משבר הקורונה: יותר מ-600 אלף חולים בעולם, טראמפ שוקל עוצר על ניו יורק

מניין המתים מהנגיף בניו יורק עלה ל-728. בארה"ב נשקל הסגר במדינות נוספות. מספר הקורבנות בצרפת הגיע ל-2,314 בני אדם. רוסיה החליטה לסגור את גבולותיה מחשש להידבקות המונית. קורבן ראשון מהקורונה בקטאר. עדכונים שוטפים

בועז אפרת, דנה ירקצי, טל שלו, יואב איתיאל, יפעת רוזנברג וסוכנויות הידיעות
28/03/2020
עריכה: שאול אדם

מניין הנדבקים בישראל ממשיך לעלות. משרד הבריאות עדכן הבוקר (שבת) כי מספר החולים עלה ל-3,619 מתוכם 81 מוגדרים במצב בינוני ו-54 במצב קשה. היתר מוגדרים במצב קל ו-89 החלימו מהנגיף עד כה. מניין הקורבנות בארץ עדיין עומד על 12 בני אדם, ותייר ישראלי מת מהנגיף באיטליה.

גם ברחבי העולם המגפה ממשיכה להתפשט, עם יותר מ-615,600 חולים. עד כה גבה הנגיף יותר מ-28 אלף קורבנות, 20 אלף מהם ביבשת אירופה, בעוד שהתפשטות הקורונה הגיעה כבר ליותר מ-200 מדינות מאז ההתפרצות בסין. בספרד מניין הקורבנות עלה ב-831 מקרים ל-5,690 בתוך יממה בלבד. בתאילנד מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-1,245. האו"ם מסר כי 86 מעובדיו ברחבי העולם אובחנו כחולים, מרביתם באירופה. בגרמניה אובחנו יותר מ-6,000 חולים חדשים בתוך יממה, מה שהעלה את מספר הנדבקים ל-48,582. רוסיה תסגור את גבולותיה כדי למנוע את התפשטות הקורונה.

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בארצות הברית עבר ביממה האחרונה את ה-100 אלף. לפי הדיווח, כ-18 אלף בני אדם נדבקו בנגיף ביממה האחרונה, כאשר 1,558 בני אדם מתו מהמחלה.

נתניהו: "ביחד ננצח את נגיף הקורונה"

צילום: דוברות ראש הממשלה

22:05 - מניין קורבנות הקורונה בצרפת עלה ל-2,314

רשויות הבריאות בצרפת הודיעו על 319 מקרי מוות נוספים מנגיף הקורונה. בכך, עלה מניין הקורבנות מהווירוס במדינה ל-2,314 בני אדם. מספר החולים בנגיף בצרפת עלה ל-37,575 בני אדם, לעומת 32,964 אתמול.

21:40 - הישראלי שמת מקורונה באיטליה הוא שמואל ספרי

שמואל ספרי בן ה-82 מחיפה הוא הישראלי שמת מנגיף הקורונה בבית חולים באיטליה. ספרי שהה יחד עם רעייתו בשייט בסבונה שליד טורינו בצפון איטליה. לאחר שהתגלה כחולה קורונה הוא אושפז בבית חולים וכעבור כמה ימים נקבע מותו. אשתו שוהה בבידוד במתקן צבאי בטורינו.

21:38 - חברת Gett מורידה את תעריפי המנוי לנהגי מוניות ב-50%

תעריפי המנוי לנהגי מוניות בחברת Gett ירדו ב-50% עקב הירידה הדרסטית ביציאות מהבית בכלל ובשימוש במוניות בפרט - כך מסר מנכ"ל החברה בישראל, מארק און. באיגרת ששיגר לנהגים, און כתב כי במהלך חודש אפריל תינתן הנחה של 50% על דמי הסדרנות החודשיים, והוסיף כי "אנחנו שותפי גורל למצב שוק המוניות, ומתוך כך אנו חושבים מבוקר ועד לילה איך אפשר לשפר את המצב ולהקל על ההשלכות הצפויות של המשבר". דני ברנר, נהג ותיק העובד עם החברה מסר כי "ההוזלה היא מצג שווא. מעט מדי ומאוחר מדי, ורק לנהגים במסלול היקר".

אנשים במסכות נושאים ארון קבורה באיטליה, היום(צילום: רויטרס)

21:20 - 14 בני אדם מתו ביממה האחרונה באירלנד

14 בני אדם מתו ביממה האחרונה באירלנד, כולם במזרח המדינה. עקב כך עלה המספר הכולל של הקורבנות במדינה ל-36 - כך נמסר ממשרד הבריאות. מדובר במספר המתים הגדול ביותר ליום אחד עד כה. בנוסף לכך, דווח גם על 294 מקרים נוספים של קורונה, עקב כך עלה מספר הנדבקים ל-2,415.

21:16 - צה"ל: מניין החיילים שנדבקו בקורונה עלה ל-58

מספר החיילים שנדבקו בנגיף הקורונה עלה ל-58 - כך נמסר מצה"ל. עוד נמסר כי המצב של כלל החולים מוגדר קל, וכי חייל אחד החלים עד כה. כמו כן, שוהים בבידוד 3,697 משרתי חובה, קבע ועובדי צה"ל.

20:53 - משרד הבריאות: מניין החולים בקורונה עלה ל-3,619

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-3,619 בני אדם - כך הודיע משרד הבריאות. בין החולים 54 במצב קשה, 81 במצב בינוני והיתר במצב קל. 89 מבין הנדבקים החלימו ושוחררו לבתיהם. מניין הקורבנות מהווירוס בישראל עומד על 12 בני אדם.

צוות רפואי באיטליה במהלך טיפול בחולה קורונה, היום(צילום: רויטרס)

20:51 - תייר ישראלי שחלה בקורונה מת בבית חולים באיטליה

תייר ישראלי בן 82 שחלה בנגיף הקורונה מת ביום חמישי האחרון בבית חולים באיטליה. אשתו נמצאת שם בבידוד, ומשרד החוץ מסייע לה לחזור לארץ. מדובר בתושב חיפה ששהה יחד עם רעייתו בסבונה שליד טורינו בצפון איטליה. לאחר שהתגלה כחולה קורונה, הוא אושפז בבית חולים ולאחר מספר ימים נקבע מותו.

20:26 - קורבן ראשון מקורונה בקטאר

משרד הבריאות בקטאר הודיע על מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה במדינה. על פי ההודעה, מדובר באישה בת 57 מבנגלדש, שסבלה ממחלות רקע. על פי משרד הבריאות בקטאר, זוהו 28 מקרי הידבקות נוספים בווירוס, רובם מהגרי עבודה.

20:22 - 889 בני אדם נוספים מתו ביממה האחרונה באיטליה

גורמי הבריאות באיטליה הודיעו כי 889 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך, חצה מניין הקורבנות את העשרת אלפים, ועלה ל-10,023. עוד נמסר כי מספר החולים בווירוס במדינה עומד על 92,472 בני אדם.

20:10 - נתניהו: רואה הפנמה של ההנחיות, אבל זה עדיין לא מספיק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם סרטון בחשבון הפייסבוק שלו וקרא לתושבים לשמור על ההנחיות. "מתחילים עוד שבוע במלחמה המשותפת שלנו נגד הקורונה. אני רואה הפנמה די רחבה, אבל זה עדיין לא מספיק. שמרו על עצמם, ועל ההנחיות. נצטרך הידוק נוסף, אבל אנחנו יכולים לנצח את זה. ביחד ננצח את הקורונה", אמר נתניהו.

אישה מתאמנת בפארק בניו יורק, כשהיא עוטה מסיכת להתגוננות מקורונה(צילום: רויטרס, רויטרס)

20:06 - ארה"ב: מניין המתים מהקורונה בניו יורק עלה ל-728

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע כי מניין הקורבנות מנגיף הקורונה עלה ל-728. עוד מסר קואומו כי מספר החולים בניו יורק בלבד עומד על 52,318 בני אדם. מושל ניו יורק ביקש מבתי המרקחת לספק תרופות לבתי תושבים ללא עלות. מוקדם יותר הודיע הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ, כי הוא שוקל הטלת סגר על מדינת ניו יורק.

19:57 - טורקיה: מניין הקורבנות מהקורונה עלה ל-108; 7,402 נדבקו

16 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה בטורקיה ביממה האחרונה - כך הודיעו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין הקורבנות מהווירוס בטורקיה ל-108 בני אדם. על פי ההודעה, 1,704 מקרי הידבקות חדשים בנגיף זוהו במדינה מאתמול, ומספר החולים עומד כעת על 7,402 בני אדם.

19:53 - נתניהו שוחח עם ראש ממשלת איטליה: מביע את תנחומיי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח בטלפון אמש עם ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה. בשיחה הביע נתניהו צער ותנחומים בשם ממשלת ישראל על האסון הגדול שפוקד את איטליה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

19:49 - טראמפ: שוקל להטיל סגר על ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר כי הוא שוקל להטיל סגר על ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט במטרה לבלום את התפשטות נגיף הקורונה. בדבריו בבית הלבן הוסיף טראמפ כי במקביל, הוא שוקל לפתוח את הכלכלה מחדש מוקדם ככל הניתן. כשנשאל האם הכלכלה תיפתח עד חג הפסחא, השיב הנשיא האמריקני: "נראה מה יהיה".

"שוקל להטיל סגר על ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט". טראמפ, היום(צילום: רויטרס)

19:14 - יותר מ-40 אלף בדיקות לגילוי קורונה נערכו ע"י מד"א

יותר מ-6,000 בדיקות לגילוי נגיף הקורונה ניטלו על ידי צוותי מד"א במהלך סוף השבוע האחרון, מתוכן 2,577 נלקחו במתחמי "היבדק וסע". בנוסף למתחמים אלו, הצוותים עורכים דגימות בבתיהם של אזרחים שפיתחו סימפטומים בכל רחבי הארץ. בסך הכל נטלו אנשי מד"א 40,109 דגימות לגילוי קורונה עד כה, מתוכן 11,192 במתחמי "היבדק וסע".

18:40 - הודו: קרונות רכבת יוסבו למחלקות לבידוד חולי קורונה

ממשלת הודו הודיעה כי היא מתכנתת להפוך כמה קרונות רכבת למחלקות בהן יבודדו חולים בנגיף הקורונה. זאת, על הרקע המצב הקשה של תשתית הבריאות במדינה. הרכבות בהודו הושבתו לחלוטין לאחר שראש הממשלה, נרנדרה מודי, הטיל סגר למשך 21 ימים ודרש מ-1.3 מיליארד התושבים להישאר בבתיהם בתקופה זו, בכדי לבלום את התפשטות הנגיף.

17:58 - יו"ר נשיאות המגזר העסקי: "המשק בדרך לקריסה"

יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי הזהיר כי "הולכים להוריד את המשק לפעילות של 15% ללא שום תכנית הצלה למשק". בראיון בתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12, מתח אמיתי ביקורת קשה על אוזלת ידה של הממשלה בטיפול במשבר הכלכלי. לדבריו, "אין תכנית כלכלית למשק, יש כיבוי שריפות. ראש הממשלה גייס את המוסד להביא מטושים ומכונות חמצן, אני קורא לו לגייס את המוסד לבדוק את החמצן של המגזר העסקי, כי המשק בדרך לקריסה". הוא הוסיף כי "התכנית שהוגשה עד כה היא זריית חול בעיני העסקים בישראל. התיירות קרסה, המלונות קרסו, 6,000 שקל לעצמאיים זה שתי עגלות וחצי בסופר למשפחה של ארבעה אנשים".

לטענתו, "אין תכנית ולא הוצגה לנו תכנית. אם לא תינתן לעסקים חבילת שיקום רצינית ואמיתית, אחרי פסח יהיו כאן מאות אלפי מפוטרים". הוא הבהיר כי "יש להקצות 1.5% מהתוצר, שהם כ-20 מיליארד שקל לטובת מנגנון פיצוי, לשמור את המגזר העסקי מעל פני המים ליום שאחרי". עוד הוסיף יו"ר נשיאות המגזר העסקי, כי "צריך לזכור שחוץ מהמגזר העסקי יש מגזר שלישי. מאות עמותות שלא מצליחות לעשות כרגע מה שהן עושות בימים רגילים והתרומה שלהן למשק היא אדירה".

עבודות חיטוי ברחובות מלזיה, היום(צילום: רויטרס, רויטרס)

17:35 - רוסיה תסגור את גבולותיה למניעת התפשטות הקורונה

רוסיה תסגור את גבולותיה החל מה-30 במרץ, במטרה לבלום את התפשטות נגיף הקורונה - כך הודיעה הממשלה הרוסית. על פי ההודעה, תיחסם תנועת הרכבות, הרכבים וכן הולכי רגל, והצו יחול גם על הגבולות הימיים של רוסיה. עם זאת, נהגי משאיות המובילות סחורה ודיפלומטים יורשו לחצות את הגבול. עד כה זוהו 1,264 חולי קורונה במדינה.

17:28 - סינגפור: מניין החולים בנגיף הקורונה עלה ל-802

70 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה זוהו בסינגפור - כך הודיע משרד הבריאות במדינה. בכך, עלה מספר החולים בווירוס בסינגפור ל-802 בני אדם.

17:25 - משרד הבריאות: נמצאו 8 נתונים סותרים בבדיקות הקורונה

בבדיקות לגילוי נגיף הקורונה נמצאו שמונה נתונים סותרים - כך נמסר ממשרד הבריאות. עוד צוין כי התוצאות לא נמסרו לציבור, ומי שנלקחו ממנו בדיקות ולא קיבל תשובה מתבקש להישאר בביתו.

שלטים הקוראים לתושבי לונדון להישאר בבית, בעקבות התפרצות הקורונה(צילום: רויטרס, רויטרס)

17:22 - 260 מתים מקורונה בבריטניה ו-2,546 חולים נוספים ביממה

הרשויות בבריטניה מסרו כי 260 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך, עלה מניין הקורבנות מהווירוס בממלכה ל-1,019. מספר החולים המאומתים בבריטניה עומד על 17,089 בני אדם.

17:06 - מתחילת האכיפה: 1,184 דוחות חולקו למפרי הנחיות משרד הבריאות

המשטרה פרסמה את נתוני הקנסות שחולקו למפירי הנחיות משרד הבריאות מתחילת האכיפה עד עתה, ולפי הנתונים, חולקו 849 דוחות על יציאה למרחב ציבורי למטרה או פעולה שנאסרה. 152 דוחות ניתנו על שהייה במקום אסור, שני דוחות על איסור תפילה מחוץ למקום מגורים, 73 דוחות על הפרת חובת בידוד ו-108 דוחות על סירוב להוראה על התקהלות. סך הכל 1,184 דוחות חולקו למפרי ההנחיות.

16:01 - שני צעירים ששוטטו בקריית אתא ותקפו שוטרים עוכבו לחקירה

שני צעירים, תושבי קריית אתא, עוכבו לחקירה לאחר שתקפו שוטרים. השניים נמצאו משוטטים ברחוב בניגוד להנחיות משרד הבריאות במאבק בנגיף הקורונה, ושוטרים שערכו סיור באזור ביקשו לקבל את פרטיהם. הצעירים סירבו למסור את הפרטים והחלו לגדף ולתקוף את השוטרים, ובשל כך נלקחו לחקירה.

אישה נוסעת ברכבת בבירת מלזיה קואלה למפור(צילום: רויטרס, רויטרס)

15:48 - שגריר ישראל בגרמניה החלים מנגיף הקורונה

שגריר ישראל בגרמניה, ג'רמי יששכרוף, שאובחן לפני כשבועיים כחולה בקורונה, נמצא הבוקר שלילי בבדיקות לגילוי הנגיף. יששכרוף יסיים הערב את הבידוד.

15:42 - שוויץ: 235 מתו מנגיף הקורונה; יותר מ-13 אלף נדבקו

38 בני אדם מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה בשוויץ - כך הודיעו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין הקורבנות בשוויץ ל-235 בני אדם. על פי ההודעה, מספר החולים בווירוס במדינה עומד על 13,213 בני אדם.

15:28 - משטרת חיפה פשטה על עסקים בואדי ניסנס

לטענת תושבים בואדי ניסנס, המשטרה פשטה על עסקים בשכונה, סגרה אותם ופיזרה קונים וסוחרים. התושבים דיווח על עימותים במקום שהובילו לעיכובים. מנגד, המשטרה טענה כי המעצר האלים (שאירע במקביל) הינו במסגרת אירוע פלילי שלא קשור במאבק בהתפשטות הקורונה. בכל אופן המעצר הזה אינו קשור לאכיפת הסגר.

14:52 - יפן: אובחנו 50 מקרים חדשים של הנגיף בטוקיו

50 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בטוקיו שביפו ביממה האחרונה - כך דווח היום (שבת) בכלי התקשורת במדינה. מושל טוקיו, יוריקו קוייק, אמר כי זו העלייה היומית הגדולה ביותר עד כה.

13:48 - ספרד: 832 מקרי מוות נוספים ביממה האחרונה

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה בספרד עלה ל-5,690, לאחר ש-832 בני אדם שחלו בנגיף מתו ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-72,248.

רחובות ריקים בניו אורלינס, בעקבות התפרצות הקורונה בארה"ב(צילום: רויטרס, רויטרס)

13:25 - הפיליפינים: מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-1,075

272 מקרים חדשים אובחנו בפיליפינים, מה שהעלה את מניין הנדבקים ל-1,075 - כך מסרו משרד הבריאות הפיליפיני. עוד נמסר כי 14 בני אדם נוספים מתו לאחר שחלו בנגיף במדינה, מה שהעלה את מניין המתים ל-68.

12:44 - איראן: מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-2,517

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה באיראן עלה ל-2,517, זאת לאחר ש-139 בני אדם מתו לאחר שחלו בנגיף ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי מניין הנדבקים הכולל במדינה עלה ל-35,408 מקרים.

12:22 - אינדונזיה: מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-102

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה באינדונזיה עלה ל-102, לאחר ש-15 בני אדם מתו לאחר שחלו בנגיף ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי אובחנו 109 מקרים חדשים שהעלו את מניין הנדבקים הכולל במדינה ל-1,155.

11:51 - הרשות הפלסטינית: מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-97

שישה מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו ברשות הפלסטינית - כך דווח בכלי התקשורת הפלסטיניים. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים הכולל ברשות עלה ל-97 בני אדם.

צוותי רפואה ואמבולנסים ברחובות לונדון בשל הסגר, היום(צילום: רויטרס)

11:49 - גרמניה: אובחנו 6,294 מקרים חדשים ביממה האחרונה

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בגרמניה עלה ל-48,582, זאת לאחר שאובחנו 6,294 מקרים חדשים ביממה האחרונה - כך מסר המכון למחלות זיהומיות במדינה. עוד נמסר כי 55 בני אדם נוספים שחלו בנגיף מתו, מה שהעלה את מניין הקורבנות במדינה ל-325 בני אדם.

11:00 - עיכוב במתן תוצאות הבדיקות בשל בעיית מחשוב

משרד הבריאות עדכן כי בשל בעיית מחשוב שהתגלתה במהלך הלילה בהעברת הנתונים, מתן תשובות המעבדות לבדיקות נגיף הקורונה מתעכב. עוד נמסר כי צוותים של משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה עובדים על פתרון בשעות אלה.

לפי גורם המעורה בפרטים, טרם ברור על כמה אנשים תשפיע תקלת המחשוב, אולם ייתכן כי על אנשים מעטים בלבד. לקופות החולים נודע עליה אמש מאנשי המשרד, והן התבקשו להפסיק למסור תוצאות למבוטחים. עם זאת, הבדיקות נמשכות כסדרן.

10:23 - מניין החולים בנגיף בישראל עלה ל-3,236

משרד הבריאות עדכן כי מניין החולים בנגיף הקורונה עלה ל-3,460. עוד נמסר כי 73 מתוכם במצב בינוני ו-50 במצב קשה. היתר, 3,236, מוגדרים במצב קל ו-89 החלימו.

אזרחים עם מסיכות מגן ברכבת התחתית בווהאן(צילום: רויטרס)

09:36 - רוחאני: מוכנים לשיא התפשטות הנגיף באיראן

נשיא איראן חסן רוחאני אמר כי הם מוכנים לשיא התפשטות נגיף הקורונה במדינה. "מערכת הבריאות של איראן חזקה", אמרה רוחאני בטלוויזיה הממלכתית במדינה. אמש עלה מניין הקורבנות מהנגיף במדינה ל-2,378 בני אדם.

08:41 - האו"ם: 86 עובדים ברחבי העולם אובחנו כחולים

האו"ם מסר כי 86 אנשי צוות ברחבי העולם אובחנו כחולים בנגיף הקורונה. דובר האו"ם, סטפן דוג'ריק, אמר כי מרבית אנשי הצוות שנדבקו נמצאים באירופה, אך ישנם גם עובדים שנדבקו באפריקה, אסיה, המזרח התיכון ובארצות הברית.

07:24 - תאילנד: אובחנו 109 מקרים חדשים של הנגיף

109 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בתאילנד - כך מסרו הרשויות במדינה. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים הכללי במדינה עלה ל-1,245. עוד נמסר כי אדם נוסף במדינה מת לאחר שחלה בנגיף והעלה את מניין הקורבנות לשישה בני אדם עד כה.

אזרחית נבדקת במתחם "היבדק וסע" בניו אורלינס, הבוקר(צילום: רויטרס)

06:18 - ברוניי: מקרה מוות ראשון מקורונה במדינה

גבר בן 64 מת לאחר שנדבק בנגיף הקורונה בברוניי, שבצפון האי בורנאו בדרום-מזרח אסיה - כך מסרו גורמי הרפואה במדינה. עד כה דווח במדינה על 115 מקרי הידבקות בנגיף, שחלקם קשורים לכינוס דתי במלזיה, שלדברי הרשויות הגיעו אליו כ-16 אלף איש.

05:28 - בית המחוקקים יפקח על הוצאות הסיוע לקורונה

יו"ר בית הנבחרים של ארצות הברית ננסי פלוסי אמרה כי בכוונת בית המחוקקים להקים ועדה שתפקח על הוצאות חבילת הסיוע למאבק בנגיף הקורונה. התוכנית, בהיקף של 2.2 טריליון דולר, אושרה אמש בבית הנבחרים.

04:48 - דרום קוריאה: אותרו 146 מקרי הידבקות חדשים בקורונה

146 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה התגלו ביממה האחרונה בקוריאה הדרומית - כך נמסר מהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן. בכך עלה מספר הנדבקים הכולל במדינה ל-9,478.

צוותים רפואיים מטפלים בחולי קורונה בבית החולים סן רפאל שבמילאנו איטליה(צילום: רויטרס)

04:36 - 132 מקרי הידבקות בקורונה במקסיקו; 4 בני אדם מתו

132 מקרי הידבקות חדשים אותרו ביממה האחרונה במקסיקו וארבעה בני אדם מתו בשל הידבקות בנגיף - כך הודיע משרד הבריאות במדינה. בכך עלה מספר הנדבקים במדינה ל-717, ומניין המתים כתוצאה מהווירוס עומד כעת על 12 בני אדם.

03:01 - 54 מקרי קורונה חדשים התגלו בסין; כולם של נוסעים מחו"ל

54 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה התגלו ביממה האחרונה בסין - כך מסרה נציבות הבריאות הלאומית במדינה. לפי הנציבות, כל המקרים התגלו אצלו אנשים שהגיעו ממדינות אחרות. אתמול נרשמו 55 מקרים חדשים בסין. כעת, מספר הנדבקים הכולל בנגיף בסין עומד על 81,394 בני אדם, כאשר מספר ההרוגים עלה בשלושה בני אדם ל-3,295.

02:53 - חמישה בני אדם מתו מקורונה בפנמה; 12 נוספים נדבקו

חמישה מקרי מוות דווחו כתוצאה מנגיף הקורונה בפנמה - כך מסרו רשויות הבריאות במדינה. עד כה מתו במדינה 14 בני אדם כתוצאה מהווירוס. בנוסף לכך, אושרו 112 מקרים חדשים של קורונה, מה שמעלה את מספר המדבקים בפנמה ל-786.

02:18 - ברזיל תמנע כניסת תיירים לשטחה למשך 30 יום

ברזיל תמנע כניסה של תיירים לשטחה מיום ראשון למשך 30 ימים, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה במדינה - כך הודיע משרד המשפטים במדינה.

01:22 - טראמפ: "נייצר בתקופה הקרובה 100 אלף מכונות הנשמה"

ארצות הברית תייצר 100 אלף מכונות הנשמה חדשות בתקופה הקרובה - כך הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, במסיבת עיתונאים בעקבות הזינוק במספר הנדבקים במדינה. לדבריו, "אם לא נשתמש בכל מכונות ההנשמה שנייצר, נוכל לסייע לאיטליה ולמדינות אחרות". בנוסף לכך, אמר טראמפ כי מנכ"ל חברת בואינג התחייבה לסייע בייצור אמצעי מיגון מפני הנגיף.

"נסייע לאיטליה ולמדינות אחרות". טראמפ מודיע שחברת בואינג תייצר אמצעי מיגון מפני קורונה(צילום: רויטרס, רויטרס)

01:00 - אירלנד: על האזרחים להישאר בבית עד 12 באפריל

ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקר הודיע לאזרחי המדינה כי עליהם להישאר בבית עד 12 באפריל, בכדי לסייע בהאטת התפשטות נגיף הקורונה. לדבריו, ניתן לעזוב את הבית רק כדי לקנות מצרכים, פעילות גופנית פרטנית קצרה או ביקורים משפחתיים חיוניים. עוד מסר ראש הממשלה האירי כי כמעט כל החנויות ייסגרו, כל המפגשים הפומביים ייאסרו, ועל אנשים מעל גיל 70 או עם מחלות כרוניות, להישאר בבתיהם למשך תקופה ארוכה.

00:50 - מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה בירדן

מקרה מוות ראשון כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה דווח על ידי סוכנות הידיעות הממלכתית במדינה. לפי הדיווח, אישה בשנות ה-80 לחייה מתה בבית החולים. שר הבריאות הירדני אמר כי ביממה האחרונה אותרו בירדן 23 מקרים חדשים של קורונה, מה שהעלה את כמות הנדבקים במדינה ל-235.

00:32 - יותר מ-100 אלף נדבקו בנגיף הקורונה בארה"ב

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בארצות הברית עבר את ה-100 אלף, והוא עומד כעת על 100 אלף וארבעים - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. לפי הדיווח, המדינה שנמצאת במקום השני מבחינת מספר הנדבקים היא איטליה עם 86,498 מקרים וסין במקום השלישי עם 81,340 מקרים של הידבקות בנגיף.

23:20 - טראמפ חייב את ג'נרל מוטורס לייצר מכונות הנשמה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חתם על צו המחייב את יצרנית הרכב האמריקנית ג'נרל מוטורס לייצר מכונות הנשמה. זאת במסגרת מאמצי הממשל להיאבק במשבר הקורונה. כמות המכשירים שתייצר החברה טרם נקבעה.

21:30 - ארה"ב: הקונגרס אישר את חבילת הסיוע במאבק בקורונה

הקונגרס האמריקני אישר את חבילת הסיוע שהוביל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בסך 2.2 טריליון דולרים, במסגרת המאבק במשבר הקורונה והשפעתו על המשק. בית הנבחרים אישר את הצעד בהצבעה קולית, בתמיכה רחבה של מחוקקים מטעם שתי המפלגות שהתייצבו מאחורי הצעת החוק שכוללת את הסכום הגובה ביותר בהיסטוריה.

במסגרת התמריץ הגדול, תינתן עזרה כלכלית למובטלים ויועברו תקציבים נוספים לבתי החולים ברחבי המדינה. בנוסף לכך, יוקצו כספים רבים מתוך התקציב כדי לתמוך כלכלית בעסקים קטנים.

  • נגיף הקורונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully