גם בצה"ל: יותר מ-300 חיילים שוהים בבידוד מחשש לקורונה

מרבית החיילים שנכנסו לבידוד בכדי למנוע את התפשטות הנגיף בישראל חזרו מחופשה פרטית בחו"ל. חלקם באו במגע עם משלחת התיירים מדרום קוריאה ועם תושבים ששבו מאיטליה, בהם חיילת, תושבת אור יהודה. כנס המלש"בים של מערך ההגנה האווירית בוטל ובהמשך ייתכנו ביטולים נוספים

02/03/2020
משרד הבריאות

בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל גם בקרב חיילי צה"ל, כ-334 חיילים שוהים בימים אלו בבידוד, כשמרביתם שבו ארצה מחופשות פרטיות בחו"ל. יתר החיילים באו במגע עם תושבים ששבו מאיטליה ועם משלחת התיירים הדרום קוריאנית שסיירה בישראל, ולאחר ששבה לסיאול חלקם אובחנו כחולים.

במקביל, נגיף הקורונה ממשיך והתפשט ואמש (ראשון) הודיע משרד הבריאות כי שלושה בני אדם נוספים בישראל נדבקו בנגיף, ביניהם חיילת, תושבת אור יהודה, המשמשת מוכרת בחנות "הפיראט האדום" בעיר. היא ככל הנראה נדבקה מחולה קודם שביקר בסניף החנות. לדברי דובר צה"ל, מצבה קל והיא פונתה למתחם המבודד בתל השומר על ידי מד"א. בנוסף, חיילים המשרתים עמה קיבלו הודעה אישית, וכן מתבצעת בדיקה לאיתור אנשים נוספים שהיו בסביבתה.

בנוסף לבידוד מאות החיילים, הוחלט על ביטול כנס המלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) של מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, שתוכנן להתקיים היום. ההחלטה, שהתקבלה בהתייעצות עם מפקדים וגורמי הרפואה בחיל האוויר, התקבלה כדי למזער את הסיכון הבריאותי מחשש להתפשטות הנגיף. בהמשך, ייתכנו ביטולי כנסים נוספים.

יותר מ-300 חיילים בבידוד. מתגוננים מהווירוס בנתב"ג(צילום: אתר רשמי, אבשלום שושני, פלאש 90)

עד כה, התגלו בישראל עשרה בני אדם כנשאים או חולים, מתוכם אחד החלים ושב לביתו. החולים החדשים, שעליהם נודע אתמול, שהו בבידוד ביתי ויועברו למתחם המיוחד במרכז הרפואי שיבא. כלל המבודדים במתקן לא יוכלו להצביע בבחירות.

שניים מהחולים החדשים הם בני משפחה המתגוררים במושב בדרום הארץ ששבו מאיטליה. הם חזרו לישראל בטיסת אל על LY290 ביום חמישי האחרון, 27 בפברואר. במשרד הבריאות קראו לנוסעי הטיסה להיכנס לבידוד ביתי על פי ההוראות. לפי משרד הבריאות, השניים סובלים מסימפטומים קלים.

עוד בוואלה!

התפשטות הקורונה: שלושה ישראלים נוספים נדבקו בנגיף

לכתבה המלאה

לצורך מניעת התפשטות הנגיף, משרד הבריאות יפרסם את כלל המקומות, התאריכים והזמנים בהם שהה כל אחד מהנדבקים. כל מי שהיה עם החולים על הטיסה, וכן במשך 15 דקות או יותר בזמן ובמקומות שפורסמו, הונחה להיכנס לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר המשרד.

(עדכון ראשון: 3:23)

  • צה"ל
  • נגיף הקורונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully