"להפסיק את הרדיפה": מאות בהפגנת תמיכה ברה"מ מול בית היועמ"ש

יום לפני פתיחת השימוע של ראש הממשלה, התאספו בכיכר גורן בפתח תקווה מאות מתומכיו של נתניהו. המפגינים אחזו בשלטי תמיכה, תוך קריאות "העם דורש צדק משפטי" סמוך לביתו של מנדלבליט. "מה שהלך עד עכשיו מעוות, הולכים להפיל את ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה אי פעם"

צילום: ערוץ 13

מאות פעילים הפגינו הערב (שלישי) בכיכר גורן בפתח תקווה הסמוכה לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בקריאה "להפסיק את הרדיפה" נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המפגינים אחזו בשלטים, תוך קריאות "העם דורש צדק משפטי", ו"שי ניצן תתפטר". ההפגנה נערכה יום לפני תחילת השימוע של ראש הממשלה, שבמהלכו יגיעו סנגוריו אל משרד המשפטים בניסיון לשכנע את מנדלבליט כי לא נכון להגיש שלושה כתבי אישום נגד נתניהו.

מיה שקד, אחת ממשתתפות ההפגנה, סיפרה כי "הגעתי מהגליל במיוחד בשביל להעביר מסר: זה נורא ששופטים ראש ממשלה על כלום. הגיע הזמן שנפסיק עם זה". מפגין נוסף, דניאל לוי, אמר כי "החשדות נגד ראש הממשלה הם עוד קש מאוד גדול על גב עמוס קשים של תפירת תיקים ורדיפה. זה התחיל ברפול, דרך קהלני, נאמן... אפילן נשיא המדינה שלו ראובן ריבלין, גם נגדו תפרו תיקים והיום באנו להגיד עד כאן, לא נשתוק יותר".

"באנו להגיד עד כאן, לא נשתוק יותר". מפגינים בכיכר גורן בפ"ת, הערב (צילום: אבי כהן)

"אנחנו לפני יום כיפור. גם מנדלבליט הולך לשימוע בפני בורא עולם ויצטרך לומר האם הוא עושה צדק ואיזון ומחליט החלטות ענייניות בלבד", אמר מגיש הרדיו נועם פתחי שהשתתף בהפגנה. "מה שהלך עד עכשיו זה הכי מוטה והכי מעוות. הולכים להפיל פה את ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה אי פעם". גם הפעילה למען זכויות בעלי חיים, טל גלבוע, לקחה חלק בהפגנה. "אני רוצה לומר לנתניהו ולמשפחתו: אנחנו איתכם וגאים בזה", הכריזה.

עוד בוואלה!

כחול לבן ביטלה את פגישת המו"מ עם הליכוד; נתניהו: "גנץ, גלה אחריות"

לכתבה המלאה
"הולכים להפיל פה את ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה אי פעם". מפגינים בפ"ת, הערב (צילום: אבי כהן)

על פי החלטת מנדלבליט, נתניהו יתייצב לשימוע שישפיע על ההכרעה אם להגיש כתבי אישום נגדו בשלושת התיקים - 1000, 2000 ו-4000. ביום ראשון הסכים מנדלבליט לקיים ארבעה ימי שימוע, בהתאם לבקשת ראש הממשלה, על מנת שסנגוריו "יוכלו להציג את מלוא טיעוניהם". ביומיים הראשונים יעסוק השימוע בתיק 4000, ובתחילת השבוע הבא, בימים ראשון ושני, יתקיים דיון על תיקי 1000 ו-2000.

בשבוע שעבר סירב היועץ לבקשתם של סנגורי נתניהו להעביר בשידור ישיר את השימוע. במכתב חריף ששלח עו"ד גיל לימון, עוזרו של היועמ"ש, לפרקליטי נתניהו עו"ד עמית חדד ויוסי אשכנזי, הבהיר כי "היועץ המשפטי לממשלה מייחס חשיבות רבה להליך השימוע, שנועד לשקול בלב פתוח ובנפש חפצה את טענותיכם בקשר לתיקי החקירה. ואולם, הליך זה לא יוכל להגשים את תכליתו אם קיימת כוונה לנהל אותו כמו אירוע תקשורתי, ולא כשלב בעל חשיבות בהליך הפלילי".

מפגינים בפתח תקווה, הערב (צילום: אבי כהן)
"אנחנו איתכם וגאים בזה". טל גלבוע נואמת בהפגנה, אתמול (צילום: עיבוד תמונה, לירן לוי)
מפגין בפתח תקווה, הערב (צילום: אתר רשמי, לירן לוי)
מפגינה בפתח תקווה, הערב (צילום: עיבוד תמונה, לירן לוי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully