משפט נתניהו

לאחר כתב האישום: מאות הפגינו בעד נתניהו ונגדו בת"א ובקריות

יומיים לאחר הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה, מאות התרכזו מול בית משפט השלום בקריות, בקריאה "לעולם לא תצעד לבד נתניהו", בהפגנה שתוארה על ידי מטה המאבק למען רה"מ כ"צו 8". במקביל כ-1,500 איש מחו בכיכר הבימה בדרישה להתפטרותו וקראו "ביבי הביתה"

23/11/2019
צילום: חביב סמעאן

מאות בני אדם בצפון ובמרכז יצאו הערב (שבת) להפגין בעד ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יומיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיש את כתב האישום נגדו באשמת שוחד בתיק 4000 ובאשמת מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000.

כמה מאות התרכזו מול בית משפט השלום בקריות בקריאה "לעולם לא תצעד לבד נתניהו". מטה המאבק למען ראש הממשלה, גייס את המפגינים במודעה שנשאה חותמת "צו 8". במקביל, כ-1500 איש ממתנגדיו של ראש הממשלה הגיעו לכיכר הבימה בתל אביב, בדרישה להתפטרותו.

פגנה נגד ראש הממשלה נתניהו. כיכר הבימה, הערב(צילום: דנה ירקצי)

מארגני ההפגנה בקריות אמרו כי הוחלט להעביר את ההפגנה השבועית הקבועה מכיכר גורן בפתח תקווה למתחם בית המשפט הסמוך לקניון הקריון בקריית ביאליק. "הפגיעה בו היא פגיעה ישירה ברוב עם ישראל. לא ניתן יד להורדת שלטון הימין בדרך שאינה דרך הקלפי", מסרו המארגנים. "תפירת תיקים לימין צריכה לעבור מן העולם". המארגנים מהדהדים את אימרתו של נתניהו השבוע, "לחקור את החוקרים". הם הבטיחו כי במהלך דבריו של פעיל הימין רן כרמי-בוזגלו מעל הבמה הוא "ימסור הודעה דרמטית על מהלך שיזעזע את המדינה ואת שלטון הפקידים המושחת".

יניב, מזכיר קיבוץ בארי שהגיע להפגנה בהבימה אמר בנאום שנשא: "הגעתי הערב לדפוק על השולחן ולהגיד די מספיק. מאז שביבי עלה לשלטון מדיניות ישראל בעזה היא של ניהול הסכסוך. מאז שהוא ראש ממשלה אין אף יוזמה אסטרטגית לשינוי המצב מיסודו ואני לא מקבל את המצב כגזרה משמיים. אם ביבי היה שם את עזה בראש סדר העדיפויות - היינו במקום אחר". הוא הוסיף, עומדת לפתחנו הזדמנות כי זמנו של ביבי תם. הזדמנות לקבל על עצמנו מנהיגות חדשה משמאל ממרכז או מימין".

עוד בוואלה!

סער: "נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, אין הפיכה שלטונית"

לכתבה המלאה
"לחקור את החוקרים". הפגנת תמיכה בנתניהו בקריות, הערב(צילום: יואב איתיאל)

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) קראה במהלך ההפגה בתל אביב ליו"ר כחול לבנן בני גנץ שלא להסכים למתווה הנשיא. "אני קוראת מכאן לכחול לבן: תודיעו באופן רשמי. אין מתווה נשיא, לא יושבים עם הנאשם נתניהו בשום ממשלה, בשום מצב. מושחתים - הביתה. לא לבית הנשיא, ולא למשרד ראש הממשלה".

התכנית להפגנת התמיכה בראש הממשלה היתה כי יישאו דברים מארגן ההפגנה אמנון בן עמי, העיתונאי אלי ציפורי, מאי גולן, איש ערוץ 20 בועז גולן ועוד וכי בתכנית האמנותית ישתתף אריאל זילבר. התכניות האלה נדחו לשבוע הבא.

לטענת המארגנים, המשטרה זיהתה כי כמות המשתתפים תעלה בסדר גודל על זו שנתנה לה רישיון - והם נאלצו לדחות אותה. "מדובר בסתימת פיות", אמרו. מאות הגיעו בכל זאת וחלק יצאו משם להפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, להפגין מול הפגנת השמאל.

"העם דורש צדק משפטי". הפגנת התמיכה בנתניהו בקריות, הערב(צילום: יואב איתיאל)

המפגינים מול בית המשפט בקריות קראו "העם דורש צדק משפטי", "מנדלבליט אתה מושחת", "מנדלבליט תוריד את הכיפה, בורא עולם רואה הכל" ו"שי ניצן מושחת". "נתניהו=דרייפוס" נכתב על אחד השלטים. המפגינים היו מבוגרים. רובם ככולם כבני שלושים ומעלה. הגיעו גם תומכי ש"ס שאף נשאו את דגל מפלגתם ותומכי מפלגות אחרות של בלוק הימין.

"בניגוד לפרסומים, המשטרה לא ביטלה כל אירוע"

בהודעה שהוציאה המשטרה נמסר כי "בניגוד לפרסומים שגויים", המשטרה לא ביטלה כל אירוע. ממטה מחוז חוף נמסר כי בניגוד לנטען, הבקשה המקורית של מארגן המחאה עסקה בכוונה למחות בהשתתפות עשרות אנשים, בשעה שמנגד תכננו להפיק אירוע תחת כיפת השמים, בהשתתפות אומנים ובזימון אלפי משתתפים, דבר המחייב על פי חוק הסדרת אישורי רישוי ואבטחה.

עוד מסרו במשטרה כי "למען הסר ספק, נבהיר כי המארגן התקשר הערב למשטרה והסביר כי לא נערך בהתאם ולפיכך מבקש לדחות את האירוע לשבוע הבא, בכפוף להסדרת האישורים הנדרשים וכן הוציא מטעמו פרסום לביטול האירוע". כמו כן, אמרו כי "במשטרת ישראל שבים ומדגישים כי ימשיכו ויאפשרו קיום מחאות בהתאם לחוק, תוך שמירה על הסדר הציבורי, הסדרי התנועה ובטחון הציבור וככל שמתקבלת פניה, תיבחן בהתאם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully