פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בסיוע ארדואן: 110 סטודנטים ערבים חולצו מטורקיה לישראל

   הסטודנטים הובאו בטיסה מיוחדת מטעם לשכתו של נשיא טורקיה. זאת, לאחר שמשרד הביטחון לא אישר טיסת ישראייר למטרה זו בשל סירובה של איסטנבול לעמוד בדרישות הביטחון שהציב. ח"כ טיבי, שיזם את הבקשה לארדואן: "מודה לו על המחווה האנושית". הסטודנטים נשלחו לבידוד

   בסיוע ארדואן: 110 סטודנטים ערבים חולצו מטורקיה לישראל
   עריכה: עמית שמחה

   טיסת חילוץ של סטודנטים ערבים מישראל השוהים בטורקיה נחתה הלילה (רביעי) בישראל. את המטוס סיפק נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, זאת לאחר פנייה ישירה מטעם ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת).

   ח"כ טיבי שיגר פנייה ללשכת ארדואן בשבוע שעבר, וביקש לאפשר למטוס של חברת ישראייר לנחות באיסטנבול. הטורקים הסכימו לכך, אולם לפני כמה ימים גורמי ביטחון ישראלים אסרו על ישראייר להמריא אל היעד, לאחר שבטורקיה סירבו לבקשת מחמירות של גורמי הביטחון בישראל: ליווי המטוס באיסטנבול על ידי מאבטחים חמושים.

   בעקבות המכשול, ח"כ טיבי פנה בשנית ללשכתו של ארדואן וביקש ממנו לסייע ולספק מטוס להטסת את 110 סטודנטים ערבים מישראל, בהם 40 סטודנטים ממזרח ירושלים. המטוס נחת בנמל התעופה בן גוריון הלילה, זמן קצר לפני כניסתו לתוקף של האיסור לטיסות בינלאומיות במסגרת הסגר. עם נחיתתם, חלק מהסטודנטים הועברו לבידוד במלונית, בעוד שהאחרים שוחררו לבידוד ביתי.

   נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, נפגש עם ח"כ אחמד טיבי - פברואר 2019 (ללא שם , ללא)
   ארדואן בפגישתו עם ח"כ אחמד טיבי, פברואר 2019

   "זאת הייתה טיסה דרמטית עם הרבה מכשולים", אמר ח"כ טיבי. "אני מודה ללשכתו של הנשיא ארדואן על המחווה האנושית וההיענות המידית לפנייתי". מלבד הטיסה מאיסטנבול, ח"כ טיבי יזם טיסות חילוץ נוספות באמצעות ישראייר מכמה מדינות, בהן איטליה, גרמניה ואוקראינה, במסגרתן שבו לארץ כ-3,500 סטודנטים.