וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית ספר עם 1,150 תלמידים בבידוד מחשש לקורונה, תלמיד חולה שהה בבלומפילד

1,150 תלמידי בית ספר ברנר ישהו בבידוד בעקבות הידבקות אחד מתלמידי כיתה ט', שעובד ב"פיראט האדום". נשאית נוספת היא סגנית מנהלת בית ספר יסודי בקריית אונו, שתלמידיה בכיתה ה' הונחו להיכנס לבידוד. הנער שהה באצטדיון בלומפילד - על עשרות מצופי המשחק להיכנס לבידוד

צילום: יותם רונן ודוברות גבעת ברנר, עריכה: אסף דרורי

(בווידיאו: ספירת "קלפיות הקורונה" של הבחירות, אתמול)

התפשטות הקורונה - עדכונים אחרונים:

  • תלמיד כיתה ט' בבית ספר בגבעת ברנר נדבק בנגיף, כל בית הספר נשלח לבידוד
  • הנער שהה באצטדיון בלומפילד; חובת בידוד חלה על עשרות מצופי המשחק
  • נדבקת נוספת: סגנית מנהלת בית ספר בקריית אונו, תלמידי כיתה ה' נשארו בבית
  • מניין הנדבקים בישראל עלה ל-15, בהם גם אדם שחזר מאיטליה ושוהה בבידוד

1,150 תלמידי בית ספר ברנר נשלחו היום (רביעי) לבידוד בביתם, לאחר שאחד מהם, תלמיד כיתה ט' שעובד ב"פיראט האדום", נדבק בנגיף הקורונה. ישראלית נוספת שנדבקה בנגיף היא סגנית מנהלת בבית הספר ורשה אביגדור בקריית אונו, וכל תלמידיה שבכיתה ה' הונחו אף הם להיכנס לבידוד. משרד הבריאות הזהיר כי "אנחנו צפויים לעליית מדרגה".

התלמיד, שעובד בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, נדבק לאחר שבא במגע עם תושב היישוב אירוס, שחזר מאיטליה בשבוע שעבר. במשרד הבריאות הודיעו כי הוא שהה בחנות בתאריכים 23-26 בפברואר בשעות 16:30-21:00 ובבית הספר ברנר בתאריכים 24-26 בפברואר. משרד הבריאות מסר כי "כל תלמידי בית הספר אזורי ברנר, כולל מורים, אנשי צוות וצוות ההסעות שהיו במגע עם הילד, מתבקשים להכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני".

בנוסף לכך, הנער שהה באצטדיון בלומפילד בשער שמונה במשחק דרבי שנערך ביום שני, 24 בפברואר, בשעות 20:00-22:00. משרד הבריאות הודיע כי חלה חובת בידוד על מי שישב באותו המשחק במקומות הבאים: שער 7-8, גוש 425, בין השורות 43-49 כולל, בכל השורות, ובכיסאות 169-179 כולל.

תיכון ברנר בקיבוץ גבעת ברנר. יותם רונן
התלמידים נשארים בבית. בית הספר "ברנר" בגבעת ברנר/יותם רונן

הבוקר, תלמידי שכבתו בבית הספר, שבגבעת ברנר, נשארו בבית והונחו שלא להגיע ללימודים. בהודעה לתושבים, החתומה על ידי מנהל בית הספר איציק חולדאי, ראש מועצת ברנר דורון שידלוב, ראש מועצת גן רווה מוני אלימלך וראש מועצת גדרות יוסי קנדלשיין, הוסבר: "לפי הנחיות משרד הבריאות כל מי שבא במגע עם התלמיד נכנס לבידוד - צוות בית הספר פונה בשעה זו בצורה פרטנית לכל אחת ממשפחות התלמידים שעליהם להיכנס לבידוד ומעדכן אותן וזאת לפי הנחיית משרד הבריאות".

בהודעה נמסר כי הלימודים בוטלו "כדי שנוכל לוודא שהגענו לכל התלמידים הרלוונטיים". עוד הובהר כי הלימודים בשאר השכבות בתיכון, כמו גם ביתר מוסדות החינוך במועצה, פועלים כסדרים. "אנו מבקשים מכם להישמע להוראות משרד הבריאות, המופיעות באתר משרד הבריאות. נמשיך ונעדכן בכל עת במידה ויהיו התפתחויות או שינוי בהנחיות", נמסר בהודעה לתושבים.

אבי בלין, אבא לילדה מכיתתו של התלמיד החולה, אמר לוואלה! NEWS כי היא נמצאת בחדרה, באזור משלה. "הילדה מרגישה טוב, היא בריאה. היא מתוחה כי כל הסיפור הזה מאוד מלחיץ אותה. היא מכירה את הילד", אמר. הוא הוסיף: "אנחנו משתדלים לחזק אותה. אצלנו יש קצת לחץ, זה לא דבר רגיל. להגיד שאנחנו מקבלים את זה בשוויון נפש? ממש לא. אנחנו מקשיבים להנחיות. פאניקה זהירה".

בלין משמש גם כמזכיר קיבוץ גבעת ברנר. הוא הסביר כי "מרבית התלמידים הם מהקיבוץ שלנו". לדבריו, בשעה 8:00 הוועד המקומי התכנס והחל להפיץ את המידע ליישוב בצורה מסודרת. "ברגע שהמידע הזה הופץ הודיעו לנו שהשנתון לא מגיע לבית הספר והתלמידים נשארים בבידוד ביתי. מיד התארגנו. מיד קיבלנו את האינפורמציה מה מותר ומה אסור".

הנדבקת הנוספת, סגנית המנהלת של ורשה אביגדור מקריית אונו, מלמדת את כיתה ה' 1 בבית ספרה והיא שוהה כעת בבידוד. הבוקר, 27 תלמידי הכיתה, שבעה עובדי הוראה וסייעת הונחו שלא להגיע לבית הספר ולהיכנס אף הם לבידוד. סגנית המנהלת נדבקה לאחר ששהתה בחנות "הפיראט האדום" מעל ל-15 דקות.

אוהדי מכבי תל אביב. ניב אהרונסון
אוהדי מכבי תל אביב באיצטדיון בלומפילד/ניב אהרונסון

הלילה נודע כי שלושה ישראלים נוספים נדבקו בקורונה, בהם גם אדם נוסף ששב מאיטליה ב-20 פברואר ומאז שהה בבידוד בביתו. מצבם קל והם שוהים בבידוד. החולה, מתל אביב, יצא מישראל ב-22 בפברואר בטיסת איזיג'ט לאיטליה מספר EJ2564 בשעה 13:00 שנחתה בוונציה ב-16:20. הוא שב לישראל ב-29 בפברואר מוונציה בטיסה מספר EJU3342, שיצאה ב 12:20 ונחתה בישראל בשעה 16:30. משרד הבריאות הודיע כי "נוסעי הטיסה מתבקשים להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני".

בנוסף לכך, על המצביעים שהגיעו לקלפי שבה הנוסע הצביע להאריך את הבידוד שבהם הם שוהים. "החולה נמצא בבידוד בביתו מאז שובו לישראל ומלבד מימוש זכות ההצבעה בקלפי הייעודית למבודדי בית ברחוב קלאוזנר 14 ברמת אביב לא יצא מביתו", מסר המשרד. "על מי ששעת הגעתו לקלפי זו הייתה בין השעות 10:15 - 11:15 להאריך את הבידוד הביתי ל 14 יום מיום הבחירות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".

היערכות בבית החולים שיבא תל השומר להגעת הנוסעים הישראלים מספינת הקורונה ביפן - 20 פברואר 2020. אבשלום ששוני, פלאש 90
ההיערכות בבית החולים שיבא בתל השומר/פלאש 90, אבשלום ששוני

בהמשך, משרד הבריאות צפוי לפרסם את מספרי הטיסות והמיקומים המדויקים של שאר החולים, בהתאם לחקירה האפידמיולוגית. בצהריים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן יכנסו מסיבת עיתונאים. עם הגילויים החדשים על חולי הקורונה, המשרד מסר כי "הפעם החקירה האפידימיולוגית מורכבת ומכילה הרבה יעדים". היום בצהריים צפוי להתקיים גם דיון בין כל המשרדים הרלונטים לענייני הקורונה כולל משרד החוץ שבו ידונו על צעדים נוספים מול מדינות צרפת וגרמניה כדי למנוע את כניסת הנגיף לישראל.

סגן מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, פרסם את המלצות משרד הבריאות שיופעלו בהמשך כדי לצמצם את התפשטות המחלה. לדבריו, תחול נקיטת צעדים למניעת התפשטות ברמת המדינה וברמת הפרט. "המטרה כאן תהיה לצמצם ככל הניתן את ההדבקה באמצעות הקפדה על היגיינה אישית ועל ידי צעדים שיצמצמו את הסיכון להדבקה כגון מניעת התקהלויות, צמצום תחבורה ציבורית, ובשלבים מתקדמים וככל שיהיה בכך צורך אף ביטול אירועים גדולים וסגירת מוסדות חינוך".

באשר להתמודדות מערכת האשפוז ומערך הטיפול בקהילה אמר כי "בשלב בו תהיה התפשטות נרחבת, מרבית המטופלים יקבלו טיפול בקהילה, או שלא יזדקקו לטיפול כלל ויתבקשו להישאר בביתם עד לחלוף המחלה. עם זאת, יהיו מקרים שידרשו אשפוז ולעיתים אף טיפול נמרץ. מערכת הבריאות ערוכה להתמודד עם התרחיש באמצעים של הרחבת יכולות האשפוז והטיפול הנמרץ".

היערכות בבית החולים שיבא תל השומר להגעת הנוסעים הישראלים מספינת הקורונה ביפן - 20 פברואר 2020. אבשלום ששוני, פלאש 90
ההיערכות בבית החולים שיבא בתל השומר/פלאש 90, אבשלום ששוני

רונית ניר, יו"ר ועד ההורים בבית ספר ברנר, סיפרה לוואלה! NEWS כי ככל הידוע להם, התלמיד חלה כבר משבוע שעבר. "קיבלנו הנחיות ממשרד הבריאות שלא כל בית הספר צריך להפסיק לעבוד אלא רק תלמידים ספציפיים, והיום רק שכבת ט' לא תגיע לבית הספר כדי להגיע לילדים הספציפיים שצריכים להכנס לבידוד", אמרה.

היא הוסיפה: "הכי חשוב לנו שהילד ירגיש טוב. לא הייתה בהלה מצדנו או מצד תלמידים, אבל הרבה מהם החליטו להשאר היום בבית. מעבר לזה, הכל עובד לפי ההנחיות. אלה תלמידי תיכון, הם חשופים לתקשורת. הם כולם מודעים למצב ולווירוס". לדבריה, "יש אווירה טובה מאוד בבית הספר היום".

בסך הכול, 15 ישראלים נדבקו עד כה בנגיף. הם כוללים תושבת רמת גן ותושב אשדוד שחזרו מאיטליה, שנודע על הידבקותם ביום שני, ומאז הם שוהים בבידוד. בנוסף אליהם, נדבקו גם בני זוג מהיישוב אירוס, שני בני משפחה ששבו מאיטליה, חיילת תושבת אור יהודה ושלושה נוסעים ששהו על ספינת "דיימונד פרינסס ביפן". אחד מהם הבריא ושוחרר לביתו מבית החולים.

(עדכון ראשון: 8:15)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully