות קשות מאוד".

יו"ר משותף של ועד הגנים בהנהגת ההורים, סיגל שפיץ טולדנו, הסבירה בשיחה עם וואלה! NEWS כי "תוספת פתאומית של יום חג נוסף הינה פגיעה ישירה בהורים העובדים, ובילדים שמנסים להסתגל למסגרת יציבה. אפשר היה להסתפק הפעם בשלושה ימי החופשה הקבועים של פורים, ולא להמציא יום נוסף".

פניית ההורים לשר החינוך(צילום: צילום מסך, מכתבים מהגנים)
הודעת מחלקת הגננות בהסתדרות המורים על החופשה(צילום: צילום מסך, מכתבים מהגנים)

היא הוסיפה כי "במצב הנוכחי מדובר על ארבעה ימי חופש שיצטרכו ההורים לקחת, לאחר סגר כה ממושך אין ספק שזה מרתיח וחסר הגיון".

יו"ר מחלקת הגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון מסרה בתגובה כי "חופשת פורים קבועה בלוח החופשות וידועה מראש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully