הבריחה הגדולה: עשרות נמלטו מכלא בלבנון, 5 נהרגו בתאונה של רכב המילוט

69 אסירים ברחו ממתקן מעצר ליד ביירות, וייתכן שהם קיבלו סיוע מבפנים. חמישה מהם נהרגו כשהתנגשו בעץ, 15 נתפסו וארבעה הסגירו את עצמם, בעוד הרשויות מנהלות מצוד אחרי היתר. מאז התפרצות הקורונה, פרצו מהומות בכמה בתי כלא במדינה

רויטרס
21/11/2020
בווידאו: זירת תאונת הדרכים במחוז בעבדא, לבנון (עריכה: שאול אדם)

חמישה אסירים נמלטים נהרגו ועשרות נוספים ברחו ממתקן כליאה בבעבדא שליד ביירות - כך הודיעו היום (שבת) שירותי הביטחון במדינה. בהודעה לא צויין כיצד 69 האסירים ברחו, אך גורם בתביעה במדינה אמר כי החוקרים לא שוללים אפשרות של סיוע מצד הסוהרים. לדברי גורם ביטחוני, המתקן משמש להחזקת עצורים שטרם נשפטו.

סוכנות הידיעות הממלכתית במדינה מסרה מוקדם יותר כי האסירים נמלטו מהכלא עם שחר, לאחר שפרצו את דלתות תאים. חמישה נהרגו כשמכונית שגנבו התנגשה חזיתית בעץ. לפי הודעת צבא לבנון, מעוצמת הפגיעה נפצע אחד מהם ופונה לבית החולים.

מבין הבורחים, 15 נתפסו וארבעה הסגירו את עצמם לידי שירותי הביטחון. נשיא המדינה, מישל עאון, תודרך על ידי שר הפנים על הבריחה והורה להגביר את פעולות החיפוש ולחקור את האירוע.

עוד בוואלה!

דנמרק: רוצח העיתונאית בצוללת נמלט מהכלא - ונלכד

לכתבה המלאה
חמישה נהרגו. זירת התאונה, היום(צילום: רויטרס)
מצוד אחרי הנמלטים. שוטרםי מחוץ למתקן הכליאה, היום(צילום: רויטרס)

באפריל התריע ארגון אמנסטי אינטרנשיונל מפני התפשטות נגיף הקורונה בבתי הסוהר בלבנון, ואמר כי ברבים מהם פרצו מהומות. בעקבות זאת, משפחות של אסירים הפגינו אז בקריאה לשחרורם.

בעוד שממשלת לבנון נקטה כמה צעדים להתמודדות עם הבעיה, בהם שחרורים מוקדמים, רשויות החוק במדינה עדיין צריכות לתעדף את שחרורם של אלה שריצו חלק ממושך יותר מתקופת מאסרם, ולזרז את הבדיקה בעניינם של עצורים לפני משפט.

  • לבנון
  • ביירות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully