התפשטות הקורונה: 142 מתים מקורונה בישראל, מספר החולים עלה ל-12,758

בין הנדבקים 181 במצב קשה, מתוכם 137 מונשמים. היקף הבדיקות ירד אתמול בכ-2,000, למרות הכרזות משרד הבריאות. 29 חולים אובחנו בדיור מוגן באשקלון, 17 באשדוד. הממשלה אישרה הגבלות על י-ם ובני ברק. שיעור האבטלה עלה ל-26.25%. עדכונים שוטפים

בועז אפרת, דנה ירקצי, דניאל דולב, מאיה הורודניצ'אנו, לירן לוי, יניר יגנה, אמיר בוחבוט וסוכנויות הידי
צילום: אשקלון ניוז, עריכה: אביחי ברוך

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בישראל, בעוד שהסגר הכללי שהוטל במדינה כחלק מהמאבק במגיפה הסתיים הבוקר (חמישי) בשעה 05:00. עד כה מתו מהנגיף בישראל 142 בני אדם, ומספר חולי הקורונה עומד על 12,758, בהם 181 במצב קשה ומתוכם 137 מונשמים. 2,818 מהנדבקים החלימו ושוחררו לבתיהם. ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט על תכנית מדורגת ליציאה מהמשבר שתכלול פתיחה מוגבלת של עסקים, באופן מבוקר ומדוד. משרד האוצר יגבש תכנית פיילוט עבור מספר ענפי מסחר שיוכלו להיפתח בכפוף להנחיות משרד הבריאות. כמו כן, יוגדר תו סגול שיכלול קריטריונים לפתיחת עסקים בהתאם לסקטורים שיוגדרו. ניתן יהיה לצאת לפעילות ספורטיבית עד שני אנשים קבועים ובטווח של 500 מטרים מהבית.

מדינות ברחבי העולם ממשיכות להיאבק בהתפשטות הקורונה, כשמניין הנדבקים בנגיף חצה את רף את השני מיליון, ומניין המתים גבוה מ-134 אלף בני אדם. מספר המתים בארצות הברית ביממה האחרונה הוא הגבוה ביותר שנרשם מאז פרוץ המגיפה, כשסך מקרי המוות מהנגיף במדינה הוא הגבוה ביותר בעולם - יותר מ-28.5 אלף. בבריטניה עלה מספר המתים ל-12,868, בעוד צרפת עברה רשמית את סף 15 אלף מקרי המוות והפכה למדינה הרביעית שעוברת את הסף הזה.

ניקיוניות בשדה התעופה בבנקוק, בעיצומו של משבר הקורונה (צילום: רויטרס)

23:37 - נתניהו החליט על תכנית מדורגת לפתיחה מוגבלת של עסקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את עקרונות הצעת המועצה לביטחון לאומי בנושא היציאה ממשבר הקורונה - כך נמסר מלשכתו. נתניהו החליט על תכנית מדורגת שתכלול פתיחה מוגבלת של עסקים, באופן מבוקר ומדוד. משרד האוצר יגבש תכנית פיילוט עבור מספר ענפי מסחר אשר יוכלו לפתוח בכפוף להנחיות משרד הבריאות. כמו כן, יוגדר תו סגול שיכלול קריטריונים לפתיחת עסקים בהתאם לסקטורים שיוגדרו, ניתן יהיה לצאת לפעילות ספורטיבית עד שני אנשים קבועים ועד לטווח של 500 מטר מהבית. יתאפשר חינוך מיוחד יחידני. במהלך 48 השעות הקרובות יכינו הצוותים המקצועיים הצעת החלטה. כמו כן, התקבלה הצעת שר החינוך רפי פרץ להחזיר את החינוך המיוחד ללימודים. המתכונת תהיה שני ילדים בכיתה, עם חונכים קבועים ובחלל קבוע.

22:49 - המשק עשוי להיפתח בהתאם למגבלות שיגובשו עד מוצ"ש

נציגי המשרדים הממשלתיים הציגו בפני רה"מ והשרים את הטיוטות שגובשו לחזרה לשגרה ברקע המשבר. בתום הדיון שנמשך כשמונה שעות הוחלט כי ענפי המסחר, התעשייה והשירותים ייפתחו בהתאם למגבלות שייקבעו עד מוצ"ש, כמו בדיקות חום, חיטוי ושמירת מרחק. שר שנכח בדיון הסביר בשיחה עם וואלה! NEWS כי בשבת מתוכננת ישיבת ממשלה, בה צפויים להחליט כי "התעשייה, בכפוף לקביעת כללים מיוחדים, תוכל לחזור כמעט לפעילות מלאה. לגבי המסחר הולכים ככל הנראה לפתוח מסחר בחנויות רחוב, אך אישורים יינתנו תחילה לפי ענפים שלא דורשים התקהלות גדולה, ואותם יפתחו".

21:54 - ארדן בדיון על היציאה מהמשבר: יש להתחיל מיידית בהקלות

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הביע עמדה מקלה במהלך הדיונים באסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה, בהם השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה. הוא טען כי יש להתחיל באופן מיידי בהקלות על ההגבלות, ולפתוח קודם כל את מקומות העבודה והחברות במשק שאין בהן קבלת קהל. ארדן הוסיף כי יש למצוא פתרון מיידי לילדי הגנים וכיתות א'-ג', בכדי לאפשר להורים לחזור לעבודתם. השר אמר כי הוא "תומך בהחזרת ספורט של יחידים ושל משפחה גרעינית, ובמקביל לאפשר גם תפילה במניין בשטח פתוח".

21:21 - דרעי: יש לחייב חבישת מסכות ולבישת כפפות דרך חקיקה

שר הפנים אריה דרעי קרא להקל בהגבלות ולהחזיר את המשק לתפקוד, במהלך הדיונים באסטרטגיית היציאה מהמשבר בהם השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה. דרעי אמר כי "יש נתונים אופטימיים וצריך לאפשר לענפים במשק לחזור לעבוד. אני מאד בעד הקלות". עם זאת, שר הפנים הוסיף כי "במקביל יש לחייב חבישת מסכות ולבישת כפפות באמצעות חקיקה, ולאכוף זאת - בניגוד למה שקורה כעת. יש לקנוס אנשים בלי כפפות ומסכות". דרעי הציע לאפשר קיום מנייני תפילה של 10-15 בני אדם בשטח פתוח בלבד ותוך הקפדה על הכללים.

21:05 - צרפת: 753 מתים מנגיף הקורונה ביממה

753 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בצרפת ביממה האחרונה - כך הודיעו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין המתים מהווירוס בצרפת ל-17,920. עם זאת, זה היום השני ברציפות שחלה ירידה במספר המתים בבתי החולים במדינה. כמו כן מספר המאושפזים במחלקות הטיפול הנמרץ ממשיך לרדת והוא עומד על 6,248 בני אדם.

20:56 - 142 מתים מקורונה בישראל; מספר החולים עלה ל-12,758

משרד הבריאות פרסם כי מניין המתים מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-142 בני אדם. כמו כן, מספר הנדבקים בנגיף עלה ל-12,758, בהם 181 במצב קשה ומתוכם 137 מונשמים. מצבם של 158 מהחולים מוגדר בינוני, והיתר במצב קל. 2,818 מהנדבקים החלימו ושוחררו לבתיהם.

20:00 - איטליה: 525 מתים מנגיף הקורונה ביממה האחרונה

525 בני אדם מתו מנגיף הקורונה באיטליה ביממה האחרונה - כך הודיעו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין המתים מהנגיף באיטליה ל-22,170 בני אדם. מדובר ביממה עם מספר המתים הנמוך ביותר מתחילת השבוע, כשמספר החולים דווקא מזנק עם 3,786 נדבקים חדשים. מספר חולי הקורונה באיטליה עומד על 168,941 בני אדם, מתוכם החלימו 40,164.

19:51 - הווקף: תיאסר תפילה בהר הבית במהלך הרמדאן בשל הקורונה

הווקף האסלאמי הודיע כי במהלך חג הרמדאן לא יתאפשרו תפילות בהר הבית. זאת, מחשש להתפשטות נגיף הקורונה. האימאמים, עובדי הווקף והשומרים ימשיכו את התפילה באל-אקצא על מנת שזו לא תיפסק, אך השערים יהיו סגורים בפני הציבור.

19:05 - מתה מקורונה בת 82 מבית אבות ביבנאל שסבלה ממחלות רקע

קשישה בת 82, דיירת בית האבות יוקרה ביבנאל, מתה מנגיף הקורונה - כך הודיע המרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה. מבית החולים נמסר כי הקשישה סבלה ממחלות רקע מרובות, אושפזה במצב קשה והייתה מונשמת ומורדמת במשך כשבוע.

17:54 - שיעור האבטלה עלה ל-26.25%; כ-1.1 מיליון דורשי עבודה

שירות התעסוקה הודיע כי מהבוקר נרשמו 2,855 דורשי עבודה, שהתווספו ל-3,255 אחרים שנרשמו לשירות ביומיים האחרונים. בכך, עלה שיעור האבטלה בישראל ל-26.25%. עוד נמסר כי המספר הכולל של דורשי העבודה בשירות התעסוקה עומד על 1,093,465 בני אדם. מתחילת חודש אפריל נוספו 103,721 דורשי עבודה, מהם 79.7% הוצאו לחופשה ללא תשלום ו11.7% פוטרו.

17:35 - בריטניה: 861 מתים מנגיף הקורונה ביממה האחרונה

861 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בבריטניה ביממה האחרונה - כך הודיעו גורמי הבריאות בממלכה. בכך, עלה מניין המתים מהנגיף בבריטניה ל-13,729 בני אדם. מדובר במספר המתים היומי הגבוה ביותר שנרשם בחמישה הימים האחרונים. עוד הודיעו גורמי הבריאות כי מספר החולים ברחבי בריטניה עלה ל-103,093 בני אדם.

17:19 - בן 85 שסבל ממחלות רקע מת מקורונה בבית החולים מאיר

קשיש בן 85, תושב רעננה, מת כתוצאה מנגיף הקורונה - כך הודיע המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. בית החולים הוסיף כי הקשיש סבל ממחלות רקע.

17:04 - המשטרה רשמה 36,751 דוחות בגין הפרת הנחיות הקורונה

כוחות המשטרה רשמו במהלך היום 3,051 דוחות בגין הפרת הנחיות משרד הבריאות. על פי נתוני המשטרה, מאז תחילת משבר הקורונה חולקו 36,751 דוחות, רובם בגין יציאה למרחב הציבורי בניגוד להגבלות. כמו כן, נפתחו 195 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד, הפרת הוראה חוקית והפצת הנגיף. עד כה נערכו ביקורי בית ליותר מ-96,300 חייבים בבידוד ברחבי הארץ.

16:46 - היקף הבדיקות לגילוי קורונה ירד אתמול בכ-2,000

משרד הבריאות פרסם כי אתמול נערכו בישראל 9,269 בדיקות לגילוי נגיף הקורונה. זאת, על אף הצהרות המשרד כי מספר הבדיקות גדל. לפי נתוני משרד הבריאות, שלשום נערכו 11,501 בדיקות קורונה ברחבי הארץ, וביום שלפני כן בוצעו 10,401 בדיקות.

16:04 - יו"ר ועדת הרווחה: "משרד האוצר לא מספק פתרונות למעונות"

הוועדה המיוחדת לענייני רווחה ועבודה דנה בנושא מצב מעונות היום לפעוטות, נוכח משבר הקורונה בישראל. במהלך הדיון, נציג משרד האוצר איציק דניאל ציין את אפשרות ההוצאה לחל"ת של עובדי המעונות, וקרא להורים לא לשלם עבור שירות שלא ניתן להם. יו"ר הוועדה ח"כ עאידה תומא-סלימאן קטעה את הדיון בטענה שדניאל "מורח את הוועדה ולא מספק פתרונות". היא הוסיפה כי "גישת משרד האוצר לא מתקבלת על הדעת. עליו לשלוח יד עמוק לכיס ולפצות את מעונות היום על אובדן הכנסות משמעותי. אחרת התינוקות והילדים שלנו הם אלה שייפגעו".

אישה עם מסכת מגן בקאן, צרפת (צילום: רויטרס)

15:50 - השר ארדן: נרחיב את אכיפת הנחיות הקורונה במהלך הרמדאן

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים דיון הערכת מצב מיוחד עם גופי הביטחון והחירום. ארדן הנחה את המשטרה להתכונן לאכיפה רחבה של ההנחיות למניעת התפשטות הקורונה במהלך חג הרמדאן. "כדי למנוע מוקדי תחלואה חדשים ולהציל חיים - הרמדאן הוא האתגר החשוב ביותר שלנו בחודש הקרוב", אמר השר. ארדן ביקש שמשימה זו תהיה בעדיפות עליונה, והנחה את הכוחות להתכונן תוך הסברה בכלי התקשורת בערבית, פנייה לציבור הערבי וארגון מפגשים עם הנהגת הציבור הערבי להעלאת מודעות בכפרים ויישובים ערביים.

15:47 - הולנד: מניין המתים מקורונה עלה ל-3,315; 29 אלף נדבקו

181 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה בהולנד ביממה האחרונה - כך הודיעו רשויות הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין המתים מהווירוס בהולנד ל-3,315 בני אדם. עוד נמסר כי מאתמול זוהו 1,061 מקרי הידבקות חדשים בנגיף, וכי מספר חולי הקורונה עלה ל-29,214 בני אדם.

15:19 - "נשקלת אפשרות להרחיב את כמות האנשים שמאוכנים ע"י שב"כ"

פרופ' סיגל סדצקי אמרה בדיון בבג"ץ בעתירות נגד הפעלת שב"כ במאבק לקורונה כי "לי לא נראה, בזהירות, תכנים נוספים שנזדקק להם". פרופ' סדצקי הוסיפה כי "כן יתכן שנבקש להרחיב את המעגל דווקא על מנת להרחיב את המשק. יש כמה הצעות לבדוק כמות מגעים רחבה יותר, כדי לבודד באופן ממוקד במקום בידוד חברתי. זה המקום היחיד שאני רואה כרגע להרחבה. לא שום אינפורמציה של אנשים. ככל שנצליח להכניס אנשים בצורה ממוקדת לבידוד, נחסוך מגעים ונחסוך תחלואה".

"יתכן שנבקש להרחיב את כמות האנשים שמאוכנים על ידי שב"כ". פרופ' סדצקי

14:59 - ועדת השרים אישרה את הגבלות התנועה על בני ברק וי-ם

ועדת השרים להגבלת אזורים אישרה את הגבלות התנועה החדשות על הערים בני ברק וירושלים במסגרת תקנות ההגנה לשעת חירום. הן יכנסו לתוקף החל מהשעה 18:00 בערב. במהלכם, שר האוצר משה כחלון הודיע חד משמעית כי לא יוכל לתמוך בשחרור חלקי של בני ברק אם הדבר יפגע בשחרור המשק מהסגר. שר הביטחון נפתלי בנט הצטרף לעמדתו.

14:12 - איראן: מניין המתים מהנגיף עלה ל-4,869

92 בני אדם מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה באיראן, בכך עלה מניין המתין ל-4,869 - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי מניין הנדבקים במדינה עלה ל-77,995.

רחוב יפו בירושלים בזמן הסגר בעיר, היום (צילום: אוליבייה פיטוסי/ פלאש 90)

13:59 - תותר נוכחות 15 ח"כים בחדר אחד בכל דיון בכנסת

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ אמר כי בהמשך לבקשת יו"ר הכנסת בני גנץ תותר נוכחותם של 15 חברי כנסת בחדר אחד בכל דיון בכנסת. על פי הודעתו של סחרוביץ, ההחלטה נכנס לתוקף באופן מיידי ועל הנוכחים לשמור על מרחק של שני מטרים בין אחד לשני.

13:30 - אמ"ן תמסור 100 מכונות הנשמה לבית החולים שיבא

היחידה הטכנולוגית של אמ"ן חשפה כי ביום ראשון ימסרו לבית החולים שיבא 100 מכונות הנשמה מפס ייצור של היחידה המסווגת. מדובר בפטנט שכולל הסבה של מכונות הנשמה ביתיות למתקדמות בשילוב מוניטור מתקדם בפיתוח עצמו. עוד נמסר כי משרד הבריאות הזמין עוד 900 מכונות מצה"ל.

בתדרוך בנושא השלמת פרויקט פיתוח מכונות הנשמה של יחידה 81 ובית החולים שיבא. אמר ראש הפרויקט, רס"ן ס' ד"ר עמית זבתני, מוביל הפרויקט מטעם בית החולים שיבא כי "אנחנו מרגישים שאם נגיע ליום שייגמרו המנשמים השיגרתיים במדינה ישראל אנחנו יודעים לתת מענה ראוי לבעיה הזו, והרופאים לא יצטרכו לתעדף למי לתת הנשמה".

פיתוח מכונות הנשמה של צה"ל (צילום: דובר צה"ל)

צילום: דובר צה"ל, עריכה: אביחי ברוך

13:28 - ספרד: 551 איש מתו מהנגיף ביממה האחרונה

מניין המתים מנגיף הקורונה בספרד עלה ל-19,130, זאת לאחר ש-551 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות הספרדי. עוד נמסר כי מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-182,816.

12:46 - 29 חולים אובחנו בדיון מוגן באשקלון תוך יממה

29 חולים בנגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה בדיון מוגן "זהבית" באשקלון. כוחות פיקוד העורף וצוותי העירייה הגיעו למקום יחד עם אנשי משרד הבריאות.

12:42 - גבר בן 76 מת מנגיף הקורונה בבית חולים השרון

גבר בן 76 שסבל ממחלות רקע מת מנגיף הקורונה בבית חולים השרון. בכך עלה מניין המתים מהנגיף בישראל ל-141.

מד"א פתחו מתחם בדיקות קורונה במחנה פליטים שועפאט (צילום: מאיה הורודניצ'אנו)

12:35 - ועדת השרים תתכנס לדון על הקלות בבני ברק ובירושלים

ועדת השרים תתכנס היום בשעה 13:00 על מנת לדון בהקלות בבני ברק ובירושלים. כחלק מהקהלות תותר הכניסה והיציאה מבני ברק רק באמצעות תחבורה ציבורית. כמו כן , הוחלט להחריג בטויטה גם את אזור התעשייה הצפוני של בני ברק שהוא אזור עם תחלואה מועטה וניתן להפריד באופן ברור בינו לבין שאר חלקי העיר. בהצעת ההחלטה לחדש את הסגר על השכונות בירושלים במסגרתם יוטל סגר על 4 רובעים, נוסף רובע נוסף, רובע 7 למעט א-טור, עיסוואיה, הר הצופים והגבעה הצרפתית. מה שמשאיר רק את שכונת שמואל הנביא. ההצבעה לגבי ירושלים, במידה ותתקבל, תהיה תקפה עד יום ראשון ואילו ההחלטה לגבי בני ברק תפוג רק ביום שני.

12:11 - מניין החולים בבית הדר באשדוד עלה ל-20

20 חולים בנגיף הקורונה אובחנו עד כה בבית האבות "בית הדר" באשדוד. עד כה נדבקו 14 דיירים ושישה אנשי צוות.

11:56 - ח"כ חיימוביץ': שמים אנשים בריאים במלון עם חולים

ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן) אמרה הבוקר בפתח דיון וועדת הקורונה כי הרשויות שמות אנשים בריאים יחד עם חולים בנגיף הקורונה במלוניות הבידוד. "קיבלתי פניות מאזרחים בריאים שהביעו חשש גדול וסיפרו ששלחו אותם אתמול בלילה למלון שבו שוהים חולי קורונה. מערבבים בין אנשים בריאים שצריכים להיות בבידוד לבין חולים. לא בודקים אותם", אמר חיימוביץ' בוועדה בכנסת.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, השיב לחיימוביץ' ואמר כי "בוודאי אם יש דבר כזה, זה לא תקין, נבדוק את זה". גרוטו התייחס לבדיקות של אלו השבים מחו"ל ואמר כי "כרגע יותר חשוב לזהות התפרצויות בבתי אבות ומוקדי התפרצויות מאשר לשבים מחו"ל, ברגע שנוכל לעשות את זה, נעשה".

11:44 - החל הדיון בבג"ץ נגד הפעלת שב"כ למאבק בנגיף

בג"ץ החל את הדיון בארבע עתירות נגד הפעלת שב"כ למאבק בקורונה. באופן היסטורי, הדיון מועבר בשידור ישיר. הנשיאה חיות התייחסה בפתח הדיון לכך ואמרה כי "העובדה שהדיון הראשון בניסיון הזה נערך בשעת חירום, אני חושבת שיש לזה משמעות. זה מאפשר לנו לקיים את מגבלות ההתקהלות שחלות על כולנו, והרשות השופטת מיישמת אותן".

המתחם בו הושמו נערי גבעות בבידוד במצוקי דרגות (צילום: רון ניזרי)

11:36 - הרשות הפלסטינית: מניין הנדבקים עלה ל-375

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה ברשות הפלסטינית עלה ל-375, זאת לאחר שאובחנו שישה חולים חדשים - כך מסר משרד הבריאות הפלסטיני. על פי ההודעה, שניים מהחולים החדשים הם אחים שעובדים בבית החולים אוגוסטה ויקטוריה.

11:30 - רוסיה: מניין הנדבקים מהנגיף עלה ל-27,938

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה ברוסיה עלה ל-27,938, זאת לאחר שאובחנו 3,448 חולים חדשים ביממה האחרונה - כך מסר המרכז לטיפול במשבר הקורונה במדינה. עוד נמסר כי 34 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה ובכך עלה מניין המתים ל-232.

11:01 - התחלואה בי-ם ובבני ברק יציבה; עלייה ביתר הערים החרדיות

התחלואה בנגיף הקורונה בירושלים ובבני ברק נותרה יציבה, אולם ביתר הערים החרדיות חלה עלייה בשיעור החולים. נכון להבוקר, שיעור החולים בירושלים עומד על 2,249 ובבני ברק שיעור העלייה עומד על פחות מאחוז. מנגד, באלעד חלה עלייה של 3.7% בשיעור החולים, שמספרם עומד על 276 ובמודיעין עלית נרשמה עלייה דומה ומספר החולים שם עומד על 241.

בבית שמש חלה עלייה של 5.2%, ומספר החולים עומד כיום על 239. בביתר עילית נרשמה העלייה הגדולה ביותר בעשר הערים המובילות בתחלואה - 7.6%. מספר החולים ביישוב עומד הבוקר על 182. באשדוד המספר נותר דומה לאתמול - 171 חולים. בפתח תקווה נרשמה ירידה של 2.3% בשיעור החולים, והוא עומד על 170. באשקלון נצפתה עלייה של 7.2% - ובעיר מתגוררים 162 חולים.

אנשים מנסים למכור תכשיטי זהב תמורת מזומן בבנגקוק (צילום: רויטרס)

10:45 - שני חשודים עם ציוד צבאי החשוד כגנוב נעצרו בכביש 90

שני חשודים נעצרו הבוקר (חמישי) בכביש 90 סמוך לצומת הלידו ובחיפוש ברכבם נתפס רכוש צבאי החשוד כגנוב. השניים נלקחו לחקירה. זאת, לאחר שנערי גבעות ברחו עם ציוד צבאי גנוב לאחר שבודדו במצוקי דרגות.

10:35 - השר פרץ ונתניהו יפגשו ב-15:00 לדון בעקרונות המתווה לחזרה

שר החינוך רפי פרץ וראש הממשלה בנימין נתניהו יפגשו בשעה 15:00 כדי לדון בעקרונות המתווה לחזרה ללימודים. בנוסף לכך, פרסם משרד החינוך את המתווה ללמידה מרחוק ביסודי, קדם יסודי ובתיכונים.

10:34 - משרד החינוך פרסם את המתווה ללמידה מרחוק

משרד החינוך פרסם את המתווה ללמידה מרחוק בטרום יסודי, ביסודי ובעל יסודי. כך למשל לבתי הספר היסודיים נקבע מינימום של 29 שעות לימוד שבועיות לכיתות א-ב, 31 שעות שבועויות לכיתות ג'- ד' , ו- 32 שעות שבועיות לכיתות ה'-ו'. בקדם יסודי, על הגננות יהיה לתכנן תוכנית שבועית שתכיל בתוכה פעילויות בהתאם למתווה שהוצע ולבצע חלוקה לקבוצות. סדר יום יחל בשעה 8 וחצי בבוקר עד השעה 13:30 והוא יהיה בנוי ממגוון פעילויות שיתייחסו למפגשים השונים כמו שמתקיימים בגן.

בחינוך העל יסודי, שבוע הלימודים יכלול את מלוא מערכת השעות הן בחטיבת הביניים והן בחטיבה העליונה. שבוע הלימודים יחולק על פני שישה ימים, במסגרתו תתקיים מערכת של 4 שיעורים ביום למידה בחטיבת ביניים וכ-5 בחטיבה ועל גביהם להוסיף שיעורים א-סינכורניים.

חיטוי רחובות באיזור שוק בניו דלהי, היום (צילום: רויטרס)

09:40 - משרד הבריאות: מניין המתים מהנגיף עלה ל-140

משרד הבריאות עדכן כי מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-140 בני אדם. עוד נמסר כי מניין החולים מהנגיף עלה ל-12,591, בהם 174 במצב קשה ומתוכם 140 מונשמים. 2,624 החלימו מהנגיף ושוחררו לבתיהם.

09:34 - נערי גבעות ששההו בבידוד במצוקי דרגות - ברחו וגנבו ציוד צבאי

נערי הגבעות ששההו בבידוד בעקבות חשיפה לחולה קורונה, ושוכנו על ידי צה"ל באוהלים במצוקי דרגות, שבמדבר יהודה, ברחו היום מן המקום ולקחו עמם חלק מהאוהלים הצבאיים.

9:18 - שתי נשים משערי צדק מתו מהנגיף

קשישה בת 90 ואישה בת 71 שתיהן עם מחלות רקע מתו בבית החולים שערי צדק במחלקה המבודדת לקורונה במרכז הרפואי. במרכז הרפואי שערי צדק מאושפזים 105 מטופלים חולי קורונה מתוכם 34 במצב קשה

מחסום משטרה בירושלים, היום (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

08:59 - גרמניה: 315 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה

מניין המתים מנגיף הקורונה בגרמניה עלה ל-3,569, זאת לאחר שמתו 315 בני אדם ביממה האחרונה - כך מסר המכון למניעת מחלות זיהומיות במדינה. עוד נמסר כי מניין הנדבקים מהנגיף במדינה עלה ב-2,866 ל-130,450.

08:44 - קשיש בשנות ה-80 לחייו מת בביה"ח לניאדו

קשיש בשנות ה-80 לחייו, דייר בבית האבות ברמת אפעל מת במהלך הלילה מנגיף הקורונה בבית החולים לניאדו בנתניה. בכך עלה מניין המתים מהנגיף ל-132. הדייר ממחלקת רימון באפעל שהועבר שלשלום לאשפוז בתל השומר . הדייר בן 87 סבל ממחלות רקע . תנחומינו העמוקים למשפחה. אנו דורשים לבצע בדחיפות בדיקה לכלל דיירי הדיור המוגן בישראל.

08:14 - תאילנד: מניין הנדבקים מהנגיף עלה ל-2,672

29 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בתאילנד ביממה האחרונה - כך מסרו רשויות הבריאות במדינה. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים עלה ל-2,672. עוד נמסר כי מניין המתים עלה ל-46 בני אדם.

אזרחים מוחאים נגד ההחלטה להמשיך את הבידוד בביתי במישיגן (צילום: רויטרס)

07:33 - סין: אותרו 46 מקרי קורונה חדשים; אדם אחד מת מהנגיף

46 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה אותרו ביממה האחרונה בסין. 34 מהמקרים התגלו אצל אנשים שחזרו מחו"ל. 3 מקרים מקומיים חדשים נרשמו בבירה בייג'ינג, שבה נאכפים אמצעי התרחקות והסברה חברתיים קפדניים. בנוסף, אדם אחד מת לאחר שנדבק בנגיף, וסין דיווחה על סך של 3,342 מקרי מוות כתוצאה מהנגיף בקרב 82,341 חולים.

07:27 - סינגפור: 447 חולי קורונה התגלו ביממה האחרונה

447 חולי קורונה חדשים התגלו בסינגפור ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. החולים החדשים מעלים את סינגפור ל-3,699 חולים שנדבקו בנגיף. עוד נמסר כי מדובר בעלייה המשמעותית ביותר במדינה, ובעלייה עקבית מתחילת השבוע. מרבית החולים החדשים הם מהגרי עבודה.

07:20 - דרום קוריאה: מניין הנדבקים עלה ל-10,613

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בקוריאה הדרומית עלה ל-10,613, זאת לאחר שאובחנו 22 חולים חדשים ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי מניין המתים מהנגיף עלה ל-229.

חיטוי תחנת מטרו מפני נגיף הקורונה בליסבון, היום (צילום: רויטרס)

03:55 - מקסיקו: מניין המתים מקורונה עלה ל-449; 5,847 נדבקו

43 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה במקסיקו ביממה האחרונה - כך מסרו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין המתים מהווירוס במקסיקו ל-449 בני אדם. עוד מסרו הגורמים כי מאתמול זוהו 448 מקרי הידבקות חדשים בנגיף, וכי מספר חולי הקורונה במדינה עלה ל-5,847.

02:07 - ארה"ב: 2,371 מתים מקורונה ביממה; שיא מאז פרוץ המגיפה

2,371 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בארצות הברית ביממה האחרונה - כך עלה מספירה של סוכנות הידיעות רויטרס. מדובר במספר המתים היומי הגבוה ביותר שנרשם בארצות הברית מאז פרוץ המגיפה. בכך, עלה מניין המתים מהנגיף במדינה ל-30,800 בני אדם. מספר חולי הקורונה ברחבי ארצות הברית עומד על יותר מ-640 אלף בני אדם.

עוד בוואלה! NEWS

הקלות כל שבועיים בארבע פעימות: היכן עומדים תרחישי החזרה לשגרה

לכתבה המלאה

01:09 - טראמפ: השיא במספר הנדבקים החדשים בקורונה מאחורינו

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מסר הצהרה לציבור האמריקני, במהלכה הודיע כי יכריז על הנחיות חדשות לפתיחת הכלכלה מחדש במסיבת עיתונאים שתיערך מחר. טראמפ הוסיף כי "השיא במספר מקרי ההידבקות החדשים מאחורינו. זה מאוד מרגש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully