צילומי הלוויין חושפים: רכיבי ה-S-400 שהועברו מרוסיה לטורקיה

אחרי שמשרד ההגנה הטורקי הודיע במהלך סוף השבוע כי שני משלוחים כבר נחתו בבסיס צבאי סמוך לאנקרה, דוח מודיעיני ובו תצלומי לוויין חושף את כלי הרכב שהועברו מידי רוסיה להרכבת המערכת. בתצלומים לא זוהתה מערכת המכ"מ והמשגרים שכנראה יועברו במשלוחים הבאים

  • s-400
  • טורקיה
  • רוסיה
צילום: רויטרס, עריכה: ליר שפיגלר

דוח מודיעין של חברת חברת ISI Intelligence Report) ISI) מציג תצלומי לוויין של רכיבי מערכת ההגנה האווירית שנמסרה בסוף השבוע האחרון לידי טורקיה מרוסיה. בתצלומים נראים כלי הרכב המשמשים את המערכת בבסיס הצבאי מורתד בפאתי אנקרה, וכן משגרים וציוד נוסף. טרם אותרו מערכות מכ"מ של המערכת, וייתכן כי יגיעו במשלוחים הבאים לאנקרה.

ביום שישי הכריז משרד ההגנה הטורקי כי המשלוח הראשון של רכיבי המערכת הגיע מרוסיה, זאת חרף אזהרותיה של ארצות הברית ואיומיה בסנקציות אם העסקה מול הרוסים אכן תמומש. בשבת דווח כי כבר נחת משלוח שני.

עוד בוואלה!

במהלך פעילות מבצעית: האקרים של חמאס ניסו לאסוף מידע מלוחמים

לכתבה המלאה
(צילום: אתר רשמי, חברת ISI (ISI Intelligence Report).)

בארצות הברית אמרו שהמערכת שתורכב בטורקיה לא תוכל להשתלב באלו של נאט"ו, שבה גם טורקיה חברה, זאת לאחר שהשתתפותה בתכנית לפיתוח חמקני ה-F-35 כבר הושהתה. עם קבלת המשלוח הראשון, כלי התקשורת הטורקיים דיווחו על שני מטוסי מטען מסוג AN-124 של חיל האוויר של רוסיה נוחתים בבסיס, ששימש את את המורדים שניהלו את ניסיון ההפיכה נגד הנשיא רג'פ טייפ ארדואן לפני שלוש שנים.

"משלוח החלקים השייכים למערכת יימשך בימים הקרובים", הודיע מינהל התעשייה במשרד הביטחון של טורקיה. "אחרי שהמערכת תהיה מוכנה לחלוטין, השימוש בה יהיה בהתאם להחלטת הרשויות הרלוונטיות".

נשיא טורקיה רג'יפ טייפ ארדואן אמר היום לרשת Haberturk כי בסמכותו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לוותר על הטלת הסנקציות, וכי עליו למצוא "מרחב ביניים" לוויכוח. "ברכישת ה-S-400, אנחנו לא מתכוננים למלחמה. אנחנו מנסים להבטיח שלום וביטחון לאומי" אמר ארדואן.

(צילום: אתר רשמי, חברת ISI (ISI Intelligence Report).)

בסוף החודש הקודם נפגשו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן בשולי פסגת G-20 ביפן ודנו בנושא. טראמפ העביר מסר לארדואן כי הוא מעוניין בפתרון משבר מערכות ההגנה האווירית בטורקיה מבלי שייגרם נזק ליחסי המדינות. ובטורקיה הביעו חשש אז מפעולות אמריקניות אפשריות שיזיקו ליחסים.

(צילום: אתר רשמי, חברת ISI (ISI Intelligence Report).)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully