קורונה - עדכון יומי: 1,609 מאובחנים ביממה האחרונה, שיעור החיוביים - 7.7%

לפי נתוני משרד הבריאות, נמשכת מגמת הירידה בתחלואה בישראל. סך הנדבקים בנגיף עלה ל-291,828 בני אדם, מתוכם 823 חולים במצב קשה ו-224 מונשמים. ביממה החולפת בוצעו 20,973 בדיקות לגילוי קורונה, ומניין המתים עלה ל-1,983

12/10/2020
בווידאו: ד"ר אלרעי פרייס אומרת שיש סימנים ראשונים לשליטה במגיפה (צילום: לע"מ, עריכה: אסף דרורי)

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי 1,609 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-291,828. אתמול התקבלו תוצאות עבור 20,973 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 7.7%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

מספר החולים הפעילים הוא 51,698. בבתי החולים מאושפזים 1,553 חולים, מתוכם 224 מונשמים ו-823 חולים קשה. נכון להיום מתו 1,983 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל.

אתמול אובחנו 887 בני אדם בקורונה. מספר הבדיקות היה 12,219, מתוכן 7.3% חיוביות לנגיף.

מגמת הירידה נמשכת. צוותי צה"ל במחלקת קורונה בביה"ח רמב"ם, אתמול(צילום: דובר צה"ל)

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, הצהירה אתמול כי במשרד הבריאות מגבשים אסטרטגיה כדי למנוע צורך בסגר נוסף. התכנית שהציגה כוללת תשעה שלבים, עם פרק זמן של שבועיים לפחות המפרידים בין כל שלב ושלב, ותנאי מעבר הקשורים במדדי התחלואה.

לדבריה, מדדי התחלואה צריכים להכתיב את קצב ההתקדמות, ולא שיקולים חיצוניים או תאריכים. יחד עם זאת, ד"ר אלרעי פרייס הבהירה שמדדי התחלואה עדיין לא מאפשרים את תחילת יישום המתווה בראשון הקרוב, לרבות בעניין חידוש הלימודים.

משרד הבריאות הציג תכנית יציאה בת 9 שלבים. ת"א, החודש(צילום: פלאש 90, מרים אלסטר/פלאש90)

אסטרטגיית היציאה - תכנית תשעת השלבים

 • שלב ראשון: גנים וחינוך לגיל הרך, מקומות עבודה ללא קבלת קהל, פתיחת גנים לאומיים וחופים, אישור לטייק אוויי
 • שלב שני: חזרה של כיתות א'-ד', התרת רפואה משלימה וטיפולים לא-רפואיים
 • שלב שלישי: פתיחת המסחר, מקומות עבודה עם קבלת קהל, צימרים ובתי תפילה
 • שלב רביעי: פתיחת המסעדות, בתי הקפה וחדרי הכושר, חזרה למתווה הרמזור
 • שלב חמישי: פתיחת בתי המלון והבריכות הציבוריות
 • שלב שישי: חזרה של כיתות ה'-י"ב ללימודים סדירים
 • שלב שביעי: פתיחת ענפי התרבות והפנאי, אישור לקיים כנסים ותערוכות
 • שלב שמיני: פתיחת גני ואולמות אירועים
 • שלב תשיעי: חזרה של אירועי ספורט עם קהל ופתיחת המועדונים
 • לאורך כל השלבים יימשך הסגר המלא על מוקדי התחלואה, ומערכות החינוך בערים האדומות לא יפעלו

מחר יתכנס קבינט הקורונה על מנת לדון באסטרטגיית היציאה מהסגר. שתי נקודות המחלוקת המרכזיות שיעלו להכרעה בישיבה הן עיתוי השלב הראשון של ההקלות והצורך בהמשך הגבלות על יישובים "אדומים", שרוב האוכלוסייה בהם חרדית, כך לפי גורמים שהשתתפו אתמול בשיחת הזום שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בכירי מערכת הבריאות, וקבוצה קטנה של שרים.

נתניהו ורוב השרים שהשתתפו בשיחת הזום הביעו תמיכה בביצוע מה שהגדירו "שלב 0" בהקלות בסגר - מהלך מקדים שיכלול פתיחת עסקים קטנים בהם עובדים עד עשרה אנשים, ובהם אין קבלת קהל, ופתיחה מחדש של מעונות היום והגנים בגילאי 0-6.

במשרד הבריאות מתעקשים על טיפול דיפרנציאלי. בדיקות קורונה בקופ"ח מכבי, החודש(צילום: ראובן קסטרו)

כל בכירי משרד הבריאות - השר יולי אדלשטיין, המנכ"ל חזי לוי, פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו וד"ר אלרעי-פרייס, אמרו כי הקריטריון היחיד לתחילת ההקלות צריך להיות נתוני תחלואה שעומדים על 2,000 חולים מאומתים חדשים ביום, ומקדם הדבקה שלא עולה על 0.8. עם זאת, רוב השרים בשיחה טענו כי יש לבצע את ההקלות ב"שלב 0" ללא קשר לנתוני התחלואה.

באשר למחלוקת השנייה, הנוגעת לצורך בהחזרת תכנית "הרמזור" ובטיפול דיפרנציאלי ביישובים שונים, אמרו בכירי משרד הבריאות כי ללא צעדים אלו - תכנית היציאה מהסגר תיכשל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully