וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני תלמידים מביה"ס ברחובות שמורתם נדבקה בקורונה אובחנו כחולים

19.5.2020 / 21:46

התלמידים בבית הספר נבון, שבו אנשי צוות ושתי כיתות נכנסו לבידוד בעקבות המקרה, נבדקו ונמצאו חולים. העירייה מסרה: "עומדים בקשר מול משרדי הממשלה ובדיקות יבוצעו למשפחות התלמידים"

צילום: רוני כנפו ויותם רונן, עריכה: ירדנה עבודי-פוקס

שני תלמידים בבית הספר נבון ברחובות אובחנו היום (שלישי) כחולים בקורונה, זאת לאחר שבאו במגע עם אשת צוות חינוכי שנדבקה בנגיף. "העירייה עומדת בקשר צמוד מול משרד החינוך וכן מול גורמי משרד הבריאות, ולבקשתה יבוצעו בדיקות בהקדם האפשרי לבני המשפחה של שני התלמידים", מסרו בעיריית רחובות.

מהנהלת בית הספר נמסר להורי התלמידים ולאנשי הצוות כי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, תלמידי שתי הכיתות שעמן באה במגע וכל אנשי הצוות בבית הספר מחויבים בבידוד מיום שישי, בו היא אובחנה כחולה, ועד 27 במאי. בשל כניסת כלל הצוות לבידוד, לא מתקיימים לימודים בבית הספר נבון.

בעקבות הידבקות אשת החינוך, בעירייה פעלו לכך שלתלמידים ולאנשי הצוות שנכנסו לבידוד ייערכו בדיקות קורונה. הבדיקות אכן בוצעו ועד כה אובחנו שני תלמידים, הנדבקים היו בין 16 החולים החדשים שאובחנו היום בארץ. לפי משרד הבריאות, מספר החולים הפעילים עומד על 2,945, מהם 38 מונשמים. שני בני אדם מתו ב-24 השעות האחרונות כתוצאה מהנגיף, ומספר המתים הכללי עלה ל-278.

בית הספר נבון ברחובות, שנסגר בעקבות הידבקות מורה בקורונה. 15 במאי 2020. יותם רונן, אתר רשמי
בית הספר נבון ברחובות, שנסגר בעקבות הידבקות המורה/אתר רשמי, יותם רונן

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, ניסה להרגיע את הורי התלמידים וקרא למשרד הבריאות לסייע בהכלת האירוע. "אנו נעשה כל שלאל ידינו על מנת למנוע תחלואה נוספת. פעלנו והתעקשנו על ביצוע בדיקות לתלמידים, ומתברר שצדקנו בדבר הצורך בקיומן. סכנת התפרצות מרחפת מעל התלמידים בישראל אם הממשלה לא תנקוט באמצעי זהירות נוספים", אמר.

מלול הוסיף כי "זהו רק בית ספר אחד מיני רבים בישראל, אך ברור שמסיכות ואלכוג'ל לא מנעו את התחלואה במקרה זה. אנו דורשים כי משרד החינוך ומשרד הבריאות ייקחו אחריות על הפעלה אחראית ובטוחה של מערכת החינוך בישראל, על ידי קביעת נוהל של ביצוע בדיקות סקר מדגמיות מפעם לפעם לאנשי צוות ולתלמידים כאחד, על מנת למנוע התפרצות".

זוהר בלום, ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך אמר: "מאז גילוי המורה הראשונה שחלתה אנו מלווים באופן צמוד את הנהלת בית הספר והצוות ואת ההורים לתלמידים. אנו עומדים איתם בקשר רציף ומסייעים להם מול משרד הבריאות ומשרד החינוך. המקרה הזה מוכיח כי יש צורך בביצוע בדיקות לכל מי שבא במגע עם חולה מאומת, על מנת למנוע התפרצות.אנו מאחלים רפואה שלימה לתלמידים ולמורות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully