פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   החמור ביותר בעשורים האחרונים: טייפון האגיביס גובה קורבנות ביפן

   אדם נהרג לאחר שרכבו התהפך מזרחית לטוקיו, בעת שגשמים ורוחות עזות פקדו את הבירה. בעקבות הסופה, רחובות התרוקנו ומוצרי מזון ושתייה אזלו ממדפי החנויות. השירות המטאורולוגי במדינה הזהיר את האזרחים: "התכוננו לגשמים בעוצמה שלא ציפיתם"

   החמור ביותר בעשורים האחרונים: טייפון האגיביס גובה קורבנות ביפן
   צילום: רויטרס

   טייפון "האגיביס" שהכתה ביפן החלה לגבות היום (שבת) קורבנות, כאשר אדם נהרג לאחר שרכבו התהפך בעיר איצ'יהארה מזרחית לטוקיו. הרשויות בעיר דיווחו על חמישה פצועים נוספים, כתוצאה מנזקים שנגרמו לבתיהם. ביפן הגדירו את הסופה כחמורה ביותר בששת העשורים האחרונים.

   גשמים ורוחות עזות פקדו את טוקיו וסביבתה במהלך היום. בעקבות הסופה רחובות הבירה התרוקנו מאדם, וכן תחנות הרכבת נסגרו ומזון ושתייה אזלו מעל מדפי המרכולים. גם החופים נותרו ריקים מגולשים, בעקבות גובה הגלים הרב.

   הסופה זכתה לכינוי "האגיביס", שמשמעותו מהירות בשפה הפיליפינית. השירות המטאורולוגי במדינה הודיע כי הסערה מתקדמת לכיוון צפון-מערב במהירות מירבית של 162 קמ"ש.

   סופת האגיביס טייפון פקדה את רחבי יפן. 12 באוקטובר 2019 (רויטרס)
   הטייפון האגיביס מגיע ליפן. העיר אוסקה, היום (צילום: רויטרס)

   הסוכנות המטאורולוגית ביפן כינסה דיון בנושא, שמטרתה להזהיר מפני גשמים עזים בטוקיו וסביבתה, לרבות המחוזות גונמה, סאיטאמה וקנאגווה. יאסושי קאג'יהארה, בכיר בסוכנות, סיפר כי "התכוננו לגשמים בעוצמה שלא ציפינו להם". הוא הוסיף כי אזורים החסינים לרוב מפני אסונות, עשויים להיפגע בסופה הנוכחית. "עלינו לנקוט בכל האמצעים על מנת להציל חיים", הדגיש קאג'יהארה.

   מדפי חנויות ריקים בטוקיו בעקבות סופת הטייפון "האגיביס". 12 באוקטובר 2019 (באדיבות המצולמים , רוני גורודצקי)
   מדפי חנויות ריקים במרכולים. טוקיו (צילום: רוני גורודצקי)

   אזרחים המתגוררים בסביבת נהרות ואינם נגישים למרכזי פינוי רשמיים הונחו להישאר במקלט, או בגובה של לפחות שתי קומות בבניינים חסינים. מהשירות המטאורולוגי נמסר כי ייתכן וישנם אזורים שהאסון כבר היכה בהם.

   במחוז שיזוקואה נעדרו שני גברים לאחר שעבדו בתעלת מים שנועדה לווסת את הזרמים ונסחפו. אחד מהם חולץ, כך נמסר מגורמים רשמיים. גם אירועים מרכזיים שאמורים היו להתקיים ביפן כמו גביע הרגבי העולמי והופעות חיות - בוטלו על רקע המצב.

   סופת האגיביס טייפון פקדה את רחבי יפן. 12 באוקטובר 2019 (רויטרס)
   מחלצים אזרחים במחוז מיאה, היום (צילום: רויטרס)
   סופת האגיביס טייפון פקדה את רחבי יפן. 12 באוקטובר 2019 (רויטרס)
   גשמים עזים גרמו להצפות. מחוז מיאה, היום (צילום: רויטרס)