65% מבני ה-60 ומעלה כבר התחסנו נגד קורונה; שיאנית ההיענות - חיפה

משרד הבריאות פרסם נתונים חדשים על פילוח המתחסנים, מהם עולה כי רוב המשתייכים לאוכלוסיית התעדוף כבר קיבלו את המנה הראשונה. מבין ארבע הערים הגדולות, בירושלים נרשמה ההיענות הפחותה ביותר, ובראש רשימת המתחסנים בניגוד לנהלי המשרד נמצאת באר שבע

בווידאו: אדלשטיין מצהיר שאין מחסור במנות החיסון (צילום: שלומי גבאי)

כמעט שלושה שבועות לתוך מבצע החיסונים, משרד הבריאות פרסם היום (חמישי) נתונים חדשים על מספר המתחסנים, בין היתר לפי גילאים ויישובים. מהנתונים עולה כי כ-65% מבני ה-60 ומעלה בישראל כבר קיבלו את המנה הראשונה של החיסון. לעומתם, 578,645 מהמתחסנים מתחת לגיל אוכלוסיית היעד, אנשי צוות רפואי, בעלי מחלות כרוניות שהיו בתעדוף וחולים בבתי חולים פסיכיאטריים.

מבין ארבע הערים הגדולות, בירושלים נרשמה ההיענות הפחותה ביותר לחיסונים - 10.14% בלבד. בתל אביב התחסנו קרוב ל-19% מהתושבים, ובבאר שבע 19.6%. בראש הרשימה עומדת חיפה עם 21.34% מתחסנים.

על פי פילוח הגילאים, קרוב ל-40% מהמתחסנים הירושלמים היו מתחת לגיל 60, בתל אביב אחוז המתחסנים מתחת לגיל התעדוף הוא קצת יותר מ-32%. חיפה הקפידה יותר מיתר הערים על ההוראות, ורק 27% מהמתחסנים בה מתחת לגיל 60. לעומתה, באר שבע נמצאת בראש הרשימה המפוקפקת של אי עמידה בנהלי משרד הבריאות עם למעלה מ-42% שהתחסנו מתחת לגיל 60.

עוד בוואלה!

במשרד הבריאות חוששים: 15% מהמתחסנים לא יגיעו לקבלת המנה השנייה

לכתבה המלאה
חיסונים בראשל"צ, בשבוע שעבר (צילום: ראובן קסטרו)

אחוז המתחסנים בערים הגדולות

 • חיפה - 21.34% מתושבי העיר התחסנו
 • באר שבע - 19.6% מתושבי העיר התחסנו
 • תל אביב - 19% מתושבי העיר התחסנו
 • ירושלים - 10.14% מתושבי העיר התחסנו
 • אחוז המתחסנים הכללי - 17.5% מתושבי המדינה

עוד עולה מן הנתונים מבין הערים הגדולות, בבאר שבע נרשמו הכי פחות מתחסנים מעל גיל 60 ביחס לגודל האוכלוסייה - 23 אלף בלבד לעומת 17 אלף מתחת לגיל התעדוף. לעומתה, בחיפה התחסנו הכי הרבה מעל לגיל התעדוף - 43 אלף מתחסנים מעל גיל 60 וקצת פחות מ-16 אלף מתחת.

בירושלים, התחסנו כ-35 אלף בני אדם מתחת לגיל 60, לעומת 54 אלף מעל גיל התעדוף. לעומת זאת, בתל אביב נרשמו 26 אלף מתחסנים מתחת לגיל 60 וקצת יותר מ-55 אלף מעל גיל 60.

בשבוע הבא, יחל הסבב השני של מנות החיסון לקורונה, אך כלל לא בטוח שכולם יגיעו לדרוש אותן. משרד הבריאות הודיע כבר כי הוא יקצה למנה השנייה רק 95% מהכמות שנקבעה למנה ראשונה, מחשש שבין 5% ל-15% מהמתחסנים לא יתייצבו לתורים, לצד העלאת ניצול המנות בזכות מזרק חדש.

אחוז המתחסנים מתחת לגיל 60 מבין הערים הגדולות

 • חיפה - 27% מהמתחסנים מתחת לגיל התעדוף
 • תל אביב - 32% מהמתחסנים מתחת לגיל התעדוף
 • ירושלים - 40% מהמתחסנים מתחת לגיל התעדוף
 • באר שבע - 42% מהמתחסנים מתחת לגיל התעדוף
חשש שמתחסנים לא יגיעו לקבל את המנה השנייה. מתחם החיסונים שנסגר בתל אביב, השבוע (צילום: ראובן קסטרו)

עוד עדכן משרד הבריאות, כי אתמול התחסנו 91,300 בני אדם נגד הנגיף. בכך, עלה מספר המתחסנים בישראל למיליון ו-593 אלף, המהווים 17.5% מהאוכלוסייה. הנתון מצביע על ירידה יחסית בקצב מתן החיסונים, שעמד בקביעות בימים האחרונים מעל רף המאה אלף.

היום נחת בישראל מטוס מטען של חברת קאל עם משלוח של כ-100 אלף חיסונים, שיספיקו ל-50 אלף בני אדם, של חברת מודרנה. זהו המשלוח הראשון של חיסונים לקורונה מהחברה לישראל. מתוך שש מיליון מנות חיסון הכלולות בהסכם עם חברת התרופות. לדברי נתניהו, המנות הראשונות יועברו לאלו שאינם יכולים להגיע למתחמי החיסונים, בהם עברו כבר קרוב למיליון וחצי ישראלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully