בתיכון בחדרה חוששים מהתפרצות הקורונה: "שלא נהיה הגמנסיה 2"

תלמידי כיתה ז' בתיכון הרב-תחומי בחדרה יעברו ביומיים הקרובים בדיקות, לאחר שחברתם לשכבה נדבקה בנגיף - והכניסה 2,000 איש לבידוד. תלמידה סיפרה: "זה מלחיץ, יש סיכוי שגם לנו יש משהו". גם ההורים מודאגים: "מאז החזרה ללימודים חששנו שילדינו ידבקו"

דנה ירקצי ושלומי גבאי
צילום: שלומי גבאי, עריכה: איתי עמרם

יותר מ-2,000 תלמידים ועובדי הוראה מחדרה התבשרו היום (שני) כי עליהם להיכנס לבידוד, לאחר שתלמידת כיתה ז' בתיכון הרב-תחומי למדעים ולאומנויות התגלתה כנשאית של נגיף הקורונה. כעת, התלמידים חוששים מהתפרצות המונית נוספת, בדומה לגמנסיה העברית בירושלים שבה נדבקו לפחות 134 תלמידים ומורים. אביו של אחד מהתלמידים אמר כי הוא "מקווה שאין מקרה של הגמנסיה 2".

בשלב הראשון, ייבדקו 350 תלמידי כיתות ז' מבית הספר היום ומחר. האב העיד כי "מאז החזרה ללימודים שלחנו את בנינו ללימודים לסירוגין מחשש שיידבק בנגיף. שנת הלימודים הזאת כבר איבדה עניין מאז פרוץ משבר הקורונה ומשרד החינוך היה חייב לסיים אותה. אבוי לנו אם מאות תלמידים נדבקו וידביקו בשרשרת את כל בני משפחותיהם".

מאות תלמידים ייבדקו בשלב הראשון. בדיקת קורונה בתיכון הרב-תחומי בחדרה (צילום: שלומי גבאי)

אחת מתלמידות כיתה ט' סיפרה לוואלה! NEWS על הרגעים שבהם התגלה כי הנגיף הגיע לבית הספר. "קיבלנו התראה שנמצאה ילדה חולת קורונה בבית הספר", אמרה. "מיד התחילו הודעות בוואטסאפ הכיתתי אצל כולם. המורה אמרה שהיא תסביר לנו ושאנחנו ניכנס לשבועיים של בידוד, ושרוב הסיכויים שיאשרו לנו לצאת מהבתים, אלא אם ייתנו הודעה חדשה".

בנוגע לתחושות בבית הספר, שיתפה התלמידה: "זה מלחיץ כי עדיין יש סיכוי שגם לנו יש משהו. אי אפשר לדעת. אנחנו אמורים להיות בבידוד וזה מה שנעשה. אנחנו מקווים שכולם יקשיבו להוראות ושלא תהיה התפרצות. אנחנו לא יודעים ממי היא נדבקה אבל גם את מי היא הדביקה".

משרד החינוך: כל בית ספר שבו זוהה חולה - ייסגר

זהו לא בית הספר היחיד שבו התגלו היום מקרים חדשים של חשיפה לנגיף הקורונה. בסך הכול, נוספו 13 חולים בקורונה במערכת החינוך מאז אתמול, ומספר התלמידים ואנשי ההוראה הנדרשים לשהות בבידוד גדל פי שלושה.

משרד החינוך הנחה היום לסגור כל בית ספר שבו זוהה חולה מאומת בקורונה. אם בבית הספר מתקיימת שגרת לימודים בבניניים ובמתחמים נפרדים, תישקל הפעלה חלקית של הלימודים.

לפי תמונת המצב שפרסם משרד החינוך, 5,266 תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד, מתוכם 4,532 תלמידים ו-734 עובדי הוראה. עד כה נסגרו שישה בתי ספר ושבעה גנים, לאחר ש-155 תלמידים וילדי גן ו-39 צוותי חינוך ועובדי הוראה נדבקו בקורונה.

לקריאת תמונת המצב המלאה של משרד החינוך

בדיקות הקורונה בתיכון הרב-תחומי בחדרה, היום (צילום: שלומי גבאי)

אייל שמעי, יו"ר ועד ההורים בתיכון הרב-תחומי בחדרה, הסביר כי הבדיקות ייערכו בשלב הראשוני לכיתות במעגל הקרוב ביותר לאותה התלמידה, ולאחר מכן לשכבות הבאות בתור. "אנחנו מתנהלים לפי הנהלים של משרד הבריאות והחינוך", הבהיר. הוא טען כי "בשלב הראשוני היה נכון לסגור את כל בית הספר. זה הדבר הנכון והאחראי ביותר לעשות. קודם כל לעצור ואחר כך לחשוב מה עושים. מי שלא חושש הוא טיפש. אנחנו הולכים צעד-צעד בצורה מסודרת ומושכלת. אנחנו רואים ולומדים עד שבסוף כולם יחזרו ללימודים".

מוקדם יותר הבוקר, העירייה הודיעה כי מצבה הבריאותי של התלמידה שנדבקה טוב. "בסיום הערכת מצב שקיים, ראש העיר עם משרד החינוך מערכת הבריאות וסגל בית הספר הוחלט ליתר ביטחון לסגור את בית הספר ולצאת לבידוד. כרגע מתקיימות שיחות של צוותי החינוך עם התלמידים ובסיומן התלמידים ישוחררו לביתם", מסרה העירייה.

עוד בוואלה!

לאחר שתלמידה מחדרה נדבקה בקורונה: כ-2,000 תלמידים ייכנסו לבידוד

לכתבה המלאה
התיכון ש-2,000 התלמידים והמורים בו נשלחו לבידוד (צילום: שלומי גבאי)

מנהלת החטיבות ח'-ט' בבית הספר, רחל סבח, מסרה להורים כי בימים הקרובים תוחזר הלמידה מרחוק. "כרגע מתקיימות שיחות של צוותי החינוך עם התלמידים ובסיומם התלמידים ישוחררו לביתם. אנו מקדמים תהליך בדיקה של תלמידי בית הספר. סגל בית הספר יעדכן את ההורים באשר להליך הבדיקות ובהתאם לתוצאות הבדיקה נחליט לגבי המשך הלמידה", אמרה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע אתמול על שינוי מדיניות בבדיקות הקורונה. ברקע העלייה במקרי ההידבקות, הכריז אדלשטיין כי מעתה יורחבו הבדיקות ברחבי הארץ ללא גילוי תסמינים, ולא רק בבתי ספר. "אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבית הספר, אנשים ללא תסמינים שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת במסגרת דיון מוסדי - דיור מוגן וכיוצא בזה, וכן לפי שיקול דעת של הרופא המטפל - אני מאפשר לכל רופא לשלוח אדם שמתלונן או טוען שהיה במגע", אמר השר.

בדיקות הקורונה בחדרה בשל החשש מהתפרצות, היום (צילום: שלומי גבאי)

הוא התייחס גם להתפרצות בגמנסיה העברית בירושלים, ואמר כי "זה לא סוד שאירוע ההידבקות בבית הספר בירושלים מאוד מדאיג אותנו. המספרים מדאיגים בשל עצמם, אבל בכל הישיבות שלנו המסקנה היא שזה סימפטום למשהו רחב יותר שקורה בעוד מספר בתי ספר".

(עדכון ראשון: 16:25)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully