"למען השלום": ספיידרמן הצרפתי טיפס על מגדל בהונג קונג

אלן רוברט עלה על גורד השחקים בעיר ללא חבלים ורתמה ותלה כרזה הקוראת לפיוס בין סין לאזור המנהלי המיוחד. זאת בצל ההפגנות נגד השלטון ונגד סין שהגיעו אף לעימותים אלימים בין מפגינים למשטרה. "תקוותי היא להעלות חיוך"

סוכנויות הידיעות
16/08/2019
צילום רויטרס

מטפס צרפתי המכונה "ספיידרמן" טיפס על גורד שחקים בהונג קונג ותלה כרזה הקוראת לשלום בעיר החווה טלטלה ואי שקט פוליטי זה חודשיים.

אלן רוברט פרס את השלט הבוקר (שישי) ובו מוצגת לחיצת יד ודגלי הונג קונג וסין, זאת בצל ההפגנות המתרחשות באזור המנהלי המיוחד נגד השלטון ונגד סין שהגיעו אף לעימותים אלימים בין מפגינים למשטרה. בן ה-57, הידוע בטיפוס על בניינים גבוהים ברחבי העולם, אמר כי עשה זאת כדי "לדחוק בדחיפות לשלום".

"אולי מה שאני עושה יכול להוריד את הטמפרטורות ברחובות ואולי אפילו להעלות חיוך. זו תקוותי בכל מקרה", אמר רוברט בהצהרה לתקשורת, שבעת הטיפוס לא השתמש בחבלים או ברתמה, כפי שהוא נוהג ברבים מהטיפוסים שלו.

""למען השלום". השלט שתלה המטפס, היום(צילום: רויטרס)
"ספיידרמן" והשלט שתלה, היום(צילום: רויטרס)

רוברט אמר שהמסר שלו בטיפוס על המגדל בן ה-68 קומות במרכז צ'ונג קונג היה "פנייה דחופה לדרכי שלום ושיח בין אזרחי הונג קונג לממשלתם".

טיפוסו השנוי במחלוקת עורר תגובות מעורבות ברשתות החברתיות. Badiucao, מאייר סיני ביקורתי כלפי הממשלה המתגורר באוסטרליה, שאל בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "אתה באמת רוצה ללחוץ יד עם קצבים ודיקטטורים?".

"הספיידרמן הצרפתי" מבצע בדרך כלל את פעלוליו ללא הודעה מוקדמת או בקשת רשות. הוא טיפס כבר בעבר על מבנים בהונג קונג במספר הזדמנויות קודמות. באוגוסט האחרון בית משפט בעיר אסר עליו לטפס בהונג קונג למשך שנה שלמה, אך לא ברור אם האיסור פג עתה.

עוד בוואלה!

פיגוע הדריסה: המחבל היה כלוא בישראל בגין טרור; דרס ברכב גנוב

לכתבה המלאה
תושבים צופים במטפס, היום(צילום: רויטרס)
  • הונג קונג
  • סין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully