שלוש רקטות נורו לעבר עוטף עזה; צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

דובר צה"ל מסר כי חיל אוויר תקף יעדים של ארגון הטרור בצפון הרצועה, בהם תשתית תת קרקעית. זאת, בעקבות מטח הרקטות לדרום. מוקדם יותר, התרעות צבע אדום הופעלו פעמיים בתוך שעה באזור הנגב המערבי. שני שיגורים נפלו בשטחים פתוחים, ורקטה אחת יורטה ע"י כיפת ברזל

05/07/2020
אתר רשמי

(בווידאו: צה"ל תוקף ברצועה בתגובה לירי רקטות לעבר ישראל, לפני כשבוע)

שלוש רקטות נורו הערב (ראשון) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל - כך מסר דובר צה"ל. התרעות צבע אדום הופעלו פעמיים בתוך שעה באזור הנגב המערבי. שתיים מהרקטות נפלו בשטחים פתוחים בעוטף עזה, ושיגור אחד יורט על ידי כיפת ברזל. לא ידוע על נזק או על נפגעים.

על פי דובר צה"ל, כלי טיס של חיל האוויר תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה למטח לעבר הדרום. בין היעדים תשתית תת קרקעית המשמשת את הארגון. עוד נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל, וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד ישראל".

צה"ל תוקף יעדים ברצועת עזה. תקיפת חיל האוויר בפברואר האחרון(צילום: רויטרס, רויטרס)

בשעה 20:10 הופעלו כמה התרעות צבע אדום ביישובים מפלסים, ניר עם וכפר עזה שבמועצה האזורית שער הנגב. מדובר צה"ל נמסר כי "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית".

מוקדם יותר הערב, בשעה 19:10, בוצעו שני שיגורים מהרצועה לשטח ישראל, והרקטות נפלו בשטחים פתוחים בעוטף עזה. בעקבות השיגורים, הופעלה התרעת צבע אדום במועצה האזורית שדות נגב, ביישובים עלומים, כפר מימון ותושיה.

שיגור רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, בתחילת השנה(צילום: רויטרס)

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, דרש כי צה"ל יגיב לירי הרקטות בעוצמה. "בשעה האחרונה נשמעה אזעקת צבע אדום בחלק מיישובי המועצה. אנו רואים בחומרה רבה את חידוש ירי הרקטות, ומצפים מהדרג המדיני להורות לצבא להגיב בחוזקה ובנחישות", מסר. "ירי הרקטות בוצע לעבר שטחים פתוחים, אך יש לזכור שהאזעקות שנשמעו ברחבי היישובים שיבשו את שגרת יומם של התושבים, וביניהם גם ילדים שנמצאים בחופשה".

עידאן הוסיף כי "בשנים האחרונות, תושבי עוטף עזה סבלו מאזעקות והפרחת בלונים חדשות לבקרים ואנו מצפים שחידוש הירי שבוצע בשעה האחרונה יענה במכה נגדית במטרה להבהיר לאויבנו שלא נסבול ירי נוסף".

תושבי העוטף דיווחו על רעשי פיצוצים. מיגונית בקיבוץ ניר עם(צילום: TPS, : נגה בנודיז-סיהו/TPS)

זו הפעם השנייה שבה משוגרות רקטות משטח הרצועה לישראל בתוך כשבוע. לפני כשמונה ימים, מטוסי קרב של צה"ל תקפו יעדים של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לשני שיגורים לעבר ישראל. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים כתוצאה מירי הרקטות.

לפי דיווחים פלסטיניים, תקיפת חיל האוויר גרמה נזק לאחד הבתים. בתגובה, חמאס הבהירו כי "התוקפנות רק מגדילה את ההתעקשות להתנגד לסיפוח הגדה המערבית".

דובר צה"ל הודיע אז כי יעדי התקיפה היו סדנה לייצור רקטות ותשתיות לייצור אמצעי לחימה. "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל", נכתב בהודעה.

עוד נמסר כי "חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל". מדיווחים פלסטיניים עלה כי התקיפה גרמה נזק לבית שנבנה בתמיכת קטאר למען משפחות עניות.

(עדכון ראשון: 19:14)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully