וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חתונות מצומצמות, מתקני כושר ומה מותר בל"ג בעומר: ההקלות שאושרו

בעוד החזרה לשגרה נמשכת, השרים אישרו את פתיחת הפארקים והגנים הציבוריים, וביטלו את חובת הבידוד במלוניות לשבים מחו"ל. בהתאם לאסטרטגיית היציאה תותר עריכת חתונות עד 50 חוגגים, ותימשך האכיפה על הדלקת מדורות ברחבי הארץ

צילום: יותם רונן, עריכה: אביחי ברוך

אסטרטגיית היציאה נמשכת, בעוד אמש (ראשון) אושרה שורת הקלות נוספות במרחב הציבורי. השרים אישרו פתיחת פארקים וגנים ציבוריים, כולל שימוש במתקני כושר - אך ללא שימוש במתקני שעשועים. בהתאם לתכנית החזרה לשגרה, החל מהיום מתאפשרות חתונות בהשתתפות של עד 50 חוגגים, ללא ריקודים או מגע. הערב, בעת חגיגות ל"ג בעומר, ייכנסו לתוקף הנחיות ואיסורים חדשים. כל הפרטים על הצעדים החדשים במדריך שלפניכם.

מהן ההקלות החדשות שאושרו?

השרים אישרו פתיחת פארקים וגנים ציבוריים. עם זאת, נקבע כי חל איסור להשתמש במתקני השעשועים, אך מותר לעשות שימוש במתקני הכושר. זאת, מאחר שמתחמי הכושר הציבוריים מותרים מעל גיל 14 ונמצאים במרחבים גדולים יותר, בעוד שמתקני השעשועים עלולים ליצור התקהלות של משפחות וילדים - בניגוד להנחיות.

בנוסף לכך, אושר כי אזרחים השבים מחו"ל שביכולתם לשהות בבידוד ביתי או בכל מקום אחר לא יחויבו לפקוד את המלוניות, אם יוכלו להוכיח כי אכן יש בידיהם אפשרות כזו. מי שכבר שוהה במלונית יוכל להשלים את שארית הבידוד בביתו. שבים מחו"ל שאין באפשרותם לעשות זאת, יוסיפו לשהות במלוניות.

כמו כן, הסגר המוטל בשעות הערב ביישובים עם רוב מוסלמי בתקופת הרמדאן יוסר, למעט ביישובים שהוכרזו במפורש כ"אזור מוגבל".

עוד אישרה הממשלה בנוסף, הפטור מחבישת מסיכה במהלך טיפול נפשי הניתן לחסר ישע, יתאפשר גם ללא שמירת מרחק של שלושה מטרים. לצד זאת, הממשלה תעביר לחברות התעופה שישה מיליון שקלים למימון מבצעי חילוץ האזרחים הישראלים בתחילת המשבר.

עוד בוואלה!

לאחר הסכמות: אלו הרשויות המקומיות שיפתחו את הגנים בל"ג בעומר

לכתבה המלאה

אילו הקלות נוספות מתכנית היציאה נכנסות לתוקף?

לפי תכנית היציאה שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר, החל מהיום תתאפשר עריכת חתונות בהשתתפות עד 50 בני אדם, ללא ריקודים או מגע. כמו כן, הוסרה המגבלה על קיום הלוויות ותפילות של עד 20 איש, ומותר לקיים בריתות במקום סגור עד 19 איש.

בשבוע הבא צפויים להיפתח המוזיאונים ותותר פעילות ספורט של עד 20 איש ללא מגע. הנחיות נוספות ייכנסו לתוקף ב-31 במאי וב-14 ביוני.

מדורת ל"ג בעומר בפתח תקווה 22 במאי 2019. ראובן קסטרו
איסור על הדלקת מדורות. ל"ג בעומר בפתח תקווה, בשנה שעברה/ראובן קסטרו

מהן ההנחיות בל"ג בעומר?

מיום חמישי האחרון ועד יום שלישי אסורה הדלקת מדורות ושהייה בסמוך אליהן בכל רחבי הארץ, למעט מדורות שיתקיימו בהר מירון תחת הנחיות מיוחדות. עד יום ראשון הבא, השהייה בשטח ההר אסורה לבד מאנשים הגרים במקום, או נדרשים להגיע אליו במסגרת עבודתם. כמו כן, אסורה השכרה של צימרים ויחידות אירוח בתקופה זו בהר מירון, לכל אדם שאינו מתגורר במקום.

כיצד תתבצע האכיפה?

הדלקת מדורות או שהייה לצדן נחשבת עבירה מנהלית הגוזרת קנס בסך 500 שקלים. בנוסף, הקנס על התקהלות הוא 5,000 שקלים ועל אי-עטיית מסיכת מיגון במרחב הציבורי - 200 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully