פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   טראמפ נלחם במהגרים: הוסרו המגבלות על מעצר ילדים שחצו את הגבול

   ממשל ארה"ב הודיע כי יבטל את המגבלות הנוקשות בחוק על משך הזמן האפשרי להחזקת משפחות מהגרים. זאת, בנוסף למעצרי מאות מהגרים לא חוקיים במיסיסיפי

   טראמפ נלחם במהגרים: הוסרו המגבלות על מעצר ילדים שחצו את הגבול
   צילום: רויטרס, עריכה: ניר חן

   ממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (רביעי) כי יסיר את המגבלות בחוק על משך הזמן שבו ניתן להחזיק ילדים מהגרים במעצר. הודעתו מגיעה כחלק מהמאמץ הכולל של הממשל למגר את זרם המהגרים הלא רשומים למדינה.

   המטה לביטחון לאומי האמריקני אמר כי הוא יפעל להביא לפירוק הסכם פלורס, הסדר חוקי בין עשרות שנים שקבע כי משך הזמן בו ניתן להחזיק ילדי מהגרים במעצר אינו עולה על 20 ימים, ומהם תנאיהם במתקני המעצר. המדיניות החדשה צפויה להיות מיושמת בעוד 60 יום.

   סוכנים פושטים על מפעל במדינת מיסיסיפי, ארה"ב, כדי לעצור מהגרים לא חוקיים, 7 באוגוסט 2019 (רויטרס)
   סוכנים פושטים על מפעל במדינת מיסיסיפי, החודש (צילום: רויטרס)

   רשויות ההגירה בארצות הברית עצרו בתחילת החודש כ-700 בני אדם אחרי סדרת פשיטות במדינת מיסיסיפי. המבצע המתואם התמקד בעובדים בשבעה מפעלים לעיבוד מזון, שלא החזיקו במסמכים הנדרשים. בסרטונים מהפשיטות נראו מאות סוכנים מגיעים באוטובוסים כדי לתשאל ולעצור את העובדים, וכמה ילדים נלקחו למכון כושר מקומי אחרי שהם הגיעו לביתם וראו שהוריהם לא נמצאים.

   שירותי ההגירה והמכסים (ICE) מסרו כי כ-880 "זרים שניתן לסלקם" נעצרו בפשיטות, שעליהן הכריז נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ביוני. אז, הוא טען כי "מיליוני זרים לא חוקיים שמצאו את דרכם לארצות הברית" יגורשו ממנה. הפשיטות התרחשו בשש ערים שונות במיסיסיפי, שעות לפני שטראמפ הגיע לעיר אל פאסו, טקסס, שבה נטבחו 22 בני אדם על ידי מחבל התומך בעליונות הגזע הלבן. רוב תושבי העיר, שעל גבול מקסיקו, הם ממוצא היספני.

   נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ במהלך מענה לכתבים בבית הלבן, וושינגטון, ארה"ב 21 באוגוסט 2019 (רויטרס)
   נלחם בהגירה. הנשיא טראמפ (צילום: רויטרס)