שיא של נדבקים מפרוץ המגיפה: 8,919 אובחנו ביממה האחרונה

משרד הבריאות עדכן כי סך הנדבקים בנגיף עלה ל-248,133, בהם 810 חולים קשה ו-206 מונשמים. מספר המאושפזים עלה ל-1,554, ומניין המתים הוא 1,571. אחוז החיוביים לנגיף ביממה החולפת היה 13.6. הממשלה אישרה את הארכת הסגר בשלושה ימים

 • קורונה
בווידאו: נתניהו מתייחס למדדים לסיום הסגר (צילום: דוברות רה"מ)

משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) כי 8,919 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת, המהווה שיא של מספר נדבקים יומי מאז פרוץ המגיפה. בכך, עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-248,133. אתמול התקבלו תוצאות עבור יותר מ-65 אלף מבדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף עמד על 13.6. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

מספר החולים הפעילים הוא 68,811. בבתי החולים מאושפזים 1,554 חולים, מתוכם 206 מונשמים ו-810 חולים קשה. נכון להיום מתו 1,571 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל.

עוד בוואלה!

הממשלה אישרה את הארכת הסגר, הגבלת הפגנות וקנסות

לכתבה המלאה
מחלקת הקורונה בבית החולים רמב"ם שבחיפה (צילום: ראובן קסטרו)

בתוך כך, הממשלה אישרה הלילה את הארכת הסגר הכללי שהוטל בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בשלושה ימים נוספים. תקנות השהייה במרחב הציבורי יוארכו עד ל-14 באוקטובר. בנוסף, הממשלה אישרה במשאל טלפוני את התקנות המגבילות הפגנות למרחק של קילומטר מהבית מטר בהתאם לחוק החדש שאושר בכנסת. השרים אסף זמיר, יזהר שי ואורית פרקש-הכהן מכחול לבן הצביעו נגד ההצעה.

השרים אישרו הטלת קנס בסך 500 שקלים על אדם שייכנס למקום מגורים של אדם אחר ובכלל זה אירוח בתוך סוכה במהלך תקופת הסגר הכללי. עם זאת, יציאה לצורך רכישת ארבעת המינים נחשבת צורך חיוני ותתאפשר במהלך הסגר ועד לסיום חג הסוכות.

מחסום לאכיפת הסגר בתל אביב, השבוע (צילום: ראובן קסטרו)

הממשלה אישרה כי למשך שבוע לא תתקיים במרחב הציבורי התקהלות, הפגנה, תפילה או טקס דתי שבהם יש יותר מ-20 משתתפים, ולא נשמר מרחק של שני מטרים ביניהם. על התקהלות זו חלה סמכות שוטר להורות על פיזור ההתקהלות או על שמירת מרחק של שני מטרים בין המשתתפים וככל שמסרב אדם להוראה זו, להטיל קנס על הפרה זו או לעשות שימוש בכוח סביר בנסיבות העניין לשם פיזור ההתקהלות.

ההגבלות שאושרו עד 14 באוקטובר

 • מגבלת יציאה של עד קילומטר ממקום המגורים
 • איסור שהייה בביתו של אדם אחר
 • לא יתקיימו הפגנות בזמן הסגר הכללי אלא בקבוצות של 20 איש
 • המפגינים לא יורשו להתרחק יותר מק"מ מכתובת ביתם
 • יאסר אירוח בסוכה בזמן החג
 • איסור שהייה בחופי הים, למעט לצורך פעילות ספורט (כולל שחייה)
 • השבתת כלל מקומות העבודה, כולל שווקים, למעט עסקים חיוניים
 • מגבלת התקהלות של עד 20 איש בשטח פתוח ו-10 במבנה סגור
 • הפגנות ותפילות עד 20 משתתפים בשטח פתוח, במרחק ק"מ מהבתים
 • הגבלת מספר הנוסעים ברכב עד 3 בני אדם, לא כולל אנשים שגרים יחד
 • התחבורה הציבורית תפעל במתכונת מצומצמת

בישיבת קבינט הקורונה שנערכה אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי הוא רוצה להדק את הסגר ולצמצם את המרחק שאליו יכולים אזרחים להתרחק מבתיהם, שעומד היום על קילומטר - ל-200 מטר בלבד. שר האנרגיה יובל שטייניץ תמך בכך. אולם, שר הביטחון גנץ קטע אותם ואמר לנתניהו כי הוא מתנגד.

משרד הבריאות המליץ בישיבת הקבינט להתחיל בהקלות על מגבלות הסגר רק כשאחוז החולים המאומתים שיאובחנו מדי יום ירד ל-5%. זאת, בעוד שיעור החולים המאומתים מבין הנבדקים ביממה החולפת עומד על 15%. תנאים נוספים להקלה במגבלות, המופיעים במצגת של המשרד, כוללים ירידה של מקדם ההדבקה מ-1 כיום ל-0.9-0.8, וירידה במספר החולים במצב קשה.

כמו כן, ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, הציג בקבינט שתי המלצות עיקריות: העלאה משמעותית של הקנסות והגברת ההסברה. על פי ההצעה, הקנס על פתיחת בתי עסק שנאסר להפעיל אותם יוכפל מ-5,000 שקלים לעשרת אלפים שקלים; הקנס על עריכת אירועים מרובי משתתפים, לרבות מסיבות וטקסים, יעלה מ-5,000 שקלים ל-50 אלף שקלים; הקנס על פתיחת מוסד חינוכי שהפעלתו נאסרה יגדל בשיעור זהה, מ-5,000 ל-50 אלף שקלים; הקנס על הפרת חובת בידוד יעלה מ-5,000 שקלים לעשרת אלפים שקלים, והקנס על אי-עטיית מסיכה יוכפל מ-500 שקלים לאלף שקלים.

התנאים לתחילת ההקלות

 • שיעור המאומתים מדי יום ירד ל-5% בלבד
 • ירידה של מקדם ההדבקה מ-1 כיום ל-0.9-0.8
 • ירידה במספר החולים במצב קשה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully