לימודים בימי קורונה

הקורונה בחינוך: ירידה בתחלואה בקרב ילדים, מספר הגנים שנסגרו - הוכפל

מנתוני משרד החינוך עולה כי למרות פתיחת הגנים, מספר הילדים שחולים בנגיף עומד על 255 בלבד מתוך 592 אלף. גם בחינוך המיוחד התחלואה נמוכה - 44 מתוך כ-121 אלף תלמידים הם חיוביים לקורונה. ועדת החינוך דרשה לתקן את מתווה הלמידה בשטחים הפתוחים, ותתכנס שוב מחר

דנה ירקצי ומירב כהן, כתבתנו לענייני בריאות
בווידאו: הקלות בסגר - גני הילדים נפתחו, הוסרה מגבלת הקילומטר (צילום: רויטרס)

משרד החינוך פרסם היום (שלישי) את נתוני התחלואה במוסדות הלימוד, מהם עולה כי ישנם בסך הכל 1,716 תלמידים שנדבקו בנגיף הקורונה - ירידה של 72 מהנתון אתמול. על פי הנתונים, 255 מתוך 592 אלף ילדי הגנים נדבקו בקורונה - כ-2% מכלל החולים בישראל. זאת, בעוד שחלקם באוכלוסייה הכללית הוא 6.48%. כמו כן, מספר גני הילדים שנסגרו של תחלואה הוכפל ועלה ל-112 מוסדות. זאת, מתוך 21 אלף גני ילדים שפועלים בישראל.

עוד עולה מהנתונים כי בחינוך המיוחד, שלא הפסיק את פעילותו בזמן הסגר, 44 מתוך 121,294 תלמידים נמצאו חיוביים לקורונה. שיעור התחלואה של התלמידים בחינוך המיוחד עומד על 0.34% מכלל החולים באוכלוסייה, בעוד שחלקם באוכלוסייה הכללית הוא 1.33%.

התחלואה בקורונה בגני הילדים במגמת ירידה. גן בגבעתיים, מאי (צילום: יותם רונן)

נתוני התחלואה במערכת החינוך:

 • 1,716 מבין כלל התלמידים הם חולים פעילים בקורונה
 • גני הילדים
 • 255 מתוך 592 אלף ילדים חולים בקורונה
 • שיעור התחלואה - 1.99% מכלל החולים באוכלוסייה
 • 112 מתוך 21 אלף גנים נסגרו בשל תחלואה
 • חינוך מיוחד
 • 44 מתוך 121,294 תלמידים חולים בקורונה
 • שיעור התחלואה - 0.345 מכלל החולים באוכלוסייה
 • חינוך יסודי
 • 707 מתוך 1.06 מיליון תלמידים חולים בקורונה
 • שיעור התחלואה - 5.52% מכלל החולים באוכלוסייה
 • חינוך על יסודי
 • 754 מתוך 790 אלף תלמידים חולים בקורונה
 • שיעור התחלואה - 5.89% מכלל החולים באוכלוסייה

בבתי הספר היסודיים ישנם 707 מאומתים לקורונה, מתוך 1,067,464 תלמידים. מדובר ב-5.52% מכלל נשאי הקורונה בישראל, בעוד שחלקם באוכלוסייה הכללית הוא 11.68%. בחינוך העל יסודי מתוך 790,722 תלמידים, 754 תלמידים נמצאו חולים. מדובר ב-5.89% מכלל החולים באוכלוסייה בעוד שחלקם באוכלוסייה הוא 8.66%.

בתוך כך, ועדת החינוך התכנסה היום לדיון בנושא מתווה הלמידה בשטחים הפתוחים בקבוצות של 15 תלמידים במרחק של מאה מטרים בין הקבוצות. חברי הועדה התנגדו לקביעה שהמפגשים בין התלמידים לאנשי הצוות יהיו תחת מגבלות אלה, ודרשו לתקן את המתווה כך שהיו יותר מ-15 תלמידים בקבוצה ומרחק של 50 מטרים בלבד. הוועדה תתכנס שוב מחר, לאחר שבמשרדי הבריאות והחינוך יתקנו את התקנות.

707 מהתלמידים הם חולי קורונה פעילים. בית ספר יסודי בפתח תקווה, מאי (צילום: ראובן קסטרו)

יו"ר הוועדה, ח"כ רם שפע (כחול לבן), אמר כי אין היגיון בהגבלת מספר התלמידים ל-15. "הכוונה לאפשר לתלמידים ולמורים מפגשים בשטח פתוח היא מבורכת וחשובה, אך לא ברורות לי ההגבלות על 15 תלמידים ומרחק של מאה מטר בין קבוצה לקבוצה, בזמן שלציבור הכללי מותר להתקהל בקבוצות של עד 20 אנשים", אמר. "במהלך הדיון, אף גורם מקצועי לא הצליח להסביר את הבחירה במספרים הללו בצורה שמניחה את הדעת, ולכן ועדת החינוך לא תאשר את התקנות האלו".

ח"כ שפע קרא לקבינט הקורונה לשנות את התקנות, "כך שיתאפשר מפגש של 19 תלמידים ומורה במרחק של לפחות 50 מטר בין קבוצה לקבוצה. מחר נתכנס שוב לאשר את התקנות המעודכנות".

עוד בוואלה!

דוח המבקר: למשרד החינוך אין מידע על מחסור במחשבים בבתי התלמידים

לכתבה המלאה

סוגיית הלמידה בקבוצות של עד 15 תלמידים בשטחים פתוחים היא חלק מהמתווה שאושר אמש בקבינט הקורונה, להשבת כיתות א'-ד' ללימודים החל מהשבוע הבא. לפי המתווה שאושר, תלמידי כיתות א'-ב' ילמדו לסירוגין במתכונת של חצאי כיתות - במשך שבוע-שבוע או חצי שבוע-חצי שבוע, ואילו בכיתות ג'-ד' הלימודים יתקיימו בקפסולות. כמו כן, תותר פתיחת פנימיות לנוער ללא עורף משפחתי.

לקראת פתיחת הלימודים בכיתות הנמוכות, משרד הבריאות המליץ לצוותי ההוראה להיבדק לנגיף הקורונה. על פי משרד הבריאות, צוותי ההוראה לא יידרשו בבידוד עד לקבלת תוצאות הבדיקה, ואלו שכבר חלו בקורונה בעבר - לא יידרשו להידגם. במשרד הבריאות הדגישו כי ניתן יהיה לפתוח את המוסדות החינוכיים גם טרם קבלת תוצאות בדיקות הצוותים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully