פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השלכת כסאות, קללות וגירוש: קבלת הפנים הקשה לבלוגר סעודי שביקר בי-ם

   הבלוגר הסעודי מוחמד סעוד שהגיע לישראל בהזמנת משרד החוץ כחלק ממשלחת עיתונאים הותקף ע"י פלסטינים כשביקר במסגד אל-אקצא. מתפללים רדפו אחריו, גירשו אותו מהעיר העתיקה, השליכו לעברו כסאות וכינו אותו בוגד. משרד החוץ: מגנים את ההתנהגות. נתניהו ייפגש עם המשלחת

   השלכת כסאות, קללות וגירוש: קבלת הפנים הקשה לבלוגר סעודי שביקר בי-ם

   הבלוגר הסעודי מוחמד סעוד שהגיע לישראל בהזמנת משרד החוץ זכה היום (שני) לקבלת פנים לא נעימה מקבוצת פלסטינים בירושלים. התקרית התרחשה בעת שביקר בהר הבית ובמסגד אל-אקצא. כמה פלסטינים שהתפללו במקום זעמו על הביקור, רדפו אחריו, גירשו אותו מהעיר העתיקה, השליכו לעברו כסאות פלסטיק ובקבוקים ריקים וכינו אותו בוגד. חלקם אף ירקו בפניו וקריאות שילך לבית הכנסת.

   הבלוגר הגיע אתמול לישראל במסגרת ביקור של משלחת פומבית נדירה ובה שישה אנשי תקשורת ממדינות ערב שעם חלקן אין לישראל קשר, שמטרתה, לפי המשרד, היא "לחשוף את האמת על ישראל". זו הפעם הראשונה בה לוקחים בה חלק עיתונאים מסעודיה, כורדיסטן ועיראק. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ ישראל כץ, אף צפויים להיפגש מחר עם המשלחת ובה גם הבלוגר הסעודי שהותקף.

   הבלוגר הסעודי מוחמד סעוד (אתר רשמי , צילום: אורי מיכאל)
   מוחמד סעוד בכנסת, היום (צילום: אורי מיכאל)

   בעמוד הפייסבוק של משרד החוץ בערבית נכתב בתגובה לתקרית כי הם מגנים את ההתנהגות "הברברית של הפלסטינים כלפי איש התקשורת הסעודי שהגיע לירושלים כדי להוות גשר לשלום והבנה בין העמים".

   מאגודת העיתונאים בעיראק נמסר בתגובה לביקור המשלחת כי היא "מגנה את הביקור ותנקוט בסנקציות נגד כל עיתונאי שיבקר בישראל".

   הבלוגר הסעודי שהגיע לישראל בהזמנת משרד החוץ 22 ביוני 2019 (אתר רשמי)
   הבלוגר מוחמד סעוד

   המשלחת הנדירה של ששת העיתונאים ממדינות ערב, כוללת אנשי תקשורת מסעודיה ועיראק, והיא תסייר בין היתר ביד ושם, הכנסת ובאתרים הקדושים בירושלים, וכן בחיפה נצרת ותל אביב. חברי המשלחת נפגשו עד כה עם חברי כנסת, עם גורמים במשרד החוץ וגורמים מהאקדמיה.

   קללות, כיסאות פלסטיק והוצאה מאל אקצא: קבלת הפנים לבלוגר סעודי שהגיע לישראל בהזמנת משרד החוץ (אתר רשמי)
   הבלוגר מותקף במסגד אל-אקצא
   הבלוגר הסעודי מוחמד סעוד (אתר רשמי , צילום: אורי מיכאל)
   סעוד בעת ביקורו בישראל, היום (צילום: אורי מיכאל)