ניסו לבצע נחיתת חירום והתרסקו בשדה: הדקות שלפני התאונה בנגב

מפרטים ראשוניים של התאונה האווירית הקטלנית עולה ההערכה הטייסים כי ניסו לנחות בשטח פתוח מישורי, אך לא צלחו והמטוס עלה באש. מותם של השניים נקבע במקום, ונמשכת בדיקת נסיבות התרסקות המטוס

24/11/2020
בווידאו: דיווח מזירת התרסקות המטוס הקל בנגב (צילום: שי מכלוף ובמת החדשות)

מפרטים ראשונים של בדיקת התרסקות המטוס הקל היום (שלישי) בנגב, במהלכה נהרגו שני בני אדם, עולה ההערכה כי השניים ניסו לנחות בשטח פתוח מישורי, ומסיבה שאינה ברורה המטוס התנגש בקרקע ועלה באש.

צוותי רפואה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותם של השניים. כוחות כיבוי והצלה, וכן מסוקים צבאיים הוזנקו למקום. נסיבות התאונה בבדיקה.

עוד בוואלה!

שני הרוגים בהתרסקות מטוס קל בשטח פתוח בנגב

לכתבה המלאה
זירת התרסקות המטוס הקל, היום(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
זירת התרסקות המטוס הקל, היום(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

סגן מנהל בית ספר לפרמדיקים במד"א, חן ורמוס, הגיע לזירת התרסקות המטוס הקל במסוק מד"א. ורמוס סיפר כי "קיבלנו קריאה על מטוס קל שהתרסק בשדות. הוזעקנו משדה תימן, המסוק שלנו מוצב לא רחוק מכאן, ותוך חמש דקות הגענו למקום. זיהינו מלמעלה הריסות, וכוחות הכיבוי כבר היו במקום והתחילו לכבות את האש. כשנחתנו ראינו שני נפגעים, שלא נותר אלא לקבוע את מותם בשטח".

רב-רשף אריק אלימלך תיאר כי את השתלשלות האירועים. "קיבלנו הודעה על התרסקות מסוק באזור נחל גרר. הזנקנו מספר צוותי כיבוי. ראינו מסוק קל שהתרסק על הקרקע, והיה בוער כליל. לצערי במקום היו כבר שני הרוגים. ראינו שאריות של המטוס מפוזרות על הקרקע, חלקן בוערות", אמר.

זירת התרסקות המטוס

המטוס עולה באש, היום(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
זירת התרסקות המטוס הקל, היום(צילום: יניר יגנה)

בחודש מאי האחרון, איש העסקים שי בן יצחק נהרג בהתרסקות מטוס קל בשטח פתוח ליד קיבוץ יקום שבשרון. בנו בן ה-11 של בן יצחק, שהיה עמו על המטוס, נפצע קשה.

בן יצחק בן ה-52 היה ממייסדי חברת ההימורים 888 והתגורר בכפר נטר. לאחר ההתרסקות הם נלכדו בתוך המטוס וחולצו על ידי כוחות הכיבוי וההצלה. חובשים ופרמדיקים של מד"א קבעו את מותו של בן יצחק לאחר שלא הראה סימני חיים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully