טירונים יצאו למסע למרות שנחשדו כחולי קורונה - 27 נדבקו

הורים לחיילים הנמצאים במסלול הכשרתם בבסיס שבטה זועמים על התנהלות המפקדים, וטוענים כי ההחלטה להוציא את כל החיילים למסע, למרות שחלק מהם חשו בתסמיני קורונה, הביאה להתגברות התחלואה. כמחצית מ-50 המשרתים בפלוגה חלו, וההורים חוששים כי מספרם עוד יעלה

23/11/2020
בווידאו: קמפיין חדש של צה"ל למניעת הדבקה בקורונה (צילום: דו"צ)

הורים לטירונים המשרתים בבסיס שבטה של חיל התותחנים זועמים על התנהלות מפקדי המחנה, שלא מנעו את התפשטות נגיף הקורונה בתחומי הבסיס. לטענת ההורים, בשבוע האחרון החלו טירונים מגדוד קרן לפתח תסמינים של קורונה, ודיווחו על כך מיד למפקדים.

ההורים סיפרו כי הטיפול בנושא התעכב, ובזמן שחלף דיווחו עוד חיילים כי הם חשים ברע. לבסוף, החליטו גורמי הרפואה בבסיס, תחת לחץ של ההורים, להזמין בדיקת קורונה לכלל החיילים בפלוגת הטירונים.

אתמול בבוקר נאספו דגימות מחמישים חיילים. ההורים העריכו כי מפקדי הבסיס ימתינו לתוצאות ולאחר מכן ישקלו אם לצאת למסע הכומתה המסורתי במסגרת המסלול, אך להפתעתם הוחלט אמש להוציא אותו לפועל. עם זאת, החיילים יצאו למסע לאחר קבלת הנחיות מסגל הרפואה, והוא התקיים בקפסולות נפרדות. בנוסף לכך, המסע התקיים ללא אלונקות, במטרה לצמצם מגעים בין החיילים.

לא חיכו לתוצאות הבדיקות. בסיס הטירונים שבטה(צילום: דובר צה"ל)

הבוקר, כמה שעות לאחר שהטירונים שבו למחנה ממסע הכומתה, הגיעו תוצאות הבדיקות - 27 אובחנו כחולים בנגיף מתוך 50 חיילים בפלוגה. אם כי 26 מהם היו באותה הקפסולה בעת המסע.

כתוצאה מכך, הביקורת של ההורים התגברה. הם טענו כי לאחר שכלל הטירונים, כולל בעלי התסמינים, יצאו למסע המפרך שמחייב קרבה ביניהם, חיילים נוספים נדבקו.

עוד בוואלה!

הטבח ששבר קפסולה, החייל שלא הופיע לבידוד: הגורמים שהובילו לעלייה בתחלואה בצה"ל

לכתבה המלאה

בתוך כך, ההורים התלוננו בפני מפקדי הבסיס לפני כמה ימים, שעל רקע התפשטות הקורונה במחנה הוחלט להלין את החיילים באוהלים מחוץ לתחומי הבסיס ללא אבטחה מתאימה. זאת מתוך רצון לבודד את החיילים משאר הפלוגות, ולהמשיך בתהליך ההכשרה.

מאוחר יותר תיעדו החיילים אלמונים שהתקרבו אל מתחם האוהלים, וגנבו ממנו ציוד צבאי ללא הפרעה. ההורים כעסו וטענו כי נכון היה להקים את האוהלים בתחומי המחנה תחת אבטחה בסיסית, ולא לסכן את החיילים. מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה.

מדובר צה"ל נמסר כי "היציאה למסע הכומתה והדרך בה אושר יתוחקרו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully