משבר הקורונה: הסגר הוסר ברחבי הארץ, המגבלות על בני ברק יימשכו

התקנות שנכנסו לתוקף לפני החג פקעו בשעה 07:00, והפעילות במשק שבה למתכונת הקודמת שקבעה הממשלה במסגרת המלחמה בנגיף. במהלך הלילה הודיע משרד הבריאות כי הסגר על בני ברק יתארך בחמישה ימים וירוכך במעט: התושבים יוכלו לצאת מהעיר לצורך עבודה. כל ההנחיות

10/04/2020
צילום: רוני כנפו, דוברות משטרת ישראל, שלומי גבאי, יואב אתיאל, ניב אהרונסון

הסגר שהוטל ברחבי הארץ וכלל איסור על מעבר בין ערים ויישובים הגיע הבוקר (שישי) בשעה 07:00 לסיומו. עם זאת, המגבלות על בני ברק יישארו לעת עתה בתוקף והתחבורה הציבורית תחזור לפעול במתכונתה המצומצמת רק בראשון בשעה 08:00. כעת המשק, כמו גם היציאה למרחב הציבורי, חוזרים למתכונת שהייתה טרם החג.

בתום דיון ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל", שנערך בשעות הלילה, הוחלט לאפשר לתושבי העיר לצאת מהעיר לשם יציאה לעבודה לפי מתכונת עבודת המשק, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים או צורך חיוני אחר באישור מראש. ההחלטה תקפה למשך חמישה ימים נוספים, החל מהיום בשעה 07:00. טרם התקבלה החלטה בנוגע לתנועה מחוץ למרחבים השכונתיים בירושלים, והשרים אמורים להכריע בנושא בהקדם.

כעת, בהתאם לתקנות, ניתן לצאת למרחק של עד מאה מטרים מהבתים, למעט מקרים חיוניים: הגעה לעבודה במקום המותר על פי החוק; הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים דחופים; קבלת שירות רפואי; תרומת דם; הליך משפטי; הפגנה; הגעה לכנסת; טיפול במסגרות רווחה; סיוע רפואי לאדם אחר או סיוע לאדם עם קושי או מצוקה; תפילה במקום פתוח, הלוויה, חתונה וברית וכן יציאת אישה לטבילה במקווה; העברה של קטין למסגרות חינוך לילדי עובדים חיוניים ומסגרות מיוחדות. הציבור מתבקש עדיין להישאר בבתים, אלא במסגרת המטרות שנקבעו בתקנות.

המעבר בין הערים מותר. מחסום משטרת ישראל בצומת שפיה, אתמול(צילום: שלומי גבאי)

כמו כן, תנועת הרכבות תישאר מושבתת, בדומה למצב ששרר טרם חג הפסח. שירותי המוניות ממשיכים כרגיל, אך מותרת הסעת נוסע אחד בלבד, או מלווה נוסף לצורך רפואי. זאת, כשהנוסעים יושבים במושב האחורי וחלונות הרכב פתוחים. בנוסף לכך, מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות.

במסגרות ההקלות על בני ברק, יתאפשר לתושבי העיר לצאת מהעיר לצורך עבודה, קבלת טיפול רפואי חיוני שלא ניתן לקבלו בעיר, הליך משפטי שמחייב את נוכחותו של האדם, יציאה של שוטר, חייל או איש צוות רפואי במסגרת תפקידו, הלוויה של קרוב משפחה ממדרגה ראשונה, העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד אל ההורה המתגורר מחוץ לעיר, ובלבד שאותו הורה הוא ההורה המשמורן או מצוי במשמורת משותפת, צורך חיוני אחר באישור מי שהוסמך על ידי רשות החירום הלאומית.


מלבד הסרת הסגר, ביום ראשון תיכנס לתוקפה הנחייה חדשה, הקובעת כי על כל אדם היוצא ממקום מגוריו לעטות מסיכת פנים, אלא אם הוא שוהה לבדו (או עם אנשים עמם הוא מתגורר) בכלי רכב, במבנה או בחדר במבנה. ההוראה לא תחול על ילדים מתחת לגיל שש, או בעלי מוגבלויות שכליות, נפשיות או רפואיות שמתקשים לעשות כן.

עוד בוואלה!

משרד הבריאות ימליץ על המשך הסגר בחול המועד, באוצר מתנגדים

לכתבה המלאה
שוטרים מחלקים דוחות לאזרחים שהפרו את העוצר בדרך נמיר(צילום: שלומי גבאי)

לקראת פקיעת ההנחיות שהוכרזו טרם החג, משרד הבריאות המליץ אתמול על המשך הארכת הסגר. זאת, בעוד שבאוצר הבהירו כי המגבלות שהוטלו לפני החג על מקומות העבודה יוסרו כמתוכנן.

מחסום משטרה לאכיפת תקנות עוצר הקורונה. ג'סר א-זרקא, אתמול(צילום: שלומי גבאי)

בתוך כך, המשטרה ממשיכה באכיפת הגבלות משרד הבריאות. עד כה, מאז החלה האכיפה, נרשמו יותר מ-20 אלף דוחות, בהם 2,500 בחג הפסח. מאז יום רביעי בשעות הצהריים נרשמו 118 צווי סגירה לעסקים, 1,831 ביקורי מבודדים, 184 חקירות שנפתחו נגד מפרי בידוד ו-44 חקירות שנפתחו בגין פייק ניוז. כמו כן, 180 דוחות ניתנו על הפרת חובת בידוד, 12 דוחות על הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות, 675 דוחות על סירוב להוראה על התפזרות מהתקהלות, 622 דוחות על הפעלת מקום או עסק בניגוד לתקנה, 15,735 דוחות על יציאה למרחב ציבורי וכ-2,600 דוחות על שהייה במקום אסור.

  • נגיף הקורונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully