ללא מתחרים: מוחמד ברכה נבחר ליו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי

הוועדה התכנסה בנצרת ובחרה פה אחד את ברכה, שהיה המועמד היחיד לתפקיד, לקדנצייה שנייה. ברכה היה בעברו חבר כנסת מטעם חד"ש ונחשב לאחד מהדמויות הבולטות במפלגה עד היום. משימתו הראשונה - איחוד השורות לאור הקרע ברשימה המשותפת עם מנסור עבאס

20/12/2020
צילום: באדיבות חדשות "כאן", עריכה: תום זואילי

המועצה המרכזית בוועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל בחרה אמש (שבת) ביו"ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה, בן 65, לקדנציה שנייה בת חמש שנים. המועצה, בת 62 חברים, כוללת את חברי הכנסת של המפלגות הערביות, ראשי הרשויות הערביות ונציגי תנועות וציבורים שונים.

ברכה היה מועמד יחיד ומוסכם על רוב המפלגות וועד ראשי הרשויות הערביות. במועצה ציינו את מנהיגותו ויחסו השוויוני לכל מרכיבי הוועדה. 54 מתוך 62 בעלי זכות הבחירה מימשו את זכותם והצביעו אמש. כולם עבורו, כמועמד יחיד.

עוד בוואלה!

התכנית ממתינה לאישור, ובחברה הערבית ממשיכים לספור קורבנות: "מאבדים תקווה"

לכתבה המלאה
ימשיך לקדנצייה שנייה בת חמש שנים. ברכה לאחר שנבחר(צילום: יואב איתיאל)

המשימה הראשונה שלו היא איחוד השורות לאור הקרע ברשימה המשותפת עם מנסור עבאס וחברי מפלגתו. ברכה הפגין אופטימיות: "העובדה היא שכל חברי המועצה כולל אלה מהתנועה האיסלאמית הצביעו פה אחד עבורי וזה סימן טוב לבאות", אמר לוואלה! NEWS.

"העובדה שכל חברי המועצה הצביעו פה אחד זה סימן טוב לבאות". ברכה והוועדה(צילום: יואב איתיאל)

מוחמד ברכה, לשעבר סגן יו"ר הכנסת, כיהן כח"כ מטעם מפלגת חד"ש בין השנים 2015-1999. במהלך כהונתו זו שימש גם כיו"ר תנועת חד"ש בין 2002, ועד 2017. בכנסת כיהן כיו"ר הוועדה למלחמה בסמים במשך שש שנים.

הוא יליד 25 ביולי 1955, למשפחה עקורה מספוריה (ציפורי), אחד הכפרים הגדולים ליד נצרת שנכבש ונחרב בשנת 1948. בגיל 14 הצטרף לתנועת הנוער הקומוניסטי והוא נותר מהדמויות הבולטות במפלגת חד"ש עד היום.

על סדר היום היה גם גל האלימות הרצחנית בחברה הערבית. ועדת הקלפי(צילום: יואב איתיאל)

הבחירות התקיימו במשרדי ועדת המעקב בנצרת. על סדר היום היה גם גל האלימות הרצחנית הפושה בחברה הערבית. הוועדה השתתפה בכינוס חירום שנערך בבאקה אל-גרביה, ויצאה בקריאה לציבור הערבי לעלות לירושלים ביום שני, במחאה על האלימות הגוהה, בתהלוכת מכוניות מוואדי ערה שצפויה לגרום לשיבושי תנועה בכביש 6.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully