מניין קורבנות הקורונה מטפס ברחבי העולם; נתניהו דן בהחמרת ההנחיות

מספר החולים בארץ עלה ל-883, משרד הבריאות קרא: "אל תצאו מהבית". מד"א יחל בהקמת מתחמי בדיקות קורונה בערים נוספות. סמוטריץ' נכנס לבידוד לאחר שנפגש עם חולה. יותר מחצי מיליון נרשמו כדורשי עבודה בשירות התעסוקה. בספרד נרשמו 324 מתים ביממה. עדכונים שוטפים

בועז אפרת, לירן לוי, דנה ירקצי, יואב איתיאל, מאיה הורודניצ'אנו, יניר יגנה, יפעת רוזנברג וסוכנויות הי
צילום: רועי מסיקה, עריכה: אסף דרורי

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי הארץ והעולם, הבוקר (שבת) עדכן משרד הבריאות כי מניין החולים עלה ל-883 בני אדם, עלייה של 178 ביממה האחרונה. 15 מהחולים מוגדרים במצב קשה, 19 במצב קל ואילו 812 הנותרים במצב קל. מנגד, 36 מהם הבריאו מהנגיף. אמש נרשם הקורבן הרשון מהנגיף בישראל, לאחר שקשיש בן 88 מת בבית החולים שערי צדק שבירושלים לאחר שחלה.

בתאילנד הודיעו כי ביממה האחרונה אובחנו כמות החולים הגדולה ביותר ומניין הנדבקים עלה ל-411. בסינגפור מסרו הרשויות במדינה כי שני בני אדם מתו לאחר שחלו בנגיף והפכו לקורבנות הראשונים של המדינה מהנגיף. בקולומביה הודיעו כי יכנסו לסגר החל מיום שלישי הקרוב. באיראן מניין הקורבנות זינק ביותר ממאה בני אדם ועומד על 1,556. בספרד רשמו 324 מקרי מוות נוספים ביממה האחרונה, מה שהעלה את מספר הקורבנות במדינה ל-1,326.

מחלקת חולי הקורונה בבית החולים איכילוב בתל אביב (צילום: ראובן קסטרו)

23:45 - קפריסין: קורבן ראשון מנגיף הקורונה במדינה

משרד הבריאות בקפריסין הודיע על מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה במדינה. עוד נמסר כי מספר החולים בווירוס בקפריסין עומד על 84 בני אדם.

23:38 - צה"ל: מספר המבודדים בשירות עלה ל-6,098

6,098 מבין המשרתים בחובה, בקבע ובקרב עובדי הצבא, נמצאים בבידוד - כך נמסר מצה"ל. זאת, לאחר שמספר החולים בנגיף הקורונה המשרתים בצה"ל עלה ל-14. עוד נמסר כי מרביתם חזרו מחופשה בחו"ל, וכי היתר באו במגע עם חולים בנגיף.

23:37 - 4 עובדות נוספות בבית משפט השלום בבאר שבע חלו בקורונה

ארבע עובדות נוספות בבית משפט השלום בבאר שבע אובחנו כנשאיות של נגיף הקורונה. עד כה חלו בווירוס שש עובדות מאותו בית המשפט.

22:23 - טורקיה: מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-21; 947 נדבקו

משרד הבריאות בטורקיה הודיע על 12 מתים נוספים מנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך, עלה מניין המתים מהווירוס במדינה ל-21 בני אדם. עוד נמסר כי מאז אתמול זוהו 277 מקרי הידבקות חדשים בנגיף, וכי מספר החולים בטורקיה עומד על 947 בני אדם.

21:40 - קונסול ישראל בניו יורק נכנס לבידוד מחשש שנדבק בקורונה

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, נכנס לבידוד מחשש להידבקות בנגיף הקורונה. זאת, לאחר שמאבטחו האישי בקונסוליה הישראלית אובחן כחולה בווירוס.

21:00 - בריטניה: מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-220

53 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה באנגליה ביממה האחרונה - כך הודיעו גורמי הבריאות בבריטניה. בכך, עלה מניין הקורבנות מהווירוס במדינה ל-220.

חיילים אוכפים את הסגר באיטליה, היום (צילום: רויטרס)

20:56 - צרפת: 112 מתים מנגיף הקורונה ביממה האחרונה

משרד הבריאות בצרפת הודיע כי 112 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה במדינה. בכך, עלה מניין המתים מהווירוס בצרפת ל-562. עד כה זוהו 14,459 מקרי הידבקות בנגיף במדינה, מתוכם 1,525 במצב קשה.

אנשים עוטים מסכות ליד העיר העתיקה בירושלים, היום (צילום: פלאש 90, יוסי זמיר)

20:09 - השר סמוטריץ' נכנס לבידוד לאחר שנפגש עם נשאית קורונה

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נכנס לבידוד, לאחר שנפגש עם מי שאובחנה כנשאית נגיף הקורונה. סמוטריץ' ישאר בבידוד עד ליום שישי הקרוב, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. השר מסר כי "יחד נעבור את התקופה המורכבת הזו. אמשיך לעבוד מהבית וללוות מרחוק את מאמצי הממשלה ומשרד הבריאות".
שבוע טוב".

20:08 - ליצמן: מעולם לא הוריתי על הפסקת פעילות המעבדות בשבת

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי לדיווחים אודות הוראתו שלא להפעיל את המעבדות הרפואיות בשבת "אין כל שחר". ליצמן טען כי "המעבדות עוסקות בהצלת חיים, שמשמעותן פיקוח נפש. עוד בטרם כניסת השבת, הודענו לכלי התקשורת כי מבחינת משרד הבריאות המעבדות הרפואיות פועלות ללא הפסקה".

19:55 - נתניהו ידון בהחמרת ההנחיות לציבור בשל הפרת ההגבלות

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים היום (שבת) דיון בצורך בהחמרת ההנחיות של משרד הבריאות למאבק בהתפשטות הקורונה. זאת, בכדי לצמצם את היציאה של הציבור מהבתים, בעקבות הפרה חלקית של ההנחיות.

19:33 - איטליה: 793 מתים מנגיף הקורונה ביממה האחרונה

793 בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה באיטליה ביממה האחרונה - כך מסרו גורמים רשמיים במדינה. בכך, עלה מניין המתים מהווירוס באיטליה ל-4,825. מדובר בעלייה הגדולה ביותר במספר המתים ביממה מאז תחילת התפרצות הנגיף במדינה. עוד נמסר כי מספר החולים מהנגיף באיטליה עומד על 53,578 בני אדם.

19:22 - מספר דורשי העבודה חצי את רף חצי המיליון במהלך השבת

כ-28 אלף ישראלים נוספים נרשמו כדורשי עבודה במהלך השבת - כך נמסר היום (שבת) משירות התעסוקה. בכך, עלה מספר דורשי העבודה בעקבות משבר הקורונה ל-503,915 בני אדם. עוד נמסר כי 91% מהנרשמים הוצאו לחופשה ללא תשלום.

18:55 - שלושה מתחמי בדיקת קורונה של מד"א יוקמו הלילה

מגן דוד אדום הודיע כי שלושה מתחמים חדשים של "הבדק וסע" לבדיקת קורונה יפתחו הלילה בחיפה, ירושלים ובאר שבע. המתחם בירושלים יוקם בחניון המזרחי של אצטדיון טדי, ומיקומם המדויק של יתר המתחמים יפורסמו על ידי מד"א בהמשך. "שלושת המתחמים החדשים יוקמו במהירות האפשרית, וצפויים להתחיל לפעול בימים הקרובים, כמו המתחם שכבר נפתח בתל אביב", נמסר בהודעת מד"א.

תיירים מתמגנים מפני הקורונה בשדה התעופה בקמבודיה, היום (צילום: רויטרס)

18:46 - צה"ל: מספר חולי הקורונה בשירות עלה ל-14

שניים מבין החולים החדשים בנגיף הקורונה שזוהו בישראל הם חיילים בשירות סדיר - כך נמסר מצה"ל. בכך, עלה מספר הנדבקים המשרתים בצה"ל ל-14. חולה מספר 847 הוא בן 22 מדרום הארץ ומצבו מוגדר קל. בנוסף אליו, גם חולה מספר 850 היא חיילת בת 19 מהמרכז, ומצבה מוגדר קל.

18:24 - משהב"ט מסר למשרד הבריאות 3,000 מטושים מארה"ב

משרד הביטחון מסר לפני זמן קצר לנציגי משרד הבריאות משלוח של 3,000 מטושים לבדיקת קורונה שהובא בטיסה מארצות הברית לישראל. את המטושים איתרה ורכשה משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק, בהמשך להנחייתו של שר הביטחון נפתלי בנט למשרד הביטחון לסייע ברכש כחלק מהמאמץ הלאומי להתמודדות עם נגיף הקורונה.

18:10 - איטליה: 546 מתים מנגיף הקורונה ביממה במחוז לומברדיה

546 בני אדם מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה במחוז לומברדיה שבאיטליה. בכך, הגיע מספר הקורבנות במחוז הצפוני בלבד ל-3,095.

17:46 - 7 חולי קורונה התגלו השבוע במושב גילת; מצבם קל

במהלך השבוע האחרון התגלו שבעה חולים בנגיף הקורונה במושב גילת שבמועצה האזורית מרחבים. הערכת הגורמים במועצה היא שההדבקה התרחשה ככל הנראה במסיבת פורים במושב. מצבם של השבעה מוגדר קל והם נמצאים באשפוז ביתי. בין הנדבקים גם ראש המועצה, שי חג'ג', שלאחר מפגש עמו נכנסו השרים אריה דרעי וצחי הנגבי וכן חברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר נכנסו לבידוד ביתי. כ-200 מתושבי גילת שוהים בבידוד לאחר שבאו במגע עם חולים.

משלוח המטושים לבדיקת קורונה שיובאו מארה"ב. היום (צילום: משרד הביטחון)

17:29 - בוסניה: קורבן ראשון מנגיף הקורונה במדינה

רשויות הבריאות בבוסניה הודיעו על מקרה המוות הראשון מנגיף הקורונה במדינה. מספר החולים בווירוס בבוסניה עומד על 90 בני אדם, ומצב חירום הוכרז במדינה בעקבות התפשטות הנגיף.

16:13 - מאות ישראלים יוחזרו לארץ מהודו במטוסי חילוץ של אל על

חברת אל על תוציא הלילה שתי טיסות חילוץ למטיילים ישראלים מהודו לישראל. כ-550 מטיילים ישראלים יוחזרו לארץ ממומביי במטוסי הדרימליינר של החברה. זאת, בעקבות הודעתה של הודו על סגירת גבולותיה מחשש להתפשטות נגיף הקורונה. הטיסה הראשונה תמריא בשעה 21:30 (שעון הודו) ותנחת בנתב"ג מחר בשעה 02:05 (שעון ישראל). הטיסה השנייה תמריא בשעה 23:00 (שעון הודו) ותנחת בשעה 03:35 (שעון ישראל).

15:53 - שוויץ: מניין המתים מהקורונה עלה ל-56; 6,100 נדבקו

מניין המתים מנגיף הקורונה בשוויץ עלה ל-56, ומספר החולים עומד על 6,100 בני אדם - כך הודיע משרד הבריאות במדינה. זאת, לאחר שביממה האחרונה זוהו יותר מ-1,200 מקרי הידבקות חדשים בווירוס, ומתו 13 בני אדם.

15:43 - מנכ"ל משרד הבריאות: "מבקש מהציבור - אל תצאו מהבית"

משרד הבריאות שוב קרא לציבור להישאר בבתים, ולהפקיד לשמור על ההנחיות לבלימת התפשטות הקורונה ומסר כי "מזג האוויר היפה הוא לא סיבה לצאת החוצה". מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התריע: "אל תצאו מהבית. הקפידו על ההנחיות של משרד הבריאות, אחרת נמצא את עצמנו בהתפרצות משמעותית. מי שיצא - נא לחזור הביתה". המשרד הזהיר כי במידה והציבור לא יענה להנחיות, "לא יהיה מנוס מלהחמיר את הצעדים".

למרות ההנחיות לבלימת הקורונה, רבים יצאו לטייל בפארק הירקון. היום (צילום: אתר רשמי, ללא)

15:38 - פינלנד: קורבן ראשון מנגיף הקורונה במדינה

הרשויות בפינלנד אישרו את מקרה המוות הראשון מנגיף הקורונה במדינה. עד כה נדבקו בווירוס בפינלנד 521 בני אדם.

15:32 - המשטרה פיזרה התקהלויות של מאות תושבי אזור המרכז

המשטרה ואנשי הפיקוח העירוני פיזרו התקהלויות של אזרחים שיצאו מביתם בתל אביב, בבת ים וברמת גן. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן קרא לתושבי העיר להישמע להנחיות: "אנחנו מבינים לגמרי את הצורך להתאוורר אבל חובה לעשות זאת תוך הקפדה על הכללים מדובר בסכנת נפשות שלכם ושל כולנו בסופו של יום".

15:15 - הולנד: 637 מקרים חדשים של הנגיף ביממה האחרונה

637 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה בהולנד - כך הודיע משרד הבריאות. עוד נמסר כי מניין הקורבנות עומד על 136 בני אדם.

המשטרה כורזת לציבור לחזור לבתים בכיכר רבין בתל אביב, היום (צילום: דוברות משטרת ישראל)

15:03 - קפריסין: פונתה סירה עם כמאה פלטים בשל החשש מהנגיף

משטרת קפריסין מסרה כי סירה שהובילה כמאה פליטים פונתה בשל הוראת הממשלה האוסרת על כניסת אזרחים זרים כחלק מהניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. עוד נמסר כי נאמר לנוסעים שהוא לא יוכלו לרדת מהסיפון וכי הוצע להם מזון מים ודלק לדרך.

14:30 - סינגפור: אובחנו 47 מקרים חדשים של הנגיף

47 מקרים נוספים של נגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה בסינגפור - כך מסרו הרשויות במדינה. עם אבחון המקרים החדשים, מניין הנדבקים עלה ל-432 בני אדם.

14:04 - פורטוגל: מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-12

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה הכפיל עצמו ביממה האחרונה ועלה ל-12 בני אדם - כך מסרו רשויות הבריאות במדינה. עוד נמסר כי מניין הנדבקים עלה ל-1,280, לעומת 1,059 בתום היממה הקודמת.

13:31 - ספרד: 324 מקרי מוות מהנגיף ביממה האחרונה

324 מקרי מוות מנגיף הקורונה נרשמו ביממה האחרונה בספרד - כך עדכן משרד הבריאות במדינה. עם מקרי המוות הנוספים, מניין הקורבנות במדינה עלה ל-1,326. עוד נמסר כי ביממה האחרונה עלה מספר הנדבקים ל-24,926 לעומת 19,980 לאחר היממה הקודמת.

13:22 - קורבן הקורונה הראשון בישראל: אריה אבן בן ה-88

אריה אבן, בן 88 מירושלים, הוא הקורבן הראשון בישראל מנגיף הקורונה - כך הותר לפרסום. אבן, ניצול שואה, עלה לארץ מהונגריה בשנת 1949. הוא הותיר אחרי ארבעה ילדים, 18 נכדים ונין אחד.

אישה עוטה מסכת מגן בנמל התעופה באתונה, יוון (צילום: רויטרס)

12:37 - הונג קונג: בתי הספר יישארו סגורים עד להודעה חדשה

בתי הספר בהונג קונג יישארו סגורים עד להודעה חדשה בשל התפשטות נגיף הקורונה - כך מסרו הרשויות במדינה. עוד נמסר כי מבחני הקבלה לאוניברסיטאות ידחו ל-24 באפריל. עד כה אושרו בהונג קונג 273 מקרים של הנגיף.

12:04 - גרמניה: אובחנו 2,705 מקרים חדשים של הנגיף

2,705 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בגרמניה - כך נמסר מהמרכז לבקרת ומניעת מחלות במדינה. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים במדינה עלה ל-16,662 בני אדם.

11:42 - משרד הבריאות: מניין החולים בנגיף עלה ל-883

משרד הבריאות עדכן כי מניין החולים בנגיף הקורונה עלה ל-883 בני אדם. 19 מביניהם במצב בינוני ו-15 במצב קשה. 812 הנותרים מוגדרים במצב קל ו-36 החלימו.

חיילים ושוטרים אוכפים הסגר על בירת ירדן, עמאן (צילום: רויטרס)

11:30 - איראן: מניין החולים מהנגיף במדינה עלה ל-20,610

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה באיראן עלה ל-1,556 בני אדם - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי עד כה מספר החולים שנדבקו בנגיף במדינה עומד על 20,610 בני אדם.

11:22 - הפיליפינים: אובחנו 45 מקרים חדשים של הנגיף

45 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בפיליפינים, מה שהעלה את מניין הנדבקים במדינה ל-307 בני אדם - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי עד כה מתו 19 בני אדם במדינה לאחר שחלו בנגיף.

11:08 - אינדונזיה: שישה מקרי מוות נוספים מהנגיף

שישה בני אדם באינדונזיה מתו לאחר שחלו בנגיף הקורונה, מה שהעלה את מניין הקורבנות מהנגיף במדינה ל-38 - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עוד נמסר כי אובחנו 81 מקרים חדשים של הנגיף, מה שהעלה את מספר הנדבקים ל-450.

מתחם הקניות עין שמר צומת כרכור ריק מאדם, הבוקר (צילום: שלומי גבאי)

10:21 - הרשות הפלסטינית: מניין החולים בנגיף עלה ל-52

הרשות הפלסטינית עדכנה כי אובחנו ארבעה מקרים חדשים של נגיף הקורונה, שלושה מהם ברמאללה ואחד בחברון. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים ברשות עלה ל-52 בני אדם, מתוכם 17 החלימו.

09:50 - רוחאני: מצפים לשיפור בסטיאצית הנגיף תוך שבועיים

נשיא איראן חסן רוחאני אמר כי איראן מצפה לשיפור בסיטואציה שיצר נגיף הקורונה תוך שבועיים. "ההגבלות על התנועה וההוראה להישאר בבית יחולו לשבועיים-שלושה", אמר רוחאני. "צריך לעשות הכל כדי להחזיר את התפוקה הכלכלית לנורמה". עד כה 149 בני אדם מתו מהנגיף באיראן ו-1,046 נדבקו.

07:07 - תאילנד: מניין החולים במדינה עלה ל-411 בני אדם

89 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בתאילנד ביממה האחרונה - כך מסר משרד הבריאות במדינה. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים במדינה עלה ל-411 בני אדם.

עובד מטהר את הכניסות לרכבת התחתית בבואנוס איירס (צילום: רויטרס)

06:37 - יפן: מספר חולי הקורונה ממשיך לעלות ועובר את האלף

1,016 איש ביפן נדבקו בנגיף הקורונה בהדבקה שבתוך תחומי המדינה - כך מסרו הבוקר הרשויות ביפן. הדבר מהווה שיא במספר החולים במדינה שממשיך להיות בעליה, זאת אם לא מתחשבים ב-712 החולים שהגיעו לחופיה בספינת התענוגות "דיימונס פרינסס" לפני כחודש וחצי.

06:05 - סינגפור: קורבנות ראשונים מנגיף הקורונה במדינה

שני בני אדם מתו היום מנגיף הקורונה בסינגפור - כך לפי הרשויות במדינה. השניים, אישה בת 75 מסינגפור וגבר בן 64 מאינדונזיה, מהווים את הקורבנות הראשונים מהנגיף בסינגפור. מאז התפרצות הנגיף בסוף ינואר במדינה, נדבקו בו 385 בני אדם וסינגפור הצליחה להימנע מקורבנות בשטחה, עד היום.

לוס אנג'לס ריקה מאדם לאחר הנחיית מושל קליפורניה שלא לצאת מהבתים (צילום: רויטרס)

05:45 - קולומביה: המדינה תיכנס להסגר החל מיום שלישי

נשיא קולומביה, איוון דוקה, הודיע הבוקר כי תושבי קולומביה ייכנסו להסגר של 19 יום החל מיום שלישי בלילה, זאת כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה במדינה. 158 בני אדם במדינה נדבקו בנגיף במדינה הדרום אמריקנית.

04:35 - קוריאה הדרומית: 147 איש נדבקו בקורונה ביממה האחרונה

147 בני אדם בקוריאה הדרומית נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקורונה - כך דיווח הלילה משרד הבריאות של המדינה. הדבר מביא את מספר הנדבקים במדינה ל-8,799, ומהווה עלייה במספר הנדבקים ביחס לאתמול, אז נדבקו 87 בני אדם. מאז ה-29 בפברואר, היום בו מספר ההידבקויות במדינה היה הגדול ביותר ועמד על 909 איש, קצב ההדבקויות בקוריאה הדרומית נמצא במגמת ירידה, אולם העובדה כי מספר הנדבקים במדינה עלה ביחס ליממה הקודמת יכול להיות סימן מדאיג לבאות.

שטיפת ידיים נכונה למניעת התפשטות הנגיף (צילום: עיבוד תמונה, עיבוד תמונה)

04:12 - מקסיקו: 203 איש במדינה נדבקו בנגיף הקורונה עד כה

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח הלילה כי 203 במדינה נדבקו בנגיף הקורונה, עלייה של 39 נדבקים ביום.

03:21 - סין: יום שלישי ברצף ללא נדבקים חדשים בקורונה במדינה

סין דיווחה הלילה על היום השלישי ברצף ללא הידבקויות מקומיות בנגיף הקורונה במדינה - כך לפי משרד הבריאות של המדינה. אמש אובחנו 41 חולים במדינה, אולם החולים הינם תיירים שהגיעו מחוץ לסין ולא נדבקו בה. הדבר מביא את מספר החולים שהגיעו מחוץ למדינה ל-269. עם אותם החולים, מספר הנדבקים בסין מאז תחילת התפרצות הנגיף בסוף דצמבר עומד על 81,008 ומספר קורבנות הנגיף עומד על 3,255 שבעה מהם מתו אמש.

02:54 - פנמה: 200 בני אדם נדבקו בקורונה ביממה האחרונה

200 בני אדם בפנמה נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקורונה - כך אישר הלילה משרד הבריאות של המדינה. מספר הנדבקים מהווה עלייה, שכן אמש נדבקו 137 איש במדינה.

01:40 - קובה סוגרת את גבולותיה כדי למנוע את התפשטות הקורונה

קובה לא תאפשר כניסת זרים לשטחה החל מיום שלישי הקרוב, למעט אלו שמתגוררים בה, כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה במדינה - כך הודיע נשיא קובה, מיגל דיאס-קאנל.

עוד בוואלה!

מנגיף מסתורי עד לסגר לאומי: חודשיים של קורונה בישראל, שלב אחרי שלב

לכתבה המלאה

00:36 - עובד במשרדו של סגן נשיא ארה"ב נדבק בקורונה

עובד במשרדו של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, נדבק בנגיף הקורונה - כך לפי דובר משרדו של סגן הנשיא. עוד אמר הדובר כי לא לנשיא, דונלד טראמפ, ולא לסגן הנשיא היה מגע עם החולה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully