נתניהו ניסה לעצור דיון לאישור בנייה פלסטינית בשטחי C, גנץ הורה להתעלם

בלשכתו של שר הביטחון טענו כי גורמים מלשכת רה"מ יצרו קשר ישיר עם נציגי המינהל האזרחי וניסו להתערב בהחלטתם. גנץ הנחה את מערכת הביטחון להמשיך את הדיון, ובסיומו אושרו חלק מתכניות הבנייה בגדה המערבית. "לא אאפשר עקיפת סמכויות"

המנהל האזרחי פינה אוהלים לא חוקיים בחומש ובעמונה (עריכה: אביחי ברוך)

שר הביטחון בני גנץ מנע מראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב ולעצור את דיון מועצת התכנון העליונה לאישור בנייה לפלסטינים בשטחי C - כך נמסר היום (ראשון) מלשכתו של גנץ. בלשכה אמרו כי שניים מיועציו של נתניהו התקשרו ישירות לקצינה שניהלה את הישיבה וביקשו שתעצור ותבטל אותה. גנץ הנחה את מערכת הביטחון להתעלם ולהמשיך את הדיון, ובסיומו אושרו חלק מהתכניות.

לפי ההודעה שהוציאה לשכתו של שר הביטחון, ראש הממשלה ביצע ניסיון התערבות "חריג" בנושאים הנמצאים תחת סמכותו הבלעדית של גנץ, ובתגובה הוא הורה למינהל האזרחי להתנהל "אך ורק בצינורות המקובלים".

הוא הבהיר: "לא אאפשר עקיפת סמכויות על ידי לשכת ראש הממשלה. פעילות הוועדה היא בסמכות שר הביטחון, יש נהלי עבודה, כינוס הישיבה הוחלט כבר בשבוע שעבר ואין כל צורך לפגוע בתהליך התקין במהלך מימושו. אם ראש הממשלה רוצה להעלות השגות - הוא יודע את המספר שלי".

עוד בוואלה!

החיבוק של נתניהו לציבור הערבי אינטרסנטי וציני. זה לא אומר שהוא לא משמעותי

לכתבה המלאה
"רה"מ יודע את המספר שלי". גנץ ונתניהו (צילום: אתר רשמי, דוברות הכנסת - יניב נדב)

במכתב ששלחו לגורמים המעורבים, טענו בלשכת ראש הממשלה כי ההחלטה לא התקבלה בתיאום. אך בלשכת שר הביטחון טענו כי המכתב של ראש הסגל נשלח ב-10:43, בעוד ישיבת מועצת התכנון התחילה ב-09:00 וב-10:30 כבר אושרו התכניות. באזור 10:45 כבר הסתיימה הישיבה.

"הופתעתי לגלות כי בימים האחרונים פורסם סדר יום של מועצת התכנון ביהודה ושומרון אשר כולל תכניות בינוי פלסטיניות, וזאת על אף העובדה שהדבר לא תואם עם נציגי משרד ראש הממשלה או נציגי המועצה לביטחון לאומי", כתב ראש הסגל של נתניהו. "לאור האמור לעיל ובהיעדר אישור דרג מדיני, אבקש להשהות את כינוס מועצת התכנון שבנידון עד לאחר דיון דחוף שתיקיים בנושא עם כלל הגורמים הרלבנטיים".

"הדבר לא תואם עם נציגי המשרד". המכתב שנשלח מלשכת רה"מ (צילום: אתר רשמי, צילום מסך)

נתניהו אמר בישיבת הממשלה האחרונה כי הוא מקיים דיונים עם משרד הביטחון בנושא הכשרת המאחזים הבלתי חוקיים. הוא ציין כי "מדובר בעניין הומניטרי, אנשים שאין להם חשמל ומים", והוסיף שהוא מקווה שתושג הסכמה בימים הקרובים. גנץ הודיע כבר לפני כמה ימים כי אין בכוונתו להכשיר את המאחזים הבלתי חוקיים.

הבנייה שאושרה כוללת הפקדת תכנית להרחבת העיירה וולג'ה, הפקדת תוכנית להרחבת חיזמה, מתן תוקף לתכנית עבור בית מלון באזור בית לחם, דיון בהפקדת תוכנית לבית מלון בבית ג'אלא ודיון בנושא בקשה להסדרה של מבנים חקלאים באדמות ע'ורה על פרעה. לעומתן, תכניות להכשרת בנייה בלתי חוקית וקידום תכניות בנייה חדשות בשלושה כפרים פלסטינים בשטח C הוסרו מסדר היום בשבוע שעבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully