קורונה - עדכון יומי: 8,174 אובחנו ביממה האחרונה, יותר מ-200 אלף התחסנו

מנתוני משרד הבריאות עולה כי חלה ירידה במספר המאומתים, בעוד מניין החולים הקשים עלה מעט. אתמול נערכו יותר מ-93 אלף בדיקות, ושיעור החיוביים הוא 9%. חודש לתוך מבצע "לתת כתף", קרוב ל-2,365,000 ישראלים חוסנו נגד הנגיף. לראשונה זה חודשיים: מקדם ההדבקה נמוך מ-1

בווידאו: הפרת הסגר במוסדות לימוד חרדיים באשדוד - 20.1.21 (צילום: יותם רונן ויניר יגנה)

משרד הבריאות עדכן היום (חמישי) כי 8,174 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-578,319. אתמול התקבלו תוצאות עבור 93,283 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 9%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

מספר החולים הפעילים הוא 82,401. בבתי החולים מאושפזים 1,901 חולים, מתוכם 317 מונשמים ו-1,132 חולים קשה. נכון להיום מתו 4,179 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל. כמו כן, לראשונה זה חודשיים, מקדם ההדבקה נמוך מ-1 ועומד על 0.99.

ביממה האחרונה ניתנו יותר מ-200 אלף חיסונים נגד קורונה, זה היום השני ברציפות. 71 אלף מהמתחסנים קיבלו את המנה השנייה ו-134 אלף את המנה הראשונה. מאז החל מבצע "לתת כתף" בחודש שעבר התחסנו נגד הנגיף קרוב ל-2,365,000 ישראלים. כ-692 אלף מהם קיבלו את המנה השנייה.

עוד בוואלה!

מסיבת אירוסים אחת, 79 נדבקים: צוות חדש בשיתוף 8200 נלחם בקטיעת ההדבקה

לכתבה המלאה
קרוב ל-700 אלף ישראלים התחסנו במנה השנייה. מתחם חיסונים בפתח תקווה (צילום: ראובן קסטרו)

לאור התקדמות מבצע החיסונים, ועדת התעדופים תדון היום בהסרת מגבלת הגיל במתן החיסונים. חברי הוועדה ידונו בין השאר באפשרות להסיר את לחלוטין את ההגבלה, או לחלופין לתעדף את תלמידי כיתות י"א-י"ב בשלב זה.

השבוע נפתח התעדוף גם לנשים בהיריון בכל הגילים, כך שלא נותרו רבים מחוץ לסולם העדיפויות. בשל כך, הוועדה נוטה להסכים ולפתוח את מבצע החיסונים לכלל האוכלוסייה.

עם זאת, לפי דוח אמ"ן, חיסון האוכלוסייה המבוגרת (בני 60 ומעלה, 80% חוסנו בחיסון ראשון לפחות) מתקדם בימים האחרונים בקצב איטי מאוד. השלמת חיסון אוכלוסייה זו תשפיע יותר מכל על הורדת היקף התחלואה הקשה והתמותה בטווח הקצר.

בדקו את מגמת התחלואה ביישוב שלכם:

בקופות החולים כללית ומאוחדת הודיעו אתמול כי יאפשרו גם לבני 35 ומעלה להתחסן נגד קורונה. הדבר בא על אף שהנחיית משרד הבריאות מאפשרת התחסנות מגיל 40 ומעלה בלבד. לדברי כללית, שחיסנה עד כה מחצית מהמתחסנים, המהלך בא מאחר שחלה האטה בביקושים ובשל עלייה בזמינות התורים. מנגד, במכבי ובלאומית הוחלט כי ימשיכו במתן החיסונים בהתאם להנחיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully