וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי שזוכה והורשע בערעור: שלושה חודשי מאסר על תנאי נגזרו על אלון חסן

14.5.2020 / 17:27

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע כי יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד לשעבר ירצה מאסר על תנאי, והתייחס בקביעת הענישה לנזקים שנגרמו לו בהליך המשפטי. תחילה זוכה חסן מכלל האישומים נגדו, אך לאחר ערעור הפרקליטות הורשע בשתי עבירות מרמה והפרת אמונים

אחרי שזוכה והורשע שלושה חודשי מאסר על תנאי נגזרו על אלון חסן/--

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (חמישי) שלושה חודשי מאסר על תנאי על אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד. על פי גזר הדין, חסן יישא בעונש אם יבצע עבירה במהלך השנתיים הקרובות. בית המשפט ציין כי הנזקים שנגרמו ליו"ר ועד העובדים לשעבר במהלך ההליך המשפטי, והזיכוי ממרבית העבירות, חייבו התייחסות במסגרת הענישה. כמו כן, נקבע כי על חסן לא יוטל קנס מאחר שלא עמד מניע כלכלי בביצוע העבירות.

כתב האישום ייחס לחסן ולבן דודו עבירות שוחד במספר רב של פרשות, אולם בהחלטה דרמטית, בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה אותו מכל האישומים. פרקליטות מחוז דרום החליטה לערער על זיכויו של חסן מהאישומים נגדו לבית המשפט העליון, וביקשה להרשיע אותו בהפרת אמונים ובמרמה. בעקבות זאת, העליון הרשיע את חסן בשניים מבין ארבעת האישומים שביקשה הפרקליטות.

שלושת שופטי העליון ניל הנדל, ג'ורג' קרא ויוסף אלרון, קיבלו פה אחד את טענת הפרקליטות לגבי חברת "דנה לוגיסטיקה", שפעלה בתחומי הנמל ובן דודו של חסן, דוד, שימש מנהל בכיר בה. הם קבעו שהעובדה שחסן הוציא מסמכים פנימיים של הנמל ומסר אותם לחברה לצורך הליך משפטי שנקטה נגד הנמל - עולים כדי מעשה של הפרת אמונים, שכן חסן היה מודע לכך שהוא בניגוד עניינים מובהק.

אלון חסן בבית המשפט בירושלים, 8 בנובמבר 2018. יונתן זינדל, פלאש 90
חסן בבית המשפט, ב-2018/פלאש 90, יונתן זינדל

לאחר מכן, השופט המחוזי יואל עדן שלח את חסן לבצע תסקיר מבחן. הוא רמז כי הוא מסתפק בעבודות שירות לתועלת הציבור, במקום מאסר בפועל של תשעה חודשים, כפי שדרשה הפרקליטות.

במהלך הטיעונים לעונש, אמרה אשתו סימה חסן: "החיים שלנו נהרסו. הילדים לא רצו לצאת מהבית, כי הם התביישו. ציירו אותנו כאויבי העם. מה הוא עשה? בסך הכול יו"ר ועד שדאג לעובדים שלו".

על זיכויו אמרה: "כמה שמחנו לאחר פסק הדין. לא האמנתי שהפרקליטות תגיש ערעור. ברגע האחרון אלון הודיע לי שהם מגישים ערעור, וראיתי אותו כבה. יש עננה מעלינו, מעל כולנו, אי אפשר לחזור לחיים נורמליים - החיים שלנו קפאו".

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) מסרה בתגובה לגזר הדין כי "בית המשפט העליון קבע שחסן ניצל לרעה את כוחו ומעמדו בנמל ופעל תוך ניגוד עניינים חריף, כשהוא מערב אינטרס כלכלי של מקורביו בשווי של כשני מיליון ₪ ואינטרסים אישיים. בית המשפט העליון קבע שנסיבות ביצוע העבירות הן ברף חומרה גבוה ועוצמת הפגיעה באינטרסים הציבוריים גבוהה. בהליכים שונים הדגישו בתי המשפט לא אחת את הצורך במאסר מאחורי סורג ובריח בגין ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים".

"לאור זאת, סברה הפרקליטות שמתחם העונש הראוי בעניינו של הנאשם הינו בין 9 ל-18 חודשי מאסר בפועל. רק ענישה משמעותית יש בכוחה להעביר את המסר הנורמטיבי הראוי ולהרתיע", נכתב בהתייחסות הפרקליטות. "בית המשפט המחוזי בגזר דינו קבע שהעבירות שבוצעו הן ברף הנמוך ולכן הטיל עונש של מאסר על תנאי ושל"צ, אך דחה את בקשת ההגנה לבטל את ההרשעה. הפרקליטות תשקול אם יש מקום להגיש ערעור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully