גמזו: ייתכן שכבר השבוע נרד ל-2,000 חולי קורונה ביום

פרויקטור הקורונה אמר כי הוא צופה ירידה במספר הנדבקים בימים הקרובים, שתאפשר מתן הקלות על הסגר. זאת לאחר שבקבינט הקורונה המליצו להתקדם לשלב הראשון של פתיחת המשק מחדש בהגעה ל-2,000 חולים. "הכל תלוי מה יקרה השבוע, אם נמשיך כך - נהיה מוכנים לחורף", אמר גמזו

10/10/2020
בווידאו: גמזו מעריך שבשבוע הקרוב נרד ל-2,000 חולי קורונה ביום (מערכת וואלה! NEWS)

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר היום (שבת) כי הוא צופה שהירידה המתמשכת בתחלואה עשויה להביא להתחלת היציאה מהסגר, אך הדברים תלויים בנתוני השבוע הקרוב. במסיבת עיתונאים בג'וליס ציין גמזו כי הוא מניח שבשבוע הבא נגיע ל-2,000 חולים ביום, וזאת לאחר שבקבינט הקורונה המליצו להתקדם לשלב הראשון של פתיחת המשק מחדש בהגעה למספר חולים זה ביממה.

"החורף הוא עוד חודש וחצי חודשיים. אנחנו רואים ירידה בתחלואה ואם אנחנו נמשיך בכיוון הזה - היא תרד למאות, ואם נמשיך בכיוון הזה אנחנו נחצה את קו האלף. אני מניח כי אנחנו נחצה את קו ה-2,000 בשבוע הקרוב, ואם נמשיך באותו כיוון אנחנו נהיה מסודרים לחורף, גם מבחינת היערכות בתי החולים", אמר גמזו, וציין: "הכל תלוי מה יקרה בשבוע הקרוב".

הוא ציין כי דחה את ישיבת קבינט הקורונה ליום שלישי, "כדי לקבל תשובות של הימים הקרובים ועל פי זה נקבל החלטות". עוד אמר גמזו כי "הרשויות המקומיות זקוקות למשאבים ולתקציבים כדי להתמודד עם משבר הקורונה".

עוד בוואלה!

נתניהו בקבינט הקורונה: לא תהיה הקלה או החמרה בסגר עד ליום שני

לכתבה המלאה
"אם נמשיך כך - נהיה מוכנים לחורף". גמזו בג'וליס, היום(צילום: יואב איתיאל, יואב איתיאל)

בעניין מועד שמחת תורה המתקיים הערב, אמר גמזו כי גורמים בדרגים הגבוהים ביותר של הדת בישראל נתנו הנחיות "מאוד מפורשות איך לעשות את ההקפות ואת חגיגות שמחת תורה באופן בטוח". פרויקטור הקורונה ציין כי הוא מצפה "שכל אדם דתי או מאמין בישראל כולה יישמע להנחיות. אלה הנחיות שיימנעו הדבקה, הן מתייחסות לשמירה על הבריאות שכל מי שמשתתף בחגיגות שמחה תורה".

גמזו התייחס להפרת הנחיות הקורונה בידי בכירי מערכת הביטחון ופוליטיקאים, ואמר: "אני חזרתי על זה כמה פעמים. איש ציבור צריך להשגיח על עצמו כפל כפליים. אבל אני אומר לאזרחים: אם אתם רואים דוגמה לא טובה - אל תלכו אחריה, תלכו אחרי אנשים שממלאים את ההוראות. תשמרו על עצמכם, ותשמרו על המשפחות שלכם".

הדגיש את האיסור לקיום חתונות. שיח טריף, היום(צילום: יואב איתיאל, יואב איתיאל)

בהצהרה השתתף גם מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית, שיח מואפק טריף. הוא סקר את הצעדים שננקטו על ידי המנהיגות הרוחנית מאז פרוץ המשבר, כולל ביטול האירועים הדתיים וחגיגות שמחה אחרות. השיח טריף אישר כי הוא דורש לאסור חתונות בבתים והתרתן באולמות פתוחים בהתאם להוראות, והדגיש את הצורך בהעלאת מודעות באמצעות התקשורת.

ראשי ישובים דרוזים שנפגשו עם גמזו הלינו בפניו כי "אין דין ג'וליס או ירכא כדין תל אביב" וכי אין להם את המשאבים לאכוף, לתמוך במשפחות שאצלן גרים הקשישים, ואף לקבור, באין שירותי חברה קדישא. גמזו השיב, "אנו מנסים להעביר את המסר שלנו לממשלה כדי להבין שהרשויות המקומיות זקוקות למשאבים, תקציבים, קבלת החלטות, סיוע והבנה כדי להילחם בקורונה. "בדיקות, בדיקות, בדיקות", אמר גמזו וקרא להגדיל את מספר הבדיקות עד כמה שניתן. הוא קרא להנהגה הדרוזית הרוחנית לדחוף אנשים ככל האפשר ללכת לבדיקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully