לאחר שפתחו בשביתת רעב: 23 אסירים ביטחוניים מכלא רמון הועברו לבידוד

האסירים פתחו בשביתת הרעב במחאה על התקנת החסמים הסלולריים בבית הכלא, עליה הושגה פשרה באפריל באמצעות הצבת טלפונים ציבוריים לשימוש קצוב של האסירים. עם זאת, ההסכם לא התקבל על כל האסירים, וכמה מהם נשלחו לבידוד מחוץ למתקן הכליאה

לירן לוי
11/09/2019
צילום: יותם רונן, עריכה: טל רזניק

23 אסירים ביטחוניים מבית סוהר רמון הועברו היום (רביעי) לתאי בידוד מחוץ לבית הסוהר לאחר שהודיעו כי הם פותחים בשביתת רעב על רקע התקנת חסמים סלולאריים. משב"ס נמסר כי "האסירים נשפטו, נענשו ואז הוכנסו לבידוד". התקנת החסמים הסלולאריים בשירות בתי הסוהר שיבשה ופגעה קשות ביכולת של האסירים הביטחוניים לבצע שיחות בטלפונים הניידים שהצליחו להבריח אל תוך כותלי בית הסוהר.

התקנת החסמים הסלולאריים שיבשה את יכולת האסירים לבצע שיחות בטלפונים מוברחים. מתקן הכליאה רמון(צילום: אתר רשמי, שירות בתי הסוהר)

זו אינה הפעם הראשונה שבה מוחים האסירים על חסמי הסלולר. רק בחודש אפריל האחרון הצליחו להגיע בשב"ס להסכם עם האסירים הביטחוניים על סיום שביתת הרעב שבה פתחו, גם אז במחאה על התקנת חסמים סלולריים באגפים בבתי הכלא. על פי ההסכם שהושג בחודש אפריל, החסמים הסלולריים לא יוסרו ובאגפים יוצבו טלפונים ציבוריים לשימוש קצוב של האסירים. עם זאת, ההסכם לא היה מקובל על כלל האסירים, מה שהביא 23 מהם לפתוח בשביתת רעב.

עוד בוואלה!

דיווח: טראמפ שוקל להקל בסנקציות על איראן כדי להיפגש עם רוחאני

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully